Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Februar 2012 - II dekada  (Pročitano 122562 puta)

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2012 - II dekada
« Odgovor #20 poslato: 11. Februar 2012. u 02:05 »
40 mm snijega na temperaturi od -5 do -4 od 19 h na Cetinje.. prije toga je  bilo pola metra snijega... mogu mislit sto je sa visim zonama Lovcena  :oboze:
Jedan od onih istorijskih dana sa 2-3 metra snijega za 24 h

Oce prebaci Goliju :D

Van mreže Fraka

  • **
  • Poruke: 821
  • Lokacija: Kotor - World wide
Odg: Februar 2012 - II dekada
« Odgovor #21 poslato: 11. Februar 2012. u 02:09 »
Cg Primorske planine kad su snjegopadi imaju daleko najvisu visinu snijega na Balkanu.. Orjen, kao najmocnija planina primi najvise padavina.. Zubacki kabao, najvisi vrh orjena ima srednju godisnju kolicinu padavina od 6250 mm, vjerovao ili ne, tako da mozes samo zamislit koja je visina snijega tamo  :D

Van mreže file

  • *
  • Poruke: 128
  • Starost: 52
  • Lokacija: Niš
Odg: Februar 2012 - II dekada
« Odgovor #22 poslato: 11. Februar 2012. u 02:15 »
Koliko vidim na sajtu RHMZ , temperatura u Vojvodini iz sata u sat raste. Konacno neke dobre vesti!

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2012 - II dekada
« Odgovor #23 poslato: 11. Februar 2012. u 02:16 »
Cg Primorske planine kad su snjegopadi imaju daleko najvisu visinu snijega na Balkanu.. Orjen, kao najmocnija planina primi najvise padavina.. Zubacki kabao, najvisi vrh orjena ima srednju godisnju kolicinu padavina od 6250 mm, vjerovao ili ne, tako da mozes samo zamislit koja je visina snijega tamo  :D

haha :D neverovatno...

Samo shto verv. se to brzo topi ipak jel je blizu mora,a verv  ponekad preseche i kisha ili ne :) Do kada se tamo sneg odrzava,do kog meseca prosechno ?

cehk jbt 6200 mm to je ako JE TEMP. oko 0 C 6200 cm snega :D ?

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Februar 2012 - II dekada
« Odgovor #24 poslato: 11. Februar 2012. u 02:23 »
auu kakva mecava napolju,nemozes da gledas normalno od vetra i snega,sipa razbija,radar popunjen,T -11c,a rhmz stavlja za vecinu gradova slab sneg  :o,nesto bas i neverujem  :D

Van mreže sabac

  • **
  • Poruke: 1.365
  • Starost: 34
  • Lokacija: Sabac
  • 2024
Odg: Februar 2012 - II dekada
« Odgovor #25 poslato: 11. Februar 2012. u 02:24 »
Sto se tice ovih padavina naredna 3 sata Beograd ce da prodje mnogo dobro, ja sam u nekoj rupi ... Pada slab sitan sneg ...
Svak je rođen da po jednom umre,
čast i bruka žive dovijeka.

Van mreže Fraka

  • **
  • Poruke: 821
  • Lokacija: Kotor - World wide
Odg: Februar 2012 - II dekada
« Odgovor #26 poslato: 11. Februar 2012. u 02:25 »
znas kako, visi djelovi orjena drze snijeg jako dugo... ali naravno presjece kisa, mada toga nije bilo ove zime. Naravno vecina od tih 6250 mm je u obliku kise, ali neka je 2500 u obliku snijega, dolazi se do nekih nenormalnih stvari.. Ipak je to prilicna visina 1894 m, nema previse uticaja sto je blizu more, zimi je tu konstantan snijeg. Karakteristika su ovakvi dani kada se moze desiti da u par dana bude preko 1000 mm padavina, cak i vise.. metri i metri snijega u vrlo kratkom periodu... neko je negdje napisao, da je samo par stotina metara visi, orjen bi imao lednike  :D
Inace 1936. god palo je 8000 mm, sto je apsolutni rekord

Van mreže Miki-NS

  • **
  • Poruke: 615
Odg: Februar 2012 - II dekada
« Odgovor #27 poslato: 11. Februar 2012. u 02:28 »
Srbine taj sneg na primorskim planinama se i ne topi tako brzo, s obzirom da je obilan sneg uglavnom onaj "jugov" taj sneg je dosta sabijen i sadrzi u sebi dosta vode. Kada se tolike kolicine izruce, sneg se bukvalno betonira, tako da mu kisa ne moze nista, sta vise, jos ga i ojacava, posto dolazi do kristalizacije, bukvalno se stvara led, ali je to ipak nesto duzi proces. Njegov najveci neprijatelj su magla i jak juzni vetar, ali su to ogromne kolicine da bi tako lakse otisle. Mislim da su planine CG primorja jedinstven primer u ovom delu Evrope,(mozda jos i Italija), gde se moze desiti 1m snega za jedan dan, i to kao "dobar dan", ne jednom u toku zime, vec po pravilu pri svakom malo jacem ciklonu... Stvarno steta sto nema nekih stanica tamo, jer su ove planine svakako za divljenje...
Eto Fraka i ja mu nesto napisah, pa videh da si ti vec poslao, ali da ne brisem kada sam vec napisao, a ti me dopuni, ipak si ti tamo domaci, podno Boke i Lovcenskih i Orjenskih masiva...

Van mreže Fraka

  • **
  • Poruke: 821
  • Lokacija: Kotor - World wide
Odg: Februar 2012 - II dekada
« Odgovor #28 poslato: 11. Februar 2012. u 02:35 »
Btw da ne budem u offtopicu potpuno:
Grmljavina uz susnjezicu T 2.5

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Februar 2012 - II dekada
« Odgovor #29 poslato: 11. Februar 2012. u 02:49 »
pada slab do umeren sneg uz pojačan vetar

Van mreže Stefoo

  • **
  • Poruke: 562
  • Starost: 29
  • Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Odg: Februar 2012 - II dekada
« Odgovor #30 poslato: 11. Februar 2012. u 02:51 »
I dalje pada slab snijeg...  :nelupaj: Nadam se da ce pojacati intenzitet.  :pop:
„ Vjetrovi su moji prijatelji, oluje moje radosti, sunceva zega moja naslada, mukla studena jutra moji najsvecaniji casovi.”
I. A.

http://www.youtube.com/watch?v=GhLZRizkZ_M&sns=fb

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2012 - II dekada
« Odgovor #31 poslato: 11. Februar 2012. u 03:03 »
Bash ste me zaintrigirali pa sam morao da pogledam na wikipwdiji....

Orjen mozda ne spada u lepotice,oankve kakve postoje u Cg ali definitivno spada u blizzard:

Evo nekih podataka: Prima najvishe padavina u evropi,najvisha je planina primorskog dinarskog orogena, i ako se nalazi u suptropskoj zoni u vishim predelima sneg se zadrzava 140 nekih godina i vishe dana :D

I shto je jako intresantno i pored toga shto prima najvishe padavina u evropi,Orjen je bezvodan...

A kada smo vec kod blizzard u Ivanjici na 470 mnv je 81 godine neko kaze za noc i deo dana,a neko kaze za samo noc napadalo 2 metra snega.....  :P Mislim to je ono u shta ja ne mogu da verujem ma koliko me moji mama tata baba deda stric komshije nzm ko sve  ubedjivao... i kada god u Ivanjici padne neki veci sneg ovako ko sad 1 metar svi joooj ovo je najgore josh od 81 i stalno tako :) i na sajtu opshtine pishe najveci sneg od 81 svi vec zaboravili 2009...

Mama kaze uveceh kada sam legla padao je sneg al ga je bilo vrlo malo,kada sam se probudila sneg preko glave 3 dana nije bilo struje,tunele su pravili ulicama i helikopterima su dostavljali hranu j amislim da su i snimali,mora da negde postoje snimci ti....

Neko ce pomisliti da lazem al svako doslovno pricha istu prichu,ja samo prenosim.... ko god je to doziveo....

Ja taj intezitet ne mogu da zamislim,to je nznm! to se verv nikada kroz buducnost nece ponoviti u Ivanjici ili bilo gde u Srbiji,moram da odem na Orjen jedne godine samo da to dozivim da vidim kako to pada!!!

Izvinjavam se na off-u u ime svih nas :D

Tamo verovatno i grmi i trpa i sve ujedno to jeeee :D :D :D

Hvalavam na informacijama,ja nisam pojma imao da tako neshto postoji,gde se blizzard dogadaj svake godine :D
                   


Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.004
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Februar 2012 - II dekada
« Odgovor #32 poslato: 11. Februar 2012. u 03:16 »
ja sam sada morao da idem peske kroz naselje,vracao se od druga,haos je napolju,umerena kosava,uz sneg,snega svuda ima,sve je zabelelo,vejavica

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2012 - II dekada
« Odgovor #33 poslato: 11. Februar 2012. u 03:59 »
Razduvala se košava samo tako, za sada 8m/s, sa udarima do 15m/s. Dovoljno da me trgne iz najdubljeg sna i ne znam hoće li mi dozvoliti da nastavim gdje sam stao.
Ima i slabog sitnog snijega, a uz stari snijeg koji vjetar nosi na sve strane, napolju je prava mećava, vidljivost je minimalna. Ali intenzitet padavina je sasvim slab, nema ni pola cm novog snijega, a ne može ni biti sa ovakvom košavom.
Ipak, atmosfera napolju je kao iz horor filmova.
Temperatura -10.2°C.

A u Crnoj Gori istorijska noć. Već je u većem dijelu zemlje (izuzev primorja) palo u prosjeku pola metra novog snijega za samo jednu noć (uključujući i Podgoricu). Do 7h će sigurno neki rekordi biti nadmašeni. :o


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže srba

  • **
  • Poruke: 1.928
  • Starost: 57
  • Lokacija: Inđija,115m n.v.
Odg: Februar 2012 - II dekada
« Odgovor #34 poslato: 11. Februar 2012. u 04:50 »
Umeren sneg , praćen umerenim na udare pojačanim severoistočnim vetrom.Palo je 2cm novog snega.
T= -10.8C

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Februar 2012 - II dekada
« Odgovor #35 poslato: 11. Februar 2012. u 05:10 »
I mene je, poput Milosha, probudila košava.
U 05h IJI vetar duva brzinom 9-17m/s, temp. -10.2C, napolju pada sneg najverovatnije slab/umeren ali je intenzitet teško tačno reći jer košava sneg sa zemlje "razduvava" na sve strane. Na AMS Karaburma padavine su počele da se registruju nakon 03h, do sada 1.1mm. RHMZ u 05h za BG-Vračar registruje umeren sneg, za Sm. Palanku jak sneg uz istočni vetar 8-15m/s.


Van mreže Zeli

  • **
  • Poruke: 1.000
  • Starost: 61
  • Lokacija: Brcko
Odg: Februar 2012 - II dekada
« Odgovor #36 poslato: 11. Februar 2012. u 06:45 »
Kod mene novo zatrpavanje, počeo je padati oko ponoći i to slabijeg intenziteta, ali sad pada sitan, suv i gust i prosto zasipava. Ima preko 10cm novog pokrivača i ima ga ukupno preko pola metra. Temperatura -11,8, juče u 20 h uz vedro vreme bilo je -15,2 i ko zna dokle bi išao minus da se nije naoblačilo.

Van mreže danijel

  • **
  • Poruke: 1.494
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Februar 2012 - II dekada
« Odgovor #37 poslato: 11. Februar 2012. u 06:53 »
Prava mecava ovde u Vrscu,trpaona mnogo je snega palo i jos trpa,mimo svih ocekivanja,-12 ;)

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Februar 2012 - II dekada
« Odgovor #38 poslato: 11. Februar 2012. u 06:59 »
U Beogradu se u poslednjih 15-ak minuta intenzitet snega malo pojačao, "razdanilo se" pa se i bolje vide pahulje. U 7h -10C a udari vetra u poslednjih sat vremena 13m/s (pre toga 17m/s), na AMS Karaburma od kako su počele "merljive" padavine (nakon 3h) do sada 2.9mm a trenutna temp. -9.8C.
Evo radarskog snimka od 6.45.


Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Februar 2012 - II dekada
« Odgovor #39 poslato: 11. Februar 2012. u 07:19 »
U Knjaževcu palo 6 cm novog snega, sa vodenim talogom od 2.8mm
Ukupna visina snega 34cm
Sneg je skoro pa prestao ovde
Opet ima umerenog vetra koji povremeno nosi sneg i pravi mećavu
Tmin=-12.4°C
trenutno T=-11.8°C