Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Nezapamćeno nevreme u Pančevu 20.06.16.  (Pročitano 8399 puta)

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Nezapamćeno nevreme u Pančevu 20.06.16.
« Odgovor #40 poslato: 26. Jun 2016. u 21:04 »
 ^^

Slažem se Mario.

Posle viđenog i opisanog i nategnuti EF-2 / low end F2 je isključen. Mada na malobrojnim slikama gde se tornadu vidi ovaj deo pri tlu se i vidi da je malo anemičan u podizanju otpadaka itd

Članove je verovatno malo prevarila veličina, ali veličina nema veze sa jačinom.

Kako god,ovo je događaj za dugo pamćenje i SC koja bi mogla u udžbenike naših meteorologa, pošto i dalje tvrde da je ovo bila pijavica, a ne tornado  ::)


Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.766
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Nezapamćeno nevreme u Pančevu 20.06.16.
« Odgovor #41 poslato: 26. Jun 2016. u 21:33 »
Ako je merilo za klasifikacuju jacine to da li je uspeo da podigne automobil i koliko je stubova rasvete porusio, onda ovo svakako nije F2. Barem ja ne znam za vecu stetu sem ove na slikama, cak ni na postrojenjima koja su recimo stotinak metara od parkinga. Manastir i konak se inace nalaze u krugu fabrike i prvo postrojenje je nadomak istog, mozda 20tak metara. Ipak problema u radu postrojenja nije bilo koliko ja znam. Svakako stoji da je ovaj dogadjaj ipak malo preuvelican, pogotovo od strane onih koji su posmatrali. Takodje nisam cuo ni da je bilo nekih povreda koje su posledica uticaja samog tornada. Definitivno je po meni grad veliciine teniske loptice,koji je zahvatio deo grada, ozbiljniji dogadjaj sto se posledica tice.