Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Nestabilnosti u Valjevu 14. 04. 2016.  (Pročitano 1423 puta)

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.156
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Nestabilnosti u Valjevu 14. 04. 2016.
« poslato: 15. April 2016. u 20:41 »
U Srbiji je počela konvektivna sezona, ali je kod mene počela još pre tri meseca i jedan dan sa gradom i nastavila se sa gradom. Kao i 13-og januara i 1-og marta, probudio me pljusak sa grmljavinom, ali ovaj put nije bilo grada iz prve ture.

Estofex opravdao očekivanja.


Potom je progrejalo sunce i to je bio dovoljan razlog da počnem pratiti radar RHMZ-a koji je govorio više od reči.












Bacio sam se u akciju. Grmljavina i po koja svetlica, a čula se i protivgradna odbrana dan pre početka sezone.




























Potom je usledio kratkotrajan pljusak sa sitnom gradom i emreno jakom grmljavinom.

Čim se kiša utišala, usledio je novi sistem sa zapada uz povremene svetlice.






Bio je još jedan pljusak sa grmljavinom.
« Poslednja izmena: 17. April 2016. u 20:40 Milosh »

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Nestabilnosti u Valjevu 14. 04. 2016.
« Odgovor #1 poslato: 16. April 2016. u 00:59 »
Eh, a gde Valjevo bilo šta da promaši u jugozapadnoj struji? Ma ne može to!  :rofl:
Lepa ti je reportaža, izgleda da si jedini na forumu koji je napravio jednu u toku jučerašnjeg dana. 
Naravno, uvek možeš da poboljšaš kvalitet slika i reportaže ako recimo nađeš neki fin pogled sa velikom čistinom. :tu:

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.156
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Nestabilnosti u Valjevu 14. 04. 2016.
« Odgovor #2 poslato: 16. April 2016. u 12:17 »
Eh, a gde Valjevo bilo šta da promaši u jugozapadnoj struji? Ma ne može to!  :rofl:
Lepa ti je reportaža, izgleda da si jedini na forumu koji je napravio jednu u toku jučerašnjeg dana. 
Naravno, uvek možeš da poboljšaš kvalitet slika i reportaže ako recimo nađeš neki fin pogled sa velikom čistinom. :tu:
Hvala Miki, ali nemam kada je u pitanje moja kuća i dvorište. Ovo je čak i najbolja pozicija (jugozapad-zapad-severozapad). Prema istoku je očajno dok ne odem do mosta. :confused:
« Poslednja izmena: 17. April 2016. u 20:40 Milosh »

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Nestabilnosti u Valjevu 14. 04. 2016.
« Odgovor #3 poslato: 17. April 2016. u 20:42 »
Dobre su bile formacije, šteta što nemaš makar malo bolji pogled, jer ove žice baš iritiraju. Kada je pogled u pitanju, ja sam spreman i da pješke odem do drugog kraja grada, ne bih li stigao do otvorenog pogleda.

Editovao sam ti ESTOFEX-ovu prognozu.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm