Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Oktobar 2016 - I dekada  (Pročitano 23362 puta)

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Oktobar 2016 - I dekada
« Odgovor #60 poslato: 03. Oktobar 2016. u 20:26 »
Kod mene 4mm, još paducka po malo.

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Oktobar 2016 - I dekada
« Odgovor #61 poslato: 03. Oktobar 2016. u 23:55 »
Pretezno vedro i prohladno, temperatura 12C.
Sasvim slabe kise je bilo oko 20h.

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Oktobar 2016 - I dekada
« Odgovor #62 poslato: 04. Oktobar 2016. u 08:08 »
Oblacno i maglovito T 11C
 jutros padala slaba do umerena kisa i ukupno 1mm :)


u narednih dva sata suvo, ali se sa Kosova priblizava oslabljena oblacnost pa moze biti slabe kise



Van mreže markotb

  • miErotoXD
  • *
  • Poruke: 90
  • Starost: 28
  • Lokacija: GB
  • Биолог, метеорологија, авијација, спорт, природа.
    • [Superlative Сasual Dating  Verified Females]
Odg: Oktobar 2016 - I dekada
« Odgovor #63 poslato: 04. Oktobar 2016. u 11:21 »
Савршено вријеме прекјуче изнад Кг, и наравно мало AirplaneSpotting  :grin:



Требиње, претежно сунчано +19,8*С
Крагујевац, умјерено до претежно облачно. +16*С
 :morning:

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Oktobar 2016 - I dekada
« Odgovor #64 poslato: 04. Oktobar 2016. u 11:38 »
Jutros sunčano u NS. Sada se poprilično naoblačilo. Temperatura +16.2 trenutno ali veoma neprijatan zapadni vetar duva.

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Oktobar 2016 - I dekada
« Odgovor #65 poslato: 04. Oktobar 2016. u 12:32 »
 ^^ Slican razvoj situacije i u Beogradu.

Nakon (pretezno) suncanog jutra (1/8-3/8 oblacnost), nakon 10h dolazi do naglog povecanja oblacnosti, tako da je kasnije u toku prepodneva bilo pretezno oblacno sa kracim suncanim periodima. Vetar je rano jutros bio slab i umeren, da bi kasnije tokom jutra i tokom prepodneva bio uglavnom umeren, povremeno pojacan, zapadni i severozapadni. Najniza temperatura je iznosila 10.5°C. Danasnje strujanje nad glavnim gradom je umereno, zapadno-severozapadno, koje ce kako dan odmice sve vise vuci ka cistom severozapadnom. Uh, sto volim ovakve dana sa izrazenijim strujanjem, kada se situacija na nebu brzo menja. :D

I trenutno je pretezno oblacno (6/8) sa kracim suncanim periodima. Svezinu dodatno povecava umeren, povremeno i pojacan, zapadni i severozapadni vetar. Temperatura je vec dostigla ocekivani maksimum i iznosi 17.4°C na Vracaru, odnosno 16.4°C na Kosutnjaku.

U ovim trenucima slabe kise ima mestimicno u Backoj, u Severnom i Srednjem Banatu, kao i ponegde na krajnjem jugu i jugoistoku Srbije, dok u okolini Kikinde i Kanjize ima i kratkotrajno umerene, sudeci po radarskoj slici:



Jace naoblacenje koje mestimicno uslovljava kisu na severu Vojvodine u narednim satima premestace se ka jugu i jugoistoku i prosiriti na gotovo celu Vojvodinu i podrucje Beograda, a do kraja dana i tokom noci i na celu zemlju. Vise padavina se ocekuje tokom veceri i noci:

« Poslednja izmena: 04. Oktobar 2016. u 12:58 srdjan »

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Oktobar 2016 - I dekada
« Odgovor #66 poslato: 04. Oktobar 2016. u 13:58 »
@srđan  ^^
Nekad ako propustim šta se događalo u atmosferi iznad Beograda i šire samo uđem u aktuelne, pronađem tvoj post i detaljno po satu dobijem izveštaj! :tu:
Ja neću tako detaljno i lepo opisati vreme kao ti, nego ću biti lenj pa ću reći da je trenutno delimično oblačno i vetrovito uz T od 16.4 °C. :grin:
Ka severu se nazire dosta konvektivnih razvoja koji imaju vrlo tamne baze.

