Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Fotografije, meteo modeli, radarske slike i sve što skidate sa drugih sajtova  (Pročitano 24560 puta)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Pozdrav svima,

Moderatori su mi skrenuli pažnju da jedan broj članova kači meteo modele i druge produke sa sajtova koji nude to nude besplatno bez označavanja izvora tih podataka.

Skrenuo bih pažnju članovima da to što neki sajt nudi svoje produkte besplatno to ne znači da je ok postavljati ih na forum bez navođenja izvora. Prilično sam siguran da nikom od vas ne bi odgovaralo da uđe u spor sa nekom od kompanija zbog krađe autorskih prava (kazne mogu da budu i petocifrene u evrima).

Stoga, za svaki produkt / sliku / screenshot, koji ovde okačite, a niste vlasnik obavezno navedite izvor. Većina tih produkata sa drugih sajtova već ima naziv sajta u zaglavlju, tako da ako pravite screenshot obuhvatite i taj deo slike - u tom slučaju ne morate da navodite izvor eksplicitno, jer se već nalazi na slici.

Hvala na razumavanju.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
 ^^
 :tu:
O tome sam par puta pisao -zaista nije "teško" da se ispod slikice napiše "izvor" ili da se na samom screenshot-u ostavi deo na kojem je izvor već naveden (ako je naveden, ako nije lako će svako od nas da "potroši" dodatnih 10 sekundi i napiše ono što je potrebno).