Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Mart 2012 - I dekada  (Pročitano 50886 puta)

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Mart 2012 - I dekada
« Odgovor #120 poslato: 10. Mart 2012. u 16:48 »
Promenljivo i malo toplije,zanimljivo kako se onoliki sneg koji je padao istopio zemlja se  već osušila,i sada se na putu već stvara prašina ko usred avgusta.
bas to,pored onolikog snega zemlja se skroz osusila,i iako je bio za 10 20 cm veci sneg nego u vojvodini,eto tamo ima jos uvek vlage a ovde zemlja swe upila,jeste i da je vetra dosta bilo kao glavni razlog za brzo susenje zemlje,al kao da je neki letnji mesec a ne mart!
navukli se neki oblaci T=7,9c

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Mart 2012 - I dekada
« Odgovor #121 poslato: 10. Mart 2012. u 18:45 »
Razmislite i o razlicitim tipovima zemljista u raznim krajevima Srbije. Ja mislim da je tu uzrok.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Mart 2012 - I dekada
« Odgovor #122 poslato: 10. Mart 2012. u 19:45 »
Pozdrav drustvo, nije me bilo par dana. U Paracinu nista novo sto se tice vremena suvo i prohladno.
Trenutna temperatura 5.9C

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Mart 2012 - I dekada
« Odgovor #123 poslato: 10. Mart 2012. u 20:36 »
Evo i ja da se javim sa Jahorine gde je dva dana maglovito i prohladno, temperatura ispod nule, snega ima dovoljno za zimske sportove ali je veoma tvrd da ne kazem zaledjen pa je potreban dodatni oprez.
Odavno nije padao novi sneg koji bi dosta popravio stanje na stazama. Nesto malo se najavljuje za sutra i prekosutra ali mislim da je to nedovoljno.

Van mreže forest

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 40
  • Lokacija: Prokuplje
Odg: Mart 2012 - I dekada
« Odgovor #124 poslato: 10. Mart 2012. u 22:43 »
Nista novo... vreme bas dosadno...danas je bilo oblacno celog dana, nekako sivo i sumorno.

Jutra hladna, preko dana toplije i to je to.

Sneg se otopio u gradu, po okolnim planinama se jos beli.

Koliko je zemlja bila suva najbolje govori podatak da se jezero iz koga se snabdevamo vodom napunilo tek 20% od zapremine. Doduse jos se nije sav sneg otopio na Jastrepcu ali kazu da ce nakon potpunog topljenja, vode biti za najvise mesec ipo dana. Ako ne padnu ozbiljnije kise, ponovo restrikcije. U sred proleca.   ::)
Ja pre neki dan bio na terenu, potoci u slivu Bresnicke reke koji pune jezero su se obnovili, ali to je smesno malo vode s obzirom da je u slivovima palo preko metar snega, a na vecim visinama pri vrhu Jastrebca je bilo i 1,5m.