Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Informatika  (Pročitano 23028 puta)

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Informatika
« poslato: 24. Jun 2014. u 18:28 »
Pozdrav! Želja mi je da upišem meteorologiju pa me zanima kakav je program za informatiku. Video sam da se i to radi pa me zanima da li bi i to trebalo da radim ozbiljnije da ne bih propustio nešto. Matematika i fizika nisu za sad problem, ali iz informatike sam jedva dobio dvojku za kraj  :bang: ( delfi. gimnazija, prirodno-matematički smer) Koliko je bitno programiranje na fakultetu?

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Informatika
« Odgovor #1 poslato: 24. Jun 2014. u 19:04 »
 ^^
Možda će ti Miloš dati detaljne informacije "iz prve ruke" (mada on nije jedini član foruma sa tog fakulteta ali je najiskusniji jer je na kraju studija ili ih je i završio -izvini Miloše, nisam "update-ovan"  ;) ) a ja kao neko ko nije studirao meteorologiju mogu da ti kažem da će ti odlično znanje matematike i fizike, zajedno sa dobrim znanjem programiranja, biti od velike koristi u budućnosti (ako se budeš bavio meteorologijom) -ovo ti pišem iz bogatog, ličnog iskustva.
Naći dobar posao "samo" kao "dipl. meteorolog" nije baš lako, naročito u našem okruženju (doduše ovde je maltene u bilo kojoj struci teško naći dobar posao, osim ako neko pod "dobrim poslom" podrazumeva npr. rad u drzavnoj službi gde "nikada ne mogu da me plate onoliko malo koliko malo ja mogu da radim" i gde se nekada ne zna ko je za šta odgovoran a istu platu prima i onaj koji "radi za trojicu" i trojica koji se "šlepuju" uz onog što vredno "rmba" i odrađuje posao za ostale), ali dobro/odlično znanje meteorologije "uklopljeno" sa dobrim/odličnim znanjem programiranja (uz podrazumevano dobro znanje matematike i fizike) će ti "otvoriti" mnoga vrata...
Pod "znanjem" mislim na praktično, kvalitetno znanje (iz prethodno spomenutih oblasti) koje umeš da primeniš u konkretnim problemima/situacijama a ne na "pasivno" znanje raznih definicija i slično.

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Informatika
« Odgovor #2 poslato: 24. Jun 2014. u 20:08 »
Matematika i fizika nisu za sad problem, ali iz informatike sam jedva dobio dvojku za kraj

Nisam u struci, ali meni blesavo zvuči da je informatika teža od matematike i fizike. To je sigurno krivica profesora, a ne učenika, tako da se to - uz malo truda - sigurno može nadoknaditi.

Inače,  informatika kao predmet postoji i na bibliotekarstvu, a to je (ne)zvanično najlakši smer na filološkom fakultetu...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Informatika
« Odgovor #3 poslato: 25. Jun 2014. u 11:59 »
Informatike ima na fakultetu, tj. uslovno rečeno "informatike", jer u pitanju programiranje samo u Fortranu (programski jezik koji se isključivo koristi u meteorologiji). Što se toga tiče, tu nikakvo predznanje nije potrebno, na fakultetu se u tom smislu kreće od nule, kao da se uči neki strani jezik. Ne znam da je nekome od boljih studenata nekad programiranje predstavljalo program. Lošijim, koji se do treće godine nekako provuku, znalo je da bude problem savladavanje Fortrana. Sve u svemu, nemoj da ti informatika bude kočnica pri odabiru fakulteta. Ako nemaš problema sa matematikom i fizikom, onda nemoj da te brine išta. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Informatika
« Odgovor #4 poslato: 25. Jun 2014. u 14:20 »
Hvala na pomoći.  :) Svejedno bih ovo upisao, ali sam se zabrinuo na trenutak.