Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: VAŽNO: Zašto dajemo imena ciklonima?  (Pročitano 28744 puta)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
VAŽNO: Zašto dajemo imena ciklonima?
« poslato: 17. Maj 2014. u 21:19 »
Od početka ove godine počeli smo sa davanjem imena ciklonima, kao što je to već praksa u mnogim drugim zemljama.

Razlog davanja imena ciklonima nije da bi smo im "tepali", već da bismo kod analize sinoptičke situacije lakše prepoznavali opisani ciklon, kao i kod kasnijeg sumiranja padavina od ciklona. To je sad manje bitno.

Listu imena ciklona smo sastavili po dogovoru na početku godine, tako da budu azbučnim od A do Š, i da budu naizmenično muška i ženska imena. Tako smo od početka godine imali 20-ak ciklona i stigli do slova "T" i do Tamare.


Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.156
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: VAŽNO: Zašto dajemo imena ciklonima?
« Odgovor #1 poslato: 25. Jun 2014. u 13:17 »
Ima li naziv ovaj ciklon sa severa Evrope koji deluje kod nas od ponedeljka 23-eg juna, a mislim da će kraj njegovog delovanja doći u četvrtak 26-og juna uveče ili u petak 27-og juna ujutru?

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: VAŽNO: Zašto dajemo imena ciklonima?
« Odgovor #2 poslato: 26. Jun 2014. u 08:45 »
Ciklon Filip, napravio sam kratak opis jutros u odgovarajućoj temi. Inače na spisku ima još 5 imena, treba da formiramo novu listu imena :)

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: VAŽNO: Zašto dajemo imena ciklonima?
« Odgovor #3 poslato: 05. Mart 2015. u 14:48 »
Ima li ovaj ciklon ime ?
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: VAŽNO: Zašto dajemo imena ciklonima?
« Odgovor #4 poslato: 05. Mart 2015. u 14:55 »
 ^^  Ćana

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: VAŽNO: Zašto dajemo imena ciklonima?
« Odgovor #5 poslato: 05. Mart 2015. u 14:57 »
Da, tako sam i ja mislio da se zove, ali nisam našao temu o Ćani pa zato pitam  :neznam:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina