Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Novembar 2023- I dekada  (Pročitano 12103 puta)

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 2.924
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Novembar 2023- I dekada
« Odgovor #60 poslato: 05. Novembar 2023. u 13:37 »
Ovde je takođe prošao front, znatno pitomije u odnosu na prekjuče, jesenje formacije i pojačan vetar, uz jak pljusak i umerenu do jaku kišu i 15min pre i sada, opet voda na sve strane i siguran sam da ću opet pasti dvocifrena količina

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.006
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Novembar 2023- I dekada
« Odgovor #61 poslato: 05. Novembar 2023. u 13:40 »
Stiže front uz olujne udare vetra (max 72km/h) i prolazno jaku kišu, temperatura je opala sa 23°C na 14°C. I dalje je vetrovito uz kišu, za sada 3mm.








RHMZS

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Novembar 2023- I dekada
« Odgovor #62 poslato: 05. Novembar 2023. u 13:58 »
Prođe i ovde front, ovoga puta uz olujne udare vetra, ali bez nekih atraktivnih formacija. Prošao je i solidan pljusak, a sad se već ustalila slaba do umerena natapača koja bi mogla da potraje još nekih sat-dva.
AMS je preživela i do sada beleži 5mm ukupno. Biće ti još par mm do prestanka padavina, ali za dvocifrenu količinu u cugu ćemo verovatno morati da sačekamo neku narednu situaciju. Ipak će se zbirno u ova tri dana skupiti lepa suma.

Temperatura je pala sa 25°C na 13°C.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Божидар

  • *
  • Poruke: 323
  • Lokacija: Младеновац
Odg: Novembar 2023- I dekada
« Odgovor #63 poslato: 05. Novembar 2023. u 14:01 »
Стигло и до мене. Појачан ветар али ништа посебно. Занимљиви облачићи али за сада без кише.

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.974
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Novembar 2023- I dekada
« Odgovor #64 poslato: 05. Novembar 2023. u 14:05 »
Kisa polako prestaje da pada, sa zapada krece razvedravanje.

U kisomeru neverovatnih 11mm kise! :D

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Novembar 2023- I dekada
« Odgovor #65 poslato: 05. Novembar 2023. u 15:53 »
Ovde polako prestaje kiša. Pada još poneki kap, ali je već beznačajno. Na kraju ipak dvocifrena količina padavina kod mene. U ovoj turi okruglo 10mm, a zajedno sa onom jutros, što reče Aleksa - neverovatnih 11mm.
Dozvao sam ove padavine još kod prethodnog fronta.

Na kraju ukupno danas solidnih 8.2mm, malo južnije na Petlovom brdo 9mm. Eto malo je falilo i za dvocifrene padavine posle mesec i po dana u ovom delu grada. Ali nedelja je već nova šansa. Nekako po logici stvari, od prošlog fronta 6mm, od ovog 8mm, znači od sledećeg 10mm.

Na Vračaru teško da bude toliko. Koliko sam pratio po AMS 8-9mm. Mada mi nije jasno otkud se tamo jutros pojavilo 3mm za prethodna 24h kad je palo 0.3mm po 12h synop-ima. Došli smo do toga da su podaci za privatnih AMS pouzdaniji od zvaničnih, barem ih neko kontroliše. :confused:


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.211
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Novembar 2023- I dekada
« Odgovor #66 poslato: 05. Novembar 2023. u 15:55 »
Iskren da budem očekivao sam (na nivou cele zemlje) i više. Okej, vidim da je s vetrom na frontu bilo veselo severnije, ali sem toga ništa drugo posebno se nije desilo.

Isti takav utisak se prebacuje i na ovde. Veći deo vremena je duvao nekonstantni jugoistok, koji maltene utihne pa dune na momente jače (do 14M/S). Tek malopre, od 14:30h nekih 40 minuta je vetar okrenuo na jugozapadni i duvao baš olujnom jačinom na udare (23M/S). Već sada je maltene potpuno tiho, naoblačilo se i promiče po neka kap kiše.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 605
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Novembar 2023- I dekada
« Odgovor #67 poslato: 05. Novembar 2023. u 16:15 »
Kod mene je palo dosta kiše, smenjuje se umerena do jaka na momente.. fino je zahladnelo

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Novembar 2023- I dekada
« Odgovor #68 poslato: 05. Novembar 2023. u 17:03 »
Iskren da budem očekivao sam (na nivou cele zemlje) i više. Okej, vidim da je s vetrom na frontu bilo veselo severnije, ali sem toga ništa drugo posebno se nije desilo.

Isti takav utisak se prebacuje i na ovde. Veći deo vremena je duvao nekonstantni jugoistok, koji maltene utihne pa dune na momente jače (do 14M/S). Tek malopre, od 14:30h nekih 40 minuta je vetar okrenuo na jugozapadni i duvao baš olujnom jačinom na udare (23M/S). Već sada je maltene potpuno tiho, naoblačilo se i promiče po neka kap kiše.

