Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Istorije beleženih podataka u mreži AMS  (Pročitano 29186 puta)

Van mreže p.e.dj.a

  • *
  • Poruke: 63
  • Lokacija: Užice
    • Peđina beležnica
Istorije beleženih podataka u mreži AMS
« poslato: 23. Januar 2013. u 18:40 »
Ne bi bilo loše kada bi na sajtu pored trenutnih merenja u mreži AMS postojao i prikaz istorije merenja po danima unazad.

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Istorije beleženih podataka u mreži AMS
« Odgovor #1 poslato: 23. Januar 2013. u 19:21 »
Ako hoćeš da tvoja stanica ima istoriju podataka na netu prijavi se na WeatherUndergorund mrežu i imaćeš uvek lepo sređene podatke.
Evo moje stranice http://www.wunderground.com/weatherstation/WXDailyHistory.asp?ID=ISERBIAK2
Mislim da nema potrebe da dodatno opterećujemo server za naš portal.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Istorije beleženih podataka u mreži AMS
« Odgovor #2 poslato: 23. Januar 2013. u 20:56 »
Ili ako koristiš Weather Display, moćeš da praviš razne preglede po vremenskim parametrima, samo za njih treba kontinuirani rad i bar 2-3 sezone...

Kod mene na sajtu
http://sumeteo.info/wxtempdetail.php

http://sumeteo.info/wxnoagraphs.php

Van mreže p.e.dj.a

  • *
  • Poruke: 63
  • Lokacija: Užice
    • Peđina beležnica
Odg: Istorije beleženih podataka u mreži AMS
« Odgovor #3 poslato: 24. Januar 2013. u 01:40 »
Mislio sam na uporedni prikaz podataka svih AMS. Milsim da to nije nikakvo opterecenje. Najvece opterecenje je sam prenos podataka sa AMS, a kad su ve preneseni...

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Istorije beleženih podataka u mreži AMS
« Odgovor #4 poslato: 24. Januar 2013. u 06:55 »
Pa nesto je pokrenuo "ra.stefan" u temi "minimalne i maksimalne temperature", na stranici http://www.serbianmeteo.com/forum/index.php?topic=2870.25
gde su na pocetku bili prikazani i podaci sa nasih privatnih AMS, kao i grafika raspodele temperature na karti Srbije,
ali sada vidim da su tu samo zvanicne (drzavne) AMS, bez nasih AMS i bez karte, cime je tema uskracena za podatke sa nasih AMS i karte raspodele temperature.



Van mreže Raja

  • **
  • Poruke: 1.194
  • Starost: 29
  • Lokacija: Pančevo
    • Pancevo
Odg: Istorije beleženih podataka u mreži AMS
« Odgovor #5 poslato: 25. Januar 2013. u 21:10 »
Pa nesto je pokrenuo "ra.stefan" u temi "minimalne i maksimalne temperature", na stranici http://www.serbianmeteo.com/forum/index.php?topic=2870.25
gde su na pocetku bili prikazani i podaci sa nasih privatnih AMS, kao i grafika raspodele temperature na karti Srbije,
ali sada vidim da su tu samo zvanicne (drzavne) AMS, bez nasih AMS i bez karte, cime je tema uskracena za podatke sa nasih AMS i karte raspodele temperature.

Ja bih mogao da vratim tabelarni prikaz temperatura sa Mreze AMS,ali ja nemam deteljan pristup od par stanica u nasoj mrezi,te kad bi recimo maksimalna temperatura bila izmerena u ponoc,a T max se meri u terminu od 06 do 18 UTC to nebi licilo ninasta kada bi se poredilo sa drzavnim AMS,isto tako i za T min koja se meri od 18 UTC do 06UTC.
Jedno od resenja bi bilo da svaka stanica ima istoriju podataka na Weather Undergroundu..

Znam da to imaju:

AMS Subotica
AMS Vrsac
AMS Indjija
AMS Pancevo
AMS Beograd Karaburma
AMS Paracin
AMS Knjazevac
AMS Babin Zub

Ali mislim da ne bi bilo u redu kada bih izostavljao neke stanice sa nase mreze koje to nemaju,tako da je najbolje resenje za sada da stanice sa nase mreze ne ubacujem..

Van mreže zzjzki

  • Poruke: 1
Odg: Istorije beleženih podataka u mreži AMS
« Odgovor #6 poslato: 12. April 2013. u 09:43 »
Potrebna mi je istorija mesecnih proseka vrednosti temperature, pritiska, vlaznosti i brzine vetra za 2012. god. za Kikindu i Sentu. Da li to moze da se skine negde sa neke AMS ili mozda neko ima u tabelama? Prosle godine sam ovo skidao sa www.fieldclimate.com, ali sad to izgleda vise ne funkcionise, a na www.wunderground.com mi se nude samo Timosoara i Szeged...
« Poslednja izmena: 12. April 2013. u 09:58 zzjzki »

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Istorije beleženih podataka u mreži AMS
« Odgovor #7 poslato: 12. April 2013. u 17:55 »
Imaš za Kikindu na Ogimetu, ali ćeš morati sam da izračunaš proseke, što je u principu 5 min posla u Excelu =average(od kolone : do kolone)