Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: 11.,12.2. - Split  (Pročitano 1500 puta)

Van mreže JOPA

  • ***
  • Poruke: 2.340
  • Starost: 2019
  • Lokacija: Split
11.,12.2. - Split
« poslato: 08. Februar 2010. u 20:35 »
Zanimaju me prognoze članova ovog foruma. S obzirom da i sam ne znam što da očekujem navedene dane, čekam da vidim što vi prognozirate.  :D

Van mreže Bronki

  • *
  • Poruke: 270
  • Lokacija: Batajnica - Beograd
Odg: 11.,12.2. - Split
« Odgovor #1 poslato: 08. Februar 2010. u 20:50 »
ECMWF ti crta 6-7 stepeni 11 i 12 februara uz hladnu zimsku primorsku kišu!

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.400
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: 11.,12.2. - Split
« Odgovor #2 poslato: 08. Februar 2010. u 22:02 »
Uh, prvo htjedoh da napišem da treba da očekuješ samo takvu kišetinu, jer ako su kod nas u kontinentu padavine na granici snijega i kiše, kako li će tek biti na primorju.
A onda malo bolje pogledah modele, i vidjeh da to nije baš 100% sigurna kiša kod tebe. GFS daje nešto niže temperature od EC-a. U noći između srijede i četvrtka probija hladniji vazduh po visini sa sjeverozapada, i spustiće temperaturu i u prizemlju, ali ne znam hoće li to biti dovoljno za snijeg.
Moje mišljenje je da postoje šanse da se u četvrtak pahulje spuste do mora, u sniježni pokrivač ne vjerujem.
Mada, isto što i važi za cijeli region, još će se to mijenjati i biće teško dati pouzdanu prognozu i za naredna 24h, a kamoli više...


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 17.5mm
Miljakovac - 19.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže JOPA

  • ***
  • Poruke: 2.340
  • Starost: 2019
  • Lokacija: Split
Odg: 11.,12.2. - Split
« Odgovor #3 poslato: 08. Februar 2010. u 22:33 »
Hvala Bronki i posebno Miloše. Da, vrlo komplicirana situacija. Velika nesloga među modelima, a to je za samo nekoliko dana. Nije samo stvar Splita, već cijele regije. U svakom slučaju mislim da bi se sutra stvari trebale iskristalizirati.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: 11.,12.2. - Split
« Odgovor #4 poslato: 09. Februar 2010. u 15:25 »
Kiša, jugo...
Ne vidim čemu dilema. Ipak, iz iskustva treba verovati meštanima, u ovom slučaju prosto rečeno primorcima.
Ja kao kopneni lik vidim kišu, ali ako Jopa i Miloš imaju neke sumnje, dajem im prednost.
Jopa, samo sam ti dao svoje mišljenje. Pravi sam kontinentalac, zar ne?
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže JOPA

  • ***
  • Poruke: 2.340
  • Starost: 2019
  • Lokacija: Split
Odg: 11.,12.2. - Split
« Odgovor #5 poslato: 09. Februar 2010. u 20:43 »
Jeste PtPrince, danas su stvari itekako drukčije. Položaj ciklonalnog sustava danas je jasan. Sve do danas se NIJE znalo hoće li biti snijega u četvrtak i petak, pa su u skladu s tim bili i prethodne poruke u ovoj temi. Dakle, kiša i jugo, a ne usudim se više reći niti hladna primorska kiša. Jednostavno ne ide na ruku, kad bi ciklona bila južnije, možda bi i bilo neke šanse, naravno uz manje padavina. A ovako će kopnena Hrvatska GRCATI u snijegu, u Zagrebu će ga vjerovatno pasti više od 30 cm, a u planinskim predjelima preko 50 cm + stari pokrivač! Eto, kada ja nemam sreće, onda je oni imaju. A inače ovo je bila zima s puno prilika, dobrim temperaturama, ali nijednom se nije ukazala prilika za snijeg. Ni jednom se svi parametri nisu poklopili. Nisam pratio situaciju za Srbiju, ali s obzirom na položaj ciklone, mislim da će kod vas isto sve biti na granici, posebno u početku. A sada mi je stvarno dosta više ovih buljenja u karte koje crtaju -5 na 850 hPa i +1 pri tlu sve do dan-dva događaja kada se sve preokrene (govorim za svoje područje). Prema tome, imam more, čekam ljeto, da se dobro zagrije, šešir na glavu, kremu protiv sunca na kožu, voda, i odoh ja na cjelodnevno kupanje... kvragu i snjegovi, što su uopće ikad padali na primorju! :-\ Čovječe, pa kad ne ide, onda ne ide.  :-\