Uvek padne gde ne treba i KAD ne treba... evo, Dejca danas opet morao da zaliva... umesto da odmori bar jedan dan  :blush:

kod mene drugi nalet u toku :(

edit: Nadao sam se da jug dobro prodje sa kisom danas... da je htelo da pljusne lepo i ulice da opere... neee... ono pljusti u Sm.Palanci za sve pare...  :cf:

Bas jak pljusak trenutno...
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Novembar 2023- I dekada
« Odgovor #69 poslato: 05. Novembar 2023. u 17:29 »
Dejca danas opet morao da zaliva... umesto da odmori bar jedan dan  :blush

Tako je, plolivalo se i danas ručno kanticom, ali za utehu crevo je završilo za ovu sezonu, vetar polude uz temperaturu od 22c. baš je sušio.
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže krstivoje

  • **
  • Poruke: 837
  • Starost: 40
  • Lokacija: Рача Крагујевачка
  • volim lepo vreme samo kad pecam...
Odg: Novembar 2023- I dekada
« Odgovor #70 poslato: 05. Novembar 2023. u 18:08 »
Posle više tura slabe I umerene kiše sad baš pljušti napolju, biće izgleda prve dvocifrene padavine posle skoro dva meseca... I nakupi se od prošlog petka do danas skoro 40mm padavina, nisam očekivao toliko....

Van mreže krstivoje

  • **
  • Poruke: 837
  • Starost: 40
  • Lokacija: Рача Крагујевачка
  • volim lepo vreme samo kad pecam...
Odg: Novembar 2023- I dekada
« Odgovor #71 poslato: 05. Novembar 2023. u 18:16 »
U bre, ovo je baš pravi potop trenutno, samo nema grmljavine....


Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Novembar 2023- I dekada
« Odgovor #72 poslato: 05. Novembar 2023. u 19:52 »
Internetom se šire slike polarne svetlosti koja se večeras videla sa severa Vojvodine. Ja nisam uspeo da vidim 😔

Što se današnjih padavina tiče, kod mene u Melencima 9mm na kraju. Sada vedro 12°C
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.211
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Novembar 2023- I dekada
« Odgovor #73 poslato: 05. Novembar 2023. u 20:09 »
Ovde tek u zadnjih sat prava napatača. Pre toga samo jedan konkretniji talas od 10-15minuta i to je sve.

Iz prvih konkretnijih odraza gotovo ništa nije ni padalo, sem po neke kapi. Neverovatno koliko su iste bile "tople", bilo je i dalje preko 20 stepeni i komotno je moglo u majci kratkih rukava da se bude iako je bio mrak.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.149
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: Novembar 2023- I dekada
« Odgovor #74 poslato: 05. Novembar 2023. u 20:22 »
Прелепе слике из суседне  Мађарске такође и моји у Мачви јављају исту појаву, заиста инпресивно, код мене фронт имао ударе нешто мало преко 70км/час и има мало штете пало је 10мм коначно се поправља стање са падавинама

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka


Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 10,0мм
Година:76.7mm

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Novembar 2023- I dekada
« Odgovor #75 poslato: 05. Novembar 2023. u 21:52 »
Прелепе слике из суседне  Мађарске такође и моји у Мачви јављају исту појаву, заиста инпресивно, код мене фронт имао ударе нешто мало преко 70км/час и има мало штете пало је 10мм коначно се поправља стање са падавинама

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

Berghofov znak ili Berghof Omen :cry:


Ovde prestala kisa... 12mm palo prema merenjima... Takt 12C, vedro nebo ali nema aurore borealis...
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.609
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Novembar 2023- I dekada
« Odgovor #76 poslato: 05. Novembar 2023. u 22:17 »
  ^^ Ove godine se još vanzemaljci nisu pojavili.  :hm:

U Paraćinu je prestala kiša i razvedrilo se. Padavine više od očekivanog i sada slobodno mogu da kažem da smo završili sa sušom. Kod mene do sada u novembru već 30 mm.

Ovo su količine padavina na paraćinskim stanicama:

Sisevac 18.0 mm
Stubica 16.5 mm
Buljane 16.0 mm
Sinji Vir 15.5 mm
Paraćin 14.8 mm
Šavac 14.7 mm
Gloždak 13.0 mm
D.Mutnica 12.2 mm
Golubovac 11.7 mm
Striža 10.9 mm
Plana 10.2 mm
Svojnovo 9.7 mm
Drenovac 7.1 mm

Van mreže Georgi Zahariev

  • **
  • Poruke: 1.567
  • Starost: 55
  • Lokacija: Bulgaria, Vratsa, 340 m
Odg: Novembar 2023- I dekada
« Odgovor #77 poslato: 06. Novembar 2023. u 05:29 »
Здравейте,
Валя слабо през нощта. Към 5 часа Т беше 12С.
Сега е ясно и свежо. Духа слаб З вятър. Не е хладно. По някаква причина Т се е покачила през последния час до 16С.
Вчера достигна 22С.

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Novembar 2023- I dekada
« Odgovor #78 poslato: 06. Novembar 2023. u 16:28 »
12 litara kiše u Leskovcu za predhodna tri dana.
Danas sunčano i toplo od ranog jutra, t max 23c. 6 novembar a komarci i dalje ujedaju.
Ceo dan u kratki rukavi.

Sent from my DN2103 using Tapatalk
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Novembar 2023- I dekada
« Odgovor #79 poslato: 06. Novembar 2023. u 19:41 »
Ostaci superćelije iz Slavonije se dovukao i do Melenaca i uslovio kraći pljuska. 2mm večeras. Temperatura u manjem padu 13°C
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina