Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1364516 puta)

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2940 poslato: 05. Avgust 2017. u 18:14 »
 
"Tемпература у Београду је после подне достигла 39,01 степен Целзијуса, што је за 0,1 степен више од данашње прогнозиране"


Izvor RTS odnosno nepostojeći Tanjug

 
 :facepalm:  :pop:

Ovo je po meni vrhunac sprdačine od početka talasa  :first:   :thumbup:  :comeon:

Van mreže Caligula

  • *
  • Poruke: 103
  • Starost: 61
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2941 poslato: 05. Avgust 2017. u 19:08 »
Haha, koji stručnjak li je ovo sročio...znači bilo prognozirano 38,91 :D

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Shvatam zašto volite sneg i zimu, pa očekujem da shvatite da volim sunce i toplotu.

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.320
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2942 poslato: 05. Avgust 2017. u 19:20 »
Haha, koji stručnjak li je ovo sročio...znači bilo prognozirano 38,91 :D

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

To je bilo "odokativno" ;) oni inace prognoziraju u hiljaditu  :D
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.404
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2943 poslato: 05. Avgust 2017. u 19:36 »
 ^^ :laught:

Nego da se ja vratim na mračnije teme. Nešto sam gledao ovih dana NASA-ine satelitske snimke i razmišljao sam da li su posledice ove esktremne suše vidljive i na satelitskom snimku našeg područja. Onda sam današnji dan uporedio sa prošlogodišnjim 5. avgustom, koji je takođe bio vedar. Rezultat koji sam dobio poređenjem je neverovatan. Nisam ni pomišljao da su posledice suše vidljive baš u ovolikoj meri.



padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 17.5mm
Miljakovac - 19.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.863
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2944 poslato: 05. Avgust 2017. u 20:21 »

 
 :facepalm:  :pop:

Ovo je po meni vrhunac sprdačine od početka talasa  :first:   :thumbup:  :comeon:

Zvanicni podaci za synop za Beograd su da je danas(5 avgust 2017) bilo 39.8 stepeni a RHMZ je najavljivao 40 stepeni omasili su za 0.2 stepena sto i nije tako strasno 39 nisu najavili to je laz.

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.771
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2945 poslato: 05. Avgust 2017. u 20:21 »



eto  :D

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.320
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2946 poslato: 05. Avgust 2017. u 20:34 »



eto  :D


Pa to, da...  Proizišlo je posle obrade prognoziranih hiljaditih delova stepena! Dotle ništa nije bilo sigurno i svi su zabrinuto šetali u data centru rhmz čekajući da superkompjuteri izbace rezultate  8)
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2947 poslato: 05. Avgust 2017. u 20:41 »
Zvanicni podaci za synop za Beograd su da je danas(5 avgust 2017) bilo 39.8 stepeni a RHMZ je najavljivao 40 stepeni omasili su za 0.2 stepena sto i nije tako strasno 39 nisu najavili to je laz.

Nisam čitao vest pa ne znam koju su prognozu gledali, iako mislim da im je samo bitno da napišu neku glupost bez obzira na bilo čiju prognozu.

Ovaj bolid što je napravio vest o ''grešci'' od 0.1 stepen je još gori od onog što je pisao o 65 stepeni u Jagodini.

Van mreže Gagi_Bg

  • *
  • Poruke: 400
  • Lokacija: Vidikovac - JZ Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2948 poslato: 05. Avgust 2017. u 23:30 »
Nešto nevezano za tematiku iznad. Dakle, sa pojačanjem u vidu mlađih snaga, moram reći da fb stranica serbianmeteo izgleda sve bolje, što se uostalom i da videti po sve većem broju lajkova, komentara i praćenja. Sve pohvale za momke koji rade na njoj, kao i na odlično ispraćenim situacijama kad je bilo neke aktivnosti nad našom zemljom.
Mislim da je zaista red da ljudi sa ovog foruma učine taj veliki korak i udare lajk na poneku vest, ako ih već mrzi da postave neki komentar, da barem mi nagradimo trud nekoga ko na toj vesti radi. Neće nikom pasti kruna sa glave za taj gest. Ista stvar je i sa tviterom.
Da, znam da niko nije dužan to da uradi, ali dobra stvar sa ovim forumom je što svako od nas ovde ima osećaj da je deo foruma, da se informiše, da vidi izveštaje iz raznih mesta bolje nego bilo gde drugde, a bogami i da štošta nauči.
Da ponovim, nije mi cilj da bilo kome pametujem, ali jedan prst gore na fb ili srce na tviteru, načiniće stranice vidljivijim, dovešće nove ljude na te stranice, ali i na forum.
 :tu:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.404
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2949 poslato: 06. Avgust 2017. u 14:28 »
^^ Hvala Gagi, baš mi znači kad neko prepozna trud i zalaganje. U poslednje vreme smo se baš potrudili da fb stranicu dovedemo na malo ozbijniji nivo, a u planu je i "oživljavanje" SerbianMeteo portala, na kome se neće nalaziti samo prognoze, već i zanimljivi tekstovi i analize iz oblasti meteorologije. Naravno, to sve ide polako jer svi mi imamo i drugih obaveza i forum je neprofitna organizacija, ali važno je da entuzijazma ne fali. :)


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 17.5mm
Miljakovac - 19.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.473
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2950 poslato: 06. Avgust 2017. u 14:54 »
Gagi, hvala tebi na pohvalama. Momci su razvalili! :)

Dok smo samo nas četvorica pisali (Dikile, Miloš, Joe i ja) nismo mogli sve da ispratimo, ali sada sa ovim "pojačanjem" ažurnost objava i interakcija sa fanovima je na znatno višem nivou.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2951 poslato: 06. Avgust 2017. u 17:58 »
Zna se i kilometraza kolika ce da bude  :rofl: :rofl: :rofl:



Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.863
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2952 poslato: 06. Avgust 2017. u 18:00 »
Ako ti novinari znaju sta znaci lokalni razvoj oblacnosti Bog nek me ubije :)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.295
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2953 poslato: 06. Avgust 2017. u 18:04 »
Vec se uveliko pise po novinama i o iducem letu! :rofl: :rofl: :rofl:

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2954 poslato: 06. Avgust 2017. u 19:43 »
Da li oni znaju da 10km ne bi zakačilo ni ceo Beograd a ne teritoriju cele zemlje  :oboze:

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 494
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2955 poslato: 07. Avgust 2017. u 11:54 »
Haha evo danas stiglo bar kratkotrajno zahladjenje u BG, a ja krenuo na more na Sitoniju. Eee Dzoni baksuze :facepalm:. Stigao do Leskovca ovde trenutno toplo, 30ak stepeni, ali naviknuti smo mi sa severa :D. Inace mnogo se nesto zale juznjaci na susu :grin:, ali negde od Nisa nije uopste toliko strasno u poredjenju sa centralnom Srbijom (ima zelenkasto braon trave) koja je jos u ranoj fazi susenja. Na 100tinak km od BG(jagodina i okolina) tu je vasar(ili uzas kako se uzme) zuti se sve cele livade i bregovi su prakticno bez trave. Mada je svuda losa situacija iskreno.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.459
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2956 poslato: 07. Avgust 2017. u 13:32 »
 ^^ Kod nas svake godine i u onim kisnim bude neki susni period, pa je nasa trava istrenirana za ove ekstremene uslove moze vise da izdrzi a ne ta tamo severnije tri dana nema kise i odma pocinje da zuti  ;)  :)

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.863
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2957 poslato: 07. Avgust 2017. u 17:27 »
Mislim da cemo posle zahladjenja u subotu , imati duzi period bez jacih otopljenja , ako bude islo do 33-35 to i nije toliko strasno.

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.078
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2958 poslato: 07. Avgust 2017. u 20:15 »
Кими је о овоме причао, буквално се афрички ваздух одомаћио над Шпанијом, сем на северу где је утицај Атлантика доминантан.

Зато је и текст реалан, за очекивати је у будућности да се нпр. Андалузија и постане неки облик полупустиње.

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2017&mm=08&dd=07&nav_id=1290804


Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2959 poslato: 07. Avgust 2017. u 22:40 »
Mislim da cemo posle zahladjenja u subotu , imati duzi period bez jacih otopljenja , ako bude islo do 33-35 to i nije toliko strasno.

Po meni je do 30 normalno, najviše do 32. Biće to izgleda još jedan (peti) tropski talas u sledećoj dekadi.