Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: April 2014.  (Pročitano 38544 puta)

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: April 2014.
« Odgovor #40 poslato: 13. April 2014. u 22:34 »
Kakve karte. :-[ Ne znam kada su se poslednji put crtale ovako obilne padavine.

Vecina krajeva ce dobiti mnogo kise od ovog visinskog ciklona (govorim za nize krajeve) koji ce biti pozicioniran iznad Jonskog mora i Grcke, ja bih se usudio da kazem da bi neka mesta na jugu-jugozapadu mogla dobaciti i do 100mm do nedelje. Najmanje padavina bi bilo na severu Vojvodine, a najvise u centralnim i juznim krajevima.
Bice potrebno dosta vremena da se vreme potpuno stabilizuje nakon ovakve destabilizacije. Od iduce nedelje su moguci i pljuskovi sa grmljavinom uz porast temperature, ali otom potom, ima jos do tada.



Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: April 2014.
« Odgovor #41 poslato: 13. April 2014. u 23:27 »
Ec se bitno razlikuje od ostatka ekipe,jer on daje obilnije padavine i u sredu vecem delu zemlje,zato sto je visinski ciklon po njemu najzapadniji i vrlo sporo se premesta na severoistok.

Kod drugih (GFS) visinski ciklon se brze pomera na severoistok,u sredu imamo pretezno pljuskovite padavine ali je zato sutradan (cetvrtak) usled istocnojeg prodora  i dotok hladnoce na rubu anticiklona veci uz padavine.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: April 2014.
« Odgovor #42 poslato: 14. April 2014. u 00:47 »
Чисто да остане архивирано, овакав метеограм са оволиким падавинама, што се тиче мог места, још нисам видео:



Што се тиче ЕЦ, он до недеље даје тачно 90 милиметара падавина, видећемо како ће се коначно поставити висински циклон и колико ће се задржати, али ако се остваре тренутно прогнозе, сигурно ће бити и неких последица од деловања циклона.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: April 2014.
« Odgovor #43 poslato: 14. April 2014. u 02:01 »
Pa, ljudi moji sta reci, a ostati pametan..poplava bi moglo biti sa tim kolicinama padavina, ali mislim da ce smanjiti se to.. :neznam:

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.156
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: April 2014.
« Odgovor #44 poslato: 14. April 2014. u 03:37 »
Ovo je možda najozbiljniji izlaz Estofexa ove godine.


A level 1 was issued for parts of N-Italy, Slovenia, Hungary and Serbia mainly for large hail, severe wind gusts and an isolated tornado risk.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: April 2014.
« Odgovor #45 poslato: 14. April 2014. u 08:34 »
Suva i topla zima dolazi na naplatu dugova čega smo se i pribojavali u februaru. Od utorka pa do daljnjeg veoma hladno sa obilnim padavinama. Definitivno će biti mogući susnežica i sneg i u nižim predelima.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: April 2014.
« Odgovor #46 poslato: 14. April 2014. u 09:09 »
Vidjeh i ja prvi put ove godine ESTOFEX-ov level 1, i iznenadih se. Jak, na odure olujan vjetar, je skoro izvjestan večeras. A hoće li biti još šta osim, toga, ostaje da vidimo. Po mom mišljenju, samo prolazna kiša uz tek ponegdje u Vojvodini grmljavinu.
Od utorka do četvrtka (ili petka) defitnitivno jako zahlađenje sa dosta padavina, ali srećom biće kratkog daha. Već za vikend toplo i nestabilno.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: April 2014.
« Odgovor #47 poslato: 14. April 2014. u 09:25 »
Tu na severu ne ocekujem nista spektakularno od ove nedelje, vecerasnje vece bi moglo biti najinteresantnije. Definitivno ce biti zahladenja i obilnih padavina osim Vojvodine , ali kao sto rece Milos kratkog je to daha. Mislim da snega u nizim predelima nece biti (tu mislim na mesta ispod 500m), ne verujem i da Ivanjica moze dobiti neki veci sneg (naravno predeli visi od 500m oko Ivanjice drugi svet), ali za susnezicu, neki pokusaj mokrog snega mozda neki cm koji bi se topio ima sanse, ali to nebi bilo nista spektakularno. Iznad 800m, i preko 1000m( a to se odnosi i na planine oko Ivanjice) nadmorske visine bi moglo da bude zaista i sneznog pokrivaca solidnog.
Kopaonik mozda izmeri naredne nedelje sneg i preko 50cm, a Zlatibor i Babin Zub sigurno isto mere dobar pokrivac narednih dana.

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: April 2014.
« Odgovor #48 poslato: 14. April 2014. u 11:55 »
Sta reci malo ublazena T kod mene ali 20 mm vise  :o :o :o

http://freemeteo.com/default.asp?pid=156&la=1&gid=783920

A za cetvrtak vise od 15 mm susnezice i snega :o :o :o

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: April 2014.
« Odgovor #49 poslato: 14. April 2014. u 15:31 »
Pa nije to baš kratkog daha.Imamo od sutra do petka-subote,dakle 4 ili 5 dana sa Tmax  da uzmemo hajde npr. oko 5°C u delu centralne i južne Srbije.To nije mala stvar.

Ja sneg u nižim krajevima ponegde ne otpisujem,posebno uz ovako obilne padavine.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: April 2014.
« Odgovor #50 poslato: 14. April 2014. u 22:16 »
Dok će u Bg pasti tek par milimetara,dole kući će biti mnogo zanimljivije.Čak je moguća susnežica već sutra prepodne:

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: April 2014.
« Odgovor #51 poslato: 15. April 2014. u 01:19 »
Ове нестабилности за викенд изгледају све опасније, мислим да ће постојати услови за нека јача невремена.

Веома динамичне временске прилике пред нама.  :)



Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: April 2014.
« Odgovor #52 poslato: 15. April 2014. u 02:01 »
Sta reci....
U Ivanjici uz kombinaciju mikroklime i polozaja ciklona i najavljenih padavina ocekujem potop uz pojacan vetar,kombinaciju jake kise susnezice i snega....
Dok u visim predelima Ivanjice ocekujem preko metar snega.... a u predelima Golije iznad 1500 mnv i 1,5 m snega....


ako se ostvare najavljene padavine,a svaki sledeci izlaz ih povecava....


Van mreže Roberto

  • *
  • Poruke: 253
  • Lokacija: Novi Becej
Odg: April 2014.
« Odgovor #53 poslato: 15. April 2014. u 07:36 »
Da li moze neko za N.Becej taj gfs meteogram da mi napise link ili vec sta?
Hvala unapred.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: April 2014.
« Odgovor #54 poslato: 15. April 2014. u 08:44 »
GFS crta za Novi Sad ni manje ni više nego preko 60mm padavina do sledećeg utorka. Moguće da proleti koja pahulja u četvrtak ujutru ali ništa posebno.

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: April 2014.
« Odgovor #55 poslato: 15. April 2014. u 11:57 »
Opet vraceno preko 15 mm susnzeice za cetvrtak kod mene

http://freemeteo.com/default.asp?pid=156&la=1&gid=783920

Gotove su tresnje ako bude ovako a svaki put sve vise susnezice

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: April 2014.
« Odgovor #56 poslato: 15. April 2014. u 12:47 »
Kod mene ladno 130mm crta u narednih nedelju dana, a da ne pricam za dalje bukvalno svaki dan vidi kisu i pljuskove. :pop:

Kad je bal nek je bal, sta reci. Ne vidjaju se cesto ovakvi meteorogrami:




Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: April 2014.
« Odgovor #57 poslato: 15. April 2014. u 13:13 »
Evo i GFS meteograma za Beograd. Nije baš kao za južnije predjele, ali se svakako ogromna kiša crta za naredne dane. Već u četvrtak kreće otopljenje po visini, a u nedjelju i osjetan porast temperature u prizemlju, što bi moglo da uslovi jake nestabilnosti. Samo neka pada kiša, potrebna je u ovo doba godine. Nadam se da će se snijeg zadržati što je više moguće u planinama.



padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: April 2014.
« Odgovor #58 poslato: 15. April 2014. u 13:33 »
Narednih dana na severu Vojvodine ne vidim neke velike sanse za obilne padavine, a ono sto je pozitivno mozda za veliki petak i subotu i Uskrs imamo prijatne temperature.

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: April 2014.
« Odgovor #59 poslato: 15. April 2014. u 16:21 »
I kod mene gfs crta preko 100mm svaki dan vidi kišu do kraja Aprila svakim izlazom povećava padavine

od kada pratim karte ovako nešto do sada nisam video.