Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Prognoza vremena za Herceg Novi u periodu od 10.09. do 20.09.  (Pročitano 13714 puta)

Van mreže tara

  • *
  • Poruke: 10
Prognoza vremena za Herceg Novi u periodu od 10.09. do 20.09.
« poslato: 02. Septembar 2008. u 22:02 »
LJUDI MOLIM VAS AKO NEKO IMA BILO KAKVE INFORMACIJE O VREMENU U HERCEG NOVOM OD 10.09. DO 20.09. OD VELIKE JE VAZNOSTI,NEKA MI ODGOVORI!!!!!!!!!!!!UNAPRED HVALA!!!!!!!!!!!!! :bang: :vidiga: :hitna: :third: :first: :doh:
« Poslednja izmena: 02. Septembar 2008. u 22:09 Boda Tajson »

Van mreže tara

  • *
  • Poruke: 10
Re: Prognoza vremena za Herceg Novi u periodu od 10.09. do 20.09.
« Odgovor #1 poslato: 04. Septembar 2008. u 17:59 »
Vidim da niko nije zainteresovan da mi da odgovor.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.400
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Prognoza vremena za Herceg Novi u periodu od 10.09. do 20.09.
« Odgovor #2 poslato: 04. Septembar 2008. u 18:16 »
Odgovorićemo, ali je još prerano za prognozu. Orijentacionu prognozu za taj period ne možemo dati prije 7. septembra...


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 17.5mm
Miljakovac - 19.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže tara

  • *
  • Poruke: 10
Re: Prognoza vremena za Herceg Novi u periodu od 10.09. do 20.09.
« Odgovor #3 poslato: 05. Septembar 2008. u 02:14 »
Miloshe vidim da si ti iz Bara,znam da nije mesto ali bi ti bila veoma zahvalna da mi kazes,ako si upoznat,naravno,kakva je situacija na crnogorskom primorju sa tim stomacnim virusom?Kako se dobija?Moji prijatelji su danas dosli iz Herceg Novog i od njih troje dvoje je zavrsilo u bolnici.Je l ima nekakve veze sa morem ili sa vodom koju koristite?Hvala puno na prethodnom odgovoru,ako budes u mogucnosti molim te odgovori.Hvala unapred!!!!

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.400
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Prognoza vremena za Herceg Novi u periodu od 10.09. do 20.09.
« Odgovor #4 poslato: 05. Septembar 2008. u 05:12 »
Jeste da je offtopic, ali odgovoriću... Da ja znam, ta epidemija nije zahvatila crnogorsko primorje, već Podgoricu. Sad, moguće je da se proširila i u nekim primorskim mjestima. Još uvijek nije dokazan uzrok epidemije, ali je najvjerovatnije od vode za piće. Od morske vode nije sigurno. Kakva god da je epidemija u pitanju, do 10. će proći sigurno.

Da se malo vratim na temu... Oko 10. septembra se na primorju očekuje pad temperature u odnosu na vikend, tako da će biti normalne za ovo doba godine, do 30C. Najvjerovatnije će do 13. biti stabilno vrijeme, a poslije toga se ništa ne zna.

Ako ipak odlučiš da dođeš na more, orijentacionu prognozu očekuj, kao što sam već rekao, 7. spetembra...


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 17.5mm
Miljakovac - 19.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Prognoza vremena za Herceg Novi u periodu od 10.09. do 20.09.
« Odgovor #5 poslato: 05. Septembar 2008. u 08:10 »
Da dopunim...
Oko 16og će verovatno doći do naoblačenja sa zahlađenjem, mestimično sa pljuskovima i grmljavinom u kontinentu. Na moru bura, a da li će da izmuze koju kap kiše, videćemo.
Sa ove vremenske distance, prilično hrabro. I to je to, pa... videćemo.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže tara

  • *
  • Poruke: 10
Re: Prognoza vremena za Herceg Novi u periodu od 10.09. do 20.09.
« Odgovor #6 poslato: 05. Septembar 2008. u 17:55 »
Hvala Miloshe na odgovoru.Kao sto si rekao,pitanje je stvarno offtopic,ali me prilicno brine cela ta situacija u Crnoj Gori,svakakve su spekulacije,a ja znam da ljudi vole da pricaju,pa mi je trebala informacija od nekog ko je dole,u CG.Nista , onda se cujemo za par dana za prognozu.Jos jednom,hvala na skretanju sa teme!!!

Van mreže tara

  • *
  • Poruke: 10
Re: Prognoza vremena za Herceg Novi u periodu od 10.09. do 20.09.
« Odgovor #7 poslato: 07. Septembar 2008. u 16:30 »
Zdravo,opet ja!Je l ima nekakvih informacija u vezi vremena?Je l moze neko da da preciznu prognozu?

Van mreže Sic

  • **
  • Poruke: 1.510
  • Lokacija: Beograd
Re: Prognoza vremena za Herceg Novi u periodu od 10.09. do 20.09.
« Odgovor #8 poslato: 07. Septembar 2008. u 21:12 »
Ja ti mogu reci da ce prva 2 dana perioda biti suncano sa temperaturama do 30 stepeni, uz blagi vetric :)

Van mreže tara

  • *
  • Poruke: 10
Re: Prognoza vremena za Herceg Novi u periodu od 10.09. do 20.09.
« Odgovor #9 poslato: 07. Septembar 2008. u 22:42 »
Hvala na odgovoru Sic!Ako budes imao/la jos nekakve informacije,javi se!

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.400
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Prognoza vremena za Herceg Novi u periodu od 10.09. do 20.09.
« Odgovor #10 poslato: 08. Septembar 2008. u 22:51 »
Trenutni izgledi su da će od 10. do 13. lijepo vrijeme sa temperaturama oko 30C i prijatno za kupanje. Sve su veće šanse da se već u subotu uveče kvari vrijeme, tj. da dolazi front sa padavinama i padom temperature. Sutra ili preksutra će već biti izvjesnije da li će te promjene biti...


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 17.5mm
Miljakovac - 19.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže tara

  • *
  • Poruke: 10
Re: Prognoza vremena za Herceg Novi u periodu od 10.09. do 20.09.
« Odgovor #11 poslato: 09. Septembar 2008. u 04:28 »
Hvala,sto znaci po tvojoj proceni,nista od lepog vremena u tom periodu na moru.Sta mislis koliko ce da traje to hladnije vreme i kisa?Mozda je bolje otici u periodu posle 15.-og?


[color=maroon]AU,VREME SE BAS UROTILO PROTIV MENE!!![/color][/b] :( :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:NE VERUJEM!!! :-[


Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Prognoza vremena za Herceg Novi u periodu od 10.09. do 20.09.
« Odgovor #12 poslato: 09. Septembar 2008. u 12:22 »
Ni ja ne verujem!
Tara, mislim da će vreme do 13og biti kako je Miloš rekao. Međutim, front između 13og i 15og ne bi trebalo da donese mnogo kiše, a ni neko stravično zahlađenje crnogorskom primorju. Kiša jeste moguća, ali ja ne bi dao više od 5 mm. A to ti spada u malu kišu. Temperature bi trebalo da padnu tako da najviše dnevne budu oko 24 do 27 stepeni.
Dakle, 16ti bi trebalo da bude najlošiji dan po vremenskim prilikama. Prilično izvesna kiša, pa i grmljavina. Najviša dnevna oko 20 stepeni. Svaki stepen koji bude iznad, viči Ura!. Sledeća dva dana, 17-18, privremena stabilizacija vremena, ali temperature ne preko 23 stepena. Posle podne 19og treba da počne jugo, donoseći kišu koja će se nastaviti i u 20ti. Kiše će tada biti mnooogo. Može lako i da zagrmi. Dakle, 19ti je kraj lepog vremena.
Lepše vreme može da se nasluti tek od 22og. Bura će očistiti nebo, ali more više neće biti za kupanje.
Moj savet: Idi sad na more, jer ćeš se kajati ako odeš kasnije (ili ako ne odeš). Sad je poslednji voz! Ali spremi se na ove promene vremena!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.400
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Prognoza vremena za Herceg Novi u periodu od 10.09. do 20.09.
« Odgovor #13 poslato: 09. Septembar 2008. u 14:04 »
Hvala,sto znaci po tvojoj proceni,nista od lepog vremena u tom periodu na moru.Sta mislis koliko ce da traje to hladnije vreme i kisa?Mozda je bolje otici u periodu posle 15.-og?


[color=maroon]AU,VREME SE BAS UROTILO PROTIV MENE!!![/color][/b] :( :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:NE VERUJEM!!! :-[

Prema zadnjim prognozama i vikend može poslužiti za kupanje, tj. vrijeme se kvari u ponedjeljak, 15. septembra. Ako uopšte misliš da ideš na more, ovo ti je poslednji voz, što bi ptprince rekao. Kad se u septembru jednom pokvari, ne popravlja se više (summerkiller). Zato, probaj da iskoristiš ovih 5 dana...


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 17.5mm
Miljakovac - 19.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže tara

  • *
  • Poruke: 10
Re: Prognoza vremena za Herceg Novi u periodu od 10.09. do 20.09.
« Odgovor #14 poslato: 09. Septembar 2008. u 19:56 »
Prema zadnjim prognozama i vikend može poslužiti za kupanje, tj. vrijeme se kvari u ponedjeljak, 15. septembra. Ako uopšte misliš da ideš na more, ovo ti je poslednji voz, što bi ptprince rekao. Kad se u septembru jednom pokvari, ne popravlja se više (summerkiller). Zato, probaj da iskoristiš ovih 5 dana...
Ma nema nista od toga vidim ja,jer mi se ne ide na 5 dana a pre 10.-og nisam mogla da odem.Hvala vam svima na odgovorima!!! :(