Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Septembar I dekada  (Pročitano 8032 puta)

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Septembar I dekada
« Odgovor #20 poslato: 03. Septembar 2023. u 18:19 »
Распало се све око 2мм пало то је то епска суша се наставља  :oboze:

Gde epska susa? Daj malo...  :O
ja danas pokosih travu... iiii... ajd za neki dan ponovo... osecam se kao onaj lik kome stalno u Kanadi prolazi grtalica  :facepalm:
Kod mene se epska vlaga nastavlja, sve se zeleni kao u maju mesecu i citavo leto tako...  :blush:
Ziva ograda bila predvidjena za sutra ali odlazemo... dva puta u septembru bi bilo mnogo...


I evo sprema se jos jedna tura, stiglo je do Azanje, pojacan vetar, pao mrak iznenada, oblak koji je krljao Grocku se izgleda podelio na dva dela, te se nadam da nece da ojaca dok stigne dovde...



🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Septembar I dekada
« Odgovor #21 poslato: 03. Septembar 2023. u 18:26 »
Stigao je i ker, moj najbolji pogadjac neposrednih vremenskih prilika, odmila ga zovemo Boris Koljcicki i Nedeljko Todorovic (bez uvrede za Nedeljka, naravno, a ni za pok. Koljcickog...)  te ocekujemo bar 20 mm u kvalitetnu grmljavinu  :facepalm:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže astrogodra

  • **
  • Poruke: 580
  • Lokacija: Kragujevac-Loznica
Odg: Septembar I dekada
« Odgovor #22 poslato: 03. Septembar 2023. u 18:26 »
Provala oblaka u Loznici trenutno...
Astronomsko društvo Aristarh - Kragujevac

http://aristarh.rs/

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Septembar I dekada
« Odgovor #23 poslato: 03. Septembar 2023. u 18:42 »
Jako je ovo ispod Zrenjanina, otprilike iznad Čuruga. Odavde se vidi kako komplet sistem rotira. Kod mene par kapi kiše, sat vremena jačih udara vetra i pola sata tutnjave iz oblaka koji su se formirali nešto zapadnije od Zrenjanina. Takt 19°C
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.974
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Septembar I dekada
« Odgovor #24 poslato: 03. Septembar 2023. u 18:42 »
Gde epska susa? Daj malo...  :O
ja danas pokosih travu... iiii... ajd za neki dan ponovo... osecam se kao onaj lik kome stalno u Kanadi prolazi grtalica  :facepalm:
Kod mene se epska vlaga nastavlja, sve se zeleni kao u maju mesecu i citavo leto tako...  :blush:
Ziva ograda bila predvidjena za sutra ali odlazemo... dva puta u septembru bi bilo mnogo...


I evo sprema se jos jedna tura, stiglo je do Azanje, pojacan vetar, pao mrak iznenada, oblak koji je krljao Grocku se izgleda podelio na dva dela, te se nadam da nece da ojaca dok stigne dovde...




Daleko je od epske suse, ali je situacija prilicno ozbiljna. Na njivama cela saka moze da prodje kroz pukotinu u zemlji...

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.149
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: Septembar I dekada
« Odgovor #25 poslato: 03. Septembar 2023. u 19:07 »
Велике пукотине на њивама,суша траје већ два месеца кише добре није пало од почетка јуна,кукурузи су кренули полако да се беру код нас  :oboze: И не треба нам више кише све је завршило само за цвеће и траву није добро велике су површине пожутеле  :morning:

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 10,0мм
Година:76.7mm

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.006
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Septembar I dekada
« Odgovor #26 poslato: 03. Septembar 2023. u 19:20 »
Jak pljusak, pravi mini-potop je prošao preko mog kraja. Nažalost, nisam bio tu da ispratim, ali nova AMS koja je prošla test i podaci su onlajn je zabeležila 7mm.
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IBELGR72


Odlično za stanicu Miloše, hvala za link.

Dosta akcije u okruženju, ali je obišlo sever grada ovog puta. Kod mene simboličnih 0.7mm iz ostataka razvoja, uz povremeno jak vetar i grmljavinu. Par puta je valjano "puklo". Osvežilo je, Takt 18.7°C.




Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Septembar I dekada
« Odgovor #27 poslato: 03. Septembar 2023. u 19:23 »
Велике пукотине на њивама,суша траје већ два месеца кише добре није пало од почетка јуна,кукурузи су кренули полако да се беру код нас  :oboze: И не треба нам више кише све је завршило само за цвеће и траву није добро велике су површине пожутеле  :morning:

ovde se zeleni kao u Amazoniji... samo avgust je bio na 75mm pre poslednjeg pljuska koji je opet bio oko 20... tako da bi se ja rado menjao... bar nedelju dana da pauziram travu ako nista drugo...

ams rhmz je nesto prsla kanda, tako da po mom termometru je 22.5 C, kisa nas je zasad omasila sto me raduje, ali posto se ker i dalje muva po kuci, rekao bih da ima sanse za grmljavinu kasnije...
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Septembar I dekada
« Odgovor #28 poslato: 03. Septembar 2023. u 19:44 »
Јака киша уз севање и грмљавину са Банатске стране. Доста кише је пало данас, Амс станица је вероватно забаговала, нема шансе да је пало само 9мм колико показује, ценим да је пало од 20 до 30мм. Реке и бујице су биле по улицама након полусатног јаког пљуска око 18х

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.149
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: Septembar I dekada
« Odgovor #29 poslato: 03. Septembar 2023. u 19:47 »
ovde se zeleni kao u Amazoniji... samo avgust je bio na 75mm pre poslednjeg pljuska koji je opet bio oko 20... tako da bi se ja rado menjao... bar nedelju dana da pauziram travu ako nista drugo...

ams rhmz je nesto prsla kanda, tako da po mom termometru je 22.5 C, kisa nas je zasad omasila sto me raduje, ali posto se ker i dalje muva po kuci, rekao bih da ima sanse za grmljavinu kasnije...
Благо се вама ми 20 ак мм предходни месец, више сам полудио од заливања цвећа и траве, није баш епска суша само сам бесан што није пала добра киша а тако близу била,живу ограду ћу на јесен да изчупам јел се скроз осушила није јој било спаса од суше... Која лепа киша на истоку Срема код нас облаци се мотају али без икакве назнаке за неки пљусак

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 10,0мм
Година:76.7mm

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 2.925
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Septembar I dekada
« Odgovor #30 poslato: 03. Septembar 2023. u 19:51 »
Ova sezona je za 10 kod mene, svaka šansa se završi bar nekim pljuskom, sada je formacijiski uz konstantno brujanje to delovalo kao onda kod bow echo sistema, naravno, samo sada srećom bez jakog vetra, ipak je ovo višećelijski sistem drugog karaktera, kiše je bilo 15-20mm, i deluje da je najjači deo ovog sistema prošao ovde, a uskoro deluje da može biti još pljuskova

Van mreže zlyu

  • *
  • Poruke: 327
  • Lokacija: Nova Crnja
Odg: Septembar I dekada
« Odgovor #31 poslato: 03. Septembar 2023. u 19:52 »
Opet potop sa sugradicom i grmlajvinom .Popodne iz dve ture 15l.


Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Septembar I dekada
« Odgovor #32 poslato: 03. Septembar 2023. u 19:53 »
Opet kumulusi na sve strane, blica i čuje se grmljenje sa severoistoka.

EDIT: Upravo jedan grom puče severno od sela, izgleda da nas ovaj put neće promašiti.

EDIT 20:02: Neprestana grmljavina se čuje, ide direkt na selo, bez daška vetra, ovo ne miriše na dobro.
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Miodrag03

  • *
  • Poruke: 37
  • Lokacija: Beograd - Voždovac (Banjica)
Odg: Septembar I dekada
« Odgovor #33 poslato: 03. Septembar 2023. u 20:30 »
Zahuktava se situacija zapadno od Beograda, ostaje da vidimo gde ide.
🇷🇸 Pljuskovi i gramljavina
🇺🇦 Зливи та грози

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Septembar I dekada
« Odgovor #34 poslato: 03. Septembar 2023. u 20:35 »
Благо се вама ми 20 ак мм предходни месец, више сам полудио од заливања цвећа и траве, није баш епска суша само сам бесан што није пала добра киша а тако близу била,живу ограду ћу на јесен да изчупам јел се скроз осушила није јој било спаса од суше... Која лепа киша на истоку Срема код нас облаци се мотају али без икакве назнаке за неки пљусак

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka


Ovde suve trave i rastinja nije bilo 4 godine...  :O 

Ne diraj zivu ogradu... samo je lepo orezi i krenuce na prolece...

Mareeram se cudio prosle godine kada je prosao ovuda...




Evo natapace i udaljene grmljavine... nije to mnogo, ali opet dovoljno da zadrzi zelenilo. Takt 21 C


ps... radio sam neki prilaz od kamena za auto i evo kako bas zive ograda izgleda, inace nijedanput zalivena... nikada zapravo:




ps drugi put:  natapaca i dalje, povremeno zagrmi... ovo zaista treba da pada u Macvi, a ne ovde...

🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Septembar I dekada
« Odgovor #35 poslato: 03. Septembar 2023. u 20:57 »
Daleko je od epske suse, ali je situacija prilicno ozbiljna. Na njivama cela saka moze da prodje kroz pukotinu u zemlji...

Ovaj dan sam proveo na izletu u tom delu blizu tebe i Đoleta i nisam mogao da verujem koliko je suvo. Vegetacija i zemlja stvarno izgledaju kao da je velika suša. Već istok Srema, Beograd, a tek da ne pominjemo Banat sasvim druga priča.

Ove naredne ture su se nekako sve rasplinule, oslabile pred Beogradom. Bilo je grmljavine, nešto natapače pa na kraju pljusak, dodalo je još 2-3mm, ukupno 9mm kod mene.
Ima još nekih odraza i sevanja ka severu, pa da vidimo može li biti još jedna tura i da AMS debituje sa dvocifrenom količinom.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.609
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Septembar I dekada
« Odgovor #36 poslato: 03. Septembar 2023. u 21:08 »
I ja da potvrdim Sofronijeve reči. Išao sam danas do Požarevca. Od Paraćina do Požarevca sve zeleno, kao da je jun mesec. Kukuruzi modro zeleni, nemaju nameru da završavaju vegetaciju.

Kod mene se razduvao vetar, ali za sada bez padavina. Udaljeno sevanje ka severoistoku i jugozapadu. Trenutna temperatura je 22.7C.

Miloše bravo za stanicu, da te dobro služi.  :comeon:

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.974
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Septembar I dekada
« Odgovor #37 poslato: 03. Septembar 2023. u 21:10 »
@Milosh

Mogao si da se javis :) Jesi li mozda bio u Zasavici?

Susa je, od jula meseca i onih oluja ozbiljnija kisa nije pala. Kukuruzi su potpuno izgoreli, dok npr. cim se predje Pavlovica most to je sasvim druga prica.

Van mreže Davorka

  • Poruke: 5
Odg: Septembar I dekada
« Odgovor #38 poslato: 03. Septembar 2023. u 21:18 »
U Pozarevcu od 18 do 21h palo 19 l kise

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Septembar I dekada
« Odgovor #39 poslato: 03. Septembar 2023. u 21:26 »
I ja da potvrdim Sofronijeve reči. Išao sam danas do Požarevca. Od Paraćina do Požarevca sve zeleno, kao da je jun mesec. Kukuruzi modro zeleni, nemaju nameru da završavaju vegetaciju.

Kod mene se razduvao vetar, ali za sada bez padavina. Udaljeno sevanje ka severoistoku i jugozapadu. Trenutna temperatura je 22.7C.

Miloše bravo za stanicu, da te dobro služi.  :comeon:


Videh sliku na netu negde gde se lik slikao sa merdevinama u kukuruzu... inace, kad tako dugo drzi vegetaciju kazu da ce trebati "merdevine za berbu!" :laie:

Zao mi je za taj deo Macve, jako plodna zemlja, ali ocigledno da sve pada gde ne treba... ja zaista imam utisak da se minimum pola godine bez kise uopste ne bi primetilo  :hm:

Termometar kaze 19 C, napolju se sve smirilo, tek poneki huk udaljene grmljavine od Homolja... nadam se da je prosla "kriza"...

Milose, cestitke na AMS...
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"