Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1363084 puta)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.295
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3000 poslato: 27. Avgust 2017. u 00:36 »
Evo na happy tv upravo ide jedna dosta dobra emisija o vrucinama ovog leta..Jasminka Smailagic iz RHMZ je objasnjavala dosta dobrih stvari za ovo leto, za ekstreme, za temperaturu, poredjenje sa 2007 i 2012, donela je i grafik da pojasni ljudima ali džaba, voditeljka da izvinete s**e nešto (alla happy fazon) i niko ništa ne kapira.. :ranting:
Tu je i Nada Macura, ta žena je počela opasno da mi ide na nerve.. :fight:

Van mreže Gagi_Bg

  • *
  • Poruke: 400
  • Lokacija: Vidikovac - JZ Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3001 poslato: 27. Avgust 2017. u 21:36 »
"Meteorolog Patrik Berk rekao je da će ukupne padavine biti u proseku 1.016 milimetara ili više za Hjuston, ali da će u nekim izolovanim delovima dostići i do 1.270 milimetara."  :oboze: Kakav li je to potop  :/

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=08&dd=27&nav_category=78&nav_id=1297498

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3002 poslato: 29. Avgust 2017. u 19:15 »
 ^^
Nezvanično, danas do 9h ujutro po lokalnom vremenu na jednoj lokaciji (Friendswood, Texas) je izmereno 1253mm (49.32in) padavina što bi bio (ako se potvrdi da je podatak ispravan) nov apsolutni rekord za padavine od jednog tropskog ciklona u kontinentalnom delu USA (aktuelan rekord iz 1978. iznosi 1220mm -lokacija Medina, Texas).
Na međunarodnom aerodromu u Hjustonu, u nedelju je palo 408mm što je nov rekord za "jednodnevne padavine" na ovoj lokaciji (stari rekord je nadmašen za više od 130mm).
O ovome se vrlo malo pisalo na ovom forumu -primetio sam samo 2 komentara (Miki i Gagi_Bg) pa uz ovaj moj "dogurasmo"  ;) do ukupno 3.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3003 poslato: 29. Avgust 2017. u 19:20 »
Scientists Are Running Out of Space for Climate Data
Climate models produce incredible amounts of data. Soon, scientists may have to give some of it up.

https://www.insidescience.org/news/scientists-are-running-out-space-climate-data

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3004 poslato: 29. Avgust 2017. u 20:03 »
Ja sam od subote uvece do ponedeljka popodne bio zarobljen u Hjustonu, nisam išao u chase, nego prevozio teret za poplavljene.
Imam slika i videe sa telefona, reći ću par reči o svemu viđenom kada budem bio kući pri lap topu.
Pozdrav!

Van mreže Gagi_Bg

  • *
  • Poruke: 400
  • Lokacija: Vidikovac - JZ Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3005 poslato: 29. Avgust 2017. u 23:53 »
Hvala Profi na informaciji. Iskreno, i mene je začudilo što je takav događaj prošao gotovo nezapaženo ovde na meteorološkom forumu. A ako već treba da ispratimo neki opasan ekstrem, poput ovog u Teksasu, svakako je bolje da se nije desio nad našim glavama.
I inače mi je, moram i to da kažem, čudno što dosta ljudi priziva kojekakve nepogode za svoje krajeve, da bi kao nedavno što je bilo, kad smo u jednom momentu nad Šumadijom imali 3 izuzetne superćelije sa maximalnim odrazima, ljudi nabili glave u kuće bez da ih barem iz daljine fotografišu. I da nije bilo Pauna, koji se tu zatekao, ne bi bilo skoro ni jedne fotografije. Šta je tu onda poenta?
Zato i izuzetno cenim Miloševu posvećenost raznim nepogodama, ma koliko ih ja želeo što dalje od svog kraja. Ne znam da li je sevnulo ili prošao fotogeničan oblak ovde u našem kraju, a da on to nije uhvatio aparatom. Da ne nabrajam i ostale članove koji uvek isprate situacije kao Skomimaster, Paun, Mile, Stefan Valjevo, Zec... Takođe je dobro pokriven sever, zapad i istok, ali Šumadija i jug Srbije, sem Ivana i Dejče gotovo i ne isprate zanimljive situacije. Snimanje munja jeste opasno, ali već navedene superćelije, u sred bela dana... verujem da je imalo šta da se usnimi. Na kraju krajeva, fb stranica serbianmeteo je imala više fotografija od ljudi koji je prate i nemaju veze sa meteorologijom, nego što ih je bilo ovde. Nije kritika, već samo kažem. A uostalom, nije me mnogo ni briga kako će ko da razume. Dosta članova, među kojima sam i ja, ovde odsluša kukanje i žal za stotinama mm kiše, iako je jasno da sem problema, mnogo velikih problema, to ništa drugo ne bi donelo.
@pavlovic očekujemo kao i uvek izuzetnu reportažu. A s obzirom da je sve "iz prve ruke" budi što detaljniji  :tu:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.458
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3006 poslato: 30. Avgust 2017. u 19:38 »
Gledao sam onaj ljetokrepač iz 2015. godine i ovaj eventualni, tada se videlo da ce ovaj ciklon juznije od Grenlanda napraviti kasnije pakao a sada po kartama toga nema tako da izgleda da je to to Ljetokrepač 2017 v. 1.0



Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.802
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3007 poslato: 30. Avgust 2017. u 19:57 »
 ^^ Čim se prekine zonalno strujanje sve se manje više vraća u neku normalu i temperaturno i padavinski...
mada, da se ja pitam, ja bih lako progutao i sušnu jesen samo zarad jedne prave snegom bogate zime, samo ne kao prošle god. bog se sruči na zemlju u jesen pa nam na naplatu dođe suva zima.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.458
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3008 poslato: 30. Avgust 2017. u 22:20 »
Nema tu nekog pravila moguce da i jesen i zima budu padavinski dobri i obrnuto, e sad dal ce zimi biti sneg ili kisa na 4C...   :grin: Ja imam neki osecaj da ce biti dobra zima sa snegom, taj osecaj me prati od kad su pocele ove jake vrucine krajem juna, mislim da sam rekao to nekom ako se dobro secam risbo je u pitanju... Videcemo ako bude seticu se ove poruke da vam kazem jesam li vam rekao a ako ne, cutacu i nadacu se da ste zaboravili  :laugh: ;)
« Poslednja izmena: 30. Avgust 2017. u 22:50 Bart »

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.995
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3009 poslato: 30. Avgust 2017. u 23:02 »
  ^^ Da da :) To smo oboje zakljucili.. Realno iako je priroda nepredvidiva, kraj jeseni, zima, prolece, leto- sve ispod i daleko ispod proseka padavinski..To se negde mora nadoknaditi, dal ce jesen ili zima videcemo :)
I dodjemo do zakljucka da zimoljubci imaju cemu da se nadaju, dva nepisana pravila su tu, susno i vrelo leto i ovaj deficit padavina koji se vuce skoro godinu dana..  :grin:

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.863
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3010 poslato: 31. Avgust 2017. u 00:17 »
Mene ovo leto podseca na 2007 godinu kada je bilo ekstremno toplo pa je septembar bio relativno svez , evo kakav je bio septembar 2007 u Beogradu:



Fale podaci za par dana , ne kazem da ce ovakav septembar biti ali ko ce ga znati , 2012 je bilo isto vrelo leto a i septembar veoma topao zato ovo nije merodovno , videcemo posle fronta 3 septembra sta nas ceka  :cf:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.458
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3011 poslato: 31. Avgust 2017. u 10:38 »
 ^^ Upravo tako risbo, ne mogu stalno da budu ocajne zime sa izuzetkom ovog januara ali i to je vec bilo previse hladno... I januar prosle godine juznije je bio super...  :)

Mene ovo leto podseca na 2007 godinu kada je bilo ekstremno toplo pa je septembar bio relativno svez , evo kakav je bio septembar 2007 u Beogradu:
Previse se druzis sa majstoricem  ;) Salim se  :tu:


Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 494
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3012 poslato: 31. Avgust 2017. u 11:08 »
U jeku katastrofe od Harvija, dok svi jos mere stetu i preracunavaju posledice, dok se salje pomoc porodicama uzasa u Teksasu mali broj ljudi obraca paznju na nesto potencijalno ogromno sta se sprema. Vec nekoliko dana modeli(Gfs uz 2 izlaza oscilacije pre 2 dana) vide neverovatno jak uragan Irmu(Irma) koji dolazi sa istoka Atlantika, velike su sanse da bude major hurricane(cat. 4 i 5). Putanju mu se jos ne zna, Gfs ga konstantno salje istocnije i severnije, Ec je do juce tipovao na Floridu, sada jos malo juznije spustio. Prateci situaciju od proslih uragana, mislim da GFS uvek prenagljuje u brzini okretanja tako jakih i sporijih sistema. Suvise brzo hoce da ga "vrati" u zapadno strujanje. GFS 00z vidi najnizi pritisak od tog uragana na samo 897hPa!!! Ostaje da se nadamo da ce se sve ublaziti i da ce zaobici kopno.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.863
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3013 poslato: 31. Avgust 2017. u 12:41 »
Do sada je poginulo 37 ljudi od uragana  Harvi to pise na N1 info sajtu.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.458
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3014 poslato: 01. Septembar 2017. u 09:23 »
Super sto se opet pocelo sa imenovanjem ciklona....Sve je lepo objasnjeno i pregledno  :tu:

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3015 poslato: 01. Septembar 2017. u 09:47 »
 ^^ Slazem se, i meni je oduvek tako biloklakse za praceneje i kasnije prisecanje na neke dogadjaje.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3016 poslato: 01. Septembar 2017. u 10:32 »
I mene je obradovala ta vest.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.863
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3017 poslato: 01. Septembar 2017. u 11:54 »
Citiram post iz teme "Septembar 2017" da ne spamujem:

Nadzire li se oko 10.9. nova promjena vremena?!
Ako se i ovo ostvari svi koji su predviđali vrlo topao i suh 9.mjesec bit ce posramljeni.


To nije za tu temu to je za temu "Jesen 2017" 10 septembar je daleko , a ko je rekao da ce biti suv i vrlo topao septembar , ko je to na ovom forumu pricao?

I meni je drago sto je posle 2 i po godine ponovo pocelo da se daje imena ciklonima.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.863
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3018 poslato: 01. Septembar 2017. u 20:06 »
Da li ce sutra biti ovo ili ispala:


Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.995
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3019 poslato: 01. Septembar 2017. u 20:40 »
 ^^@Mile Znam ja sve to sto si napisao u temi prognoze nego sam svakako tamo skrenuo sa teme pa nisam hteo  da produbljujem dalje o tome  :grin: Ali svakako hvala sto si pojasnio  i potrudio se da objasnis  :tu:  :D