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Oktobar 2016 - I dekada
« Odgovor #67 poslato: 04. Oktobar 2016. u 14:43 »
Pozdrav i od mene posle duze vremena .
Dosta posla i obaveza sam imao prethodnih 3 meseca tako da sam samo ponekad pratio desavanja . Sad ponovo mogu da se ukljucim . Kao sto Miki kaze bilo je tamnijih oblaka , ali sada je sunce ugrejalo i prijatno je i bez jakne .

off Kad ce da krenu prijave za takmicenje CG  :)

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Oktobar 2016 - I dekada
« Odgovor #68 poslato: 04. Oktobar 2016. u 15:03 »
 ^^ Miki, hvala ti mnogo na komplimentu. :) :comeon:

Inace se trudim se da sto detaljnije opisem aktuelno vreme u zavisnosti od kolicine slobodnog vremena, mada svestan sam da nekada i preteram i da slucajno ubacim neke manje bitne informacije, pa da vam dosadjujem i zatrpavam temu na forumu. :blush: Toliko sam se uzeleo padavina i uopste nekih desavanja na nebu nad Beogradom, a i sire, posle one monotonije,da evo, posto sam nesto bolestan i kod kuce provodim dan, gotovo sve vreme posvecujem meteorologiji.  ;) Pratim iz izlaza u izlaz modele, aktuelne radarske i satelitske slike, gledam u nebo i ne mogu da docekam vecerasnje padavine, a nadam se da moze i da nas iznenadi po koji pljuscic (naravno, bez grmljavine). ::) Nemojte pogresno da me shvatite, ovo zaista ne govorim da bih se hvalio, vec, ponavljam, da bih opravdao broj mojih postova i zatrpavanje teme. Nadam se da mi ne zamerate, a ja cu se potruditi da ne preterujem. 8)


Inace, nakon mog poslednjeg posta smenjivali su se oblacni i suncani periodi (umereno do pretezno oblacno). Strujanje je relativno jako, pa se sve brzo menja. Oko 13h je bilo najvise vedrine, pa je na Vracaru u tom terminu osmotreno cak i pretezno vedro vreme, uz 3/8 oblacnosti. Vetar je za to vreme bio umeren i pojacan, zapadni i severozapadni.

I trenutno je slicno vreme. Umereno je oblacno sa povremenim suncanim periodima. Vetar se u ovim trenucima malo primirio, pa je uglavnom umeren.

Temperatura je oko 13h dostigla ''cak'' 19°C, no nakon toga je bila u padu na oko 18°C, koliko je i trenutno (tacnije 18.3°C).


Oblacnost iz Backe i Banata za sada sporo napreduje, ali kroz koji sat, kako strujanje bude sve vise dobijalo severnu komponentu, i do Beograda ce stici jace naoblacenje uz dalji pad temperature, koje ce doneti i povremenu (uglavnom slabu) kisu. Ocekuje se i jos malo jaci vetar:




 ^^ Pozdrav Aco, drago mi je da si opet na forumu :thumbup:

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 2.894
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Oktobar 2016 - I dekada
« Odgovor #69 poslato: 04. Oktobar 2016. u 15:56 »
Iako su odrazi slabi, oblaci deluju puni kiše, čak pljuskovitog karaktera. Sada je krenuo pljusak pa veoma brzo stao jer je to pobeglo zapadnije. Ipak nije ovo samo slaba kiša  :)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Oktobar 2016 - I dekada
« Odgovor #70 poslato: 04. Oktobar 2016. u 16:17 »
Vrlo obilan pljusak malo pre u Novom Sadu.

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Oktobar 2016 - I dekada
« Odgovor #71 poslato: 04. Oktobar 2016. u 16:23 »
Hoho, maksimalan odraz na jugozapadu zemlje.

Nisam stigao juce da se javim...
Jak oblak se formirao negde na planini "Javor" i spustio se na Ivanjicu ubrzo izazavsi jako nevreme praceno jakim gradom (i ako je sezona odbrane od grada prosla) nisam bio u Ivanjici u to vreme ali evo nekoliko slika a kasnije cu pokusati da ubacim i neki snimak...

Bukvalno se sve (kako mi prepricavaju) desilo za par minuta,i totalno neocekivano,Ivanjica okruzena velikim brdima nije ni primetila da dolazi jak oblak,a ucestala grmljavina nije prethodila nevremenu, tek je krenula zajedno sa gradom i jakom kisom dok je svemu prethodilo mirno delimicno vedro vreme...

Citat
Jako nevreme u Ivanjici, padao i grad
Citat
Ivanjica -- Jako nevreme praćeno grmljavinom i gradom oko 16 časova zahvatilo je ivanjički kraj. Grad veličine lešnika padao je u više sela i naneo štetu na voću.
Nema informacija da li je dejstvovala protivgradna zaštita, budući da je sezona odbrane od grada završena.

Ivanjički kraj često je ove godine bio na meti vremenskih neprilika.

Tako je u maju pao sneg, što se izuzetno retko događa.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=10&dd=03&nav_category=78&nav_id=1183724
http://www.politika.rs/scc/clanak/364896/Grad-pogodio-Ivanjicu-i-okolinu

https://www.youtube.com/watch?v=prBcx0UQXlY



« Poslednja izmena: 04. Oktobar 2016. u 16:49 Srbin »


Van mreže astrogule

  • *
  • Poruke: 93
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
    • Astrofotografija i fotografija
Odg: Oktobar 2016 - I dekada
« Odgovor #72 poslato: 04. Oktobar 2016. u 16:37 »
Pocela slaba kisa, bar na Vozdovcu ali bih rekao da je dobar deo BG-a pod tamnim oblacima i kisom.

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Oktobar 2016 - I dekada
« Odgovor #73 poslato: 04. Oktobar 2016. u 16:53 »
Nad Beogradom su se nadvili niski oblaci tamnih baza i uz pad temperature doneli su kratkotrajnu slabu kisu nosenu pojacanim vetrom, ali bez merljivih padavina u mom kraju.

Trenutno je pretezno oblacno, relativno mracno i suvo. Malo vedrine ima samo ka jugu, pri horizontu. Vetar je oslabio i u ovim trenucima je po mojoj proceni uglavnom slab. Temperatura je i dalje u padu, Vracar meri 15.0°C, a Kosutnjak 14.7°C.




Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.691
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Oktobar 2016 - I dekada
« Odgovor #74 poslato: 04. Oktobar 2016. u 17:39 »
Očekivao sam dosta hladniji dan,a na kraju je ispao sasvim prijatan uz sunčane intervale i ne tako jak vetar kao što su neki meteorolozi najavljivali.Mislim da su se malo ispalili.Do pre pola sata je bilo vedrine i sunca a temperatura se kretala oko 17-18C.Vidim na sajtu Jugoslava da je trenutno najtoplija Smed.Palanka sa 18C.Kruševac je bio do 17h i na 19C.Maximalci danas su dostigli Kruševac,Zaječar i Loznica sa 20C

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Oktobar 2016 - I dekada
« Odgovor #75 poslato: 04. Oktobar 2016. u 17:57 »
Oblacno je, sveze i vetrovito. Opet pocinje da prska slaba kisa, ovoga puta sasvim sitnih kapi. Pri horizontu, a ka jugu i jugozapadu, nazire se malo narandzaste svetlosti. Vetar se ponovo razduvao, te je umeren i pojacan, severozapadni. Temperatura stagnira i na Vracaru iznosi 15.1°C, a na Kosutnjaku 14.7°C.

I u naredna dva casa na podrucju Beograda zadrzace se oblacno vreme, sveze i vetrovito vreme. Povremeno bi trebalo ocekivati slabu kisu.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Oktobar 2016 - I dekada
« Odgovor #76 poslato: 04. Oktobar 2016. u 18:26 »
Kolega, hvala za izveštaj iz Ivanjice ! Dalo se pretpostaviti da će biti grada. Ipak, moram da te ispravim, sezona odbrane od grada traje do 15 oktobra, i u toku jučerašnjeg dana je bilo dejstva na gradonosne oblake.

Što se vremena danas tiče, uopšte iskreno nisam očekivao ovaj pljuskoviti oblik padavina. Konkretniji deo padavina iz te oblačnosti odlazi preko jugoistoka Banata dalje na Karpate, dok bi drugi trebao doći kasnije tokom noći i jutra nad zapadne i centralne delove zemlje (i GFS i EC imaju uglavnom oko 5mm za te krajeve).

I dalje paducka ovde na Dorćolu, vetar se smirio.

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Oktobar 2016 - I dekada
« Odgovor #77 poslato: 04. Oktobar 2016. u 18:29 »
Ceo dan oblačno i tmurno, povremeno sa slabom kišom ili rosuljom. Tmax=13.5°C

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Oktobar 2016 - I dekada
« Odgovor #78 poslato: 04. Oktobar 2016. u 18:53 »
U Paracinu danas smena sunca i dobro razvijenih tamnih kumulusa uz slab do umeren severozapadni vetar. Trenutno pretezno vedro, a vetar je prestao da duva. Takt 13.9C, Tmax 18.7C.

Van mreže Sapcanin123

  • **
  • Poruke: 618
  • Lokacija: Sabac-centar
Odg: Oktobar 2016 - I dekada
« Odgovor #79 poslato: 04. Oktobar 2016. u 20:20 »
Dobro vece!
Evo i mene posle dugo vremena.Nisam imao vremena da pisem zbog mnogo privatnih obaveza u predhodna dva meseca.Posecivao sam forum veoma retko.
U Sapcu trenutno oblacno,suvo i hladno.Trenutna temperatura je 13.stepeni.Zanimljiv period je pred nama.
Pozdrav iz Sapca!   :morning: