Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Automatske meteorološke stanice  (Pročitano 332626 puta)

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #600 poslato: 09. Septembar 2016. u 20:06 »
A jel' zna neko gde će moći da se vide ti podaci?

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #601 poslato: 10. Septembar 2016. u 01:43 »
Mogli poklone i meni jednu...  ;) Salim se :D
Super je to samo da se vide negde podaci  :)

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #602 poslato: 10. Septembar 2016. u 02:30 »
Najbliža stanica Prokuplju je AMS Vidojevica koja je na 16km udaljenosti, a uz to se nalazi na 1150mnv. Niš je na nekih 30km, Kuršumlija na 35. Ja bih uzeo jednu, ali nema ništa od toga pošto živim u zgradi.
Mene najviše zanima količina padavina, pošto mi se čini da ima manje nego u Nišu i Kuršumliji, pa bih i ja baš voleo da postoji neki pristup tim merenjima.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #603 poslato: 10. Septembar 2016. u 13:29 »
Prepostavljam da će to biti dostupno  u sličnom obliku kao što su  ovi podaci sa stanica koje je postavilo udruženje poljoprivrednika iz Čačka.

http://fieldclimate.com/

Tu se uloguješ i onda imaš dostupne podatke sa tih stanica.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #604 poslato: 07. Oktobar 2016. u 19:10 »

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #605 poslato: 27. Decembar 2016. u 22:29 »
Ovo postavljam u temi o AMS jer je deo priloženog teksta baš u vezi značaja AMS (ako su autom. met. stanice postavljenje pravilno).

http://mentalfloss.com/article/90139/4-ways-become-weather-forecaster-your-backyard

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #606 poslato: 24. Januar 2017. u 14:42 »
Ja sam u nedelju montirao IP kameru (DCS-4701E HD Outdoor Mini Bullet Kamera) na krov kuće, 2.8mm, ugao vidljivosti 90 stepeni. Na slici sam označio strane sveta i poređenje sa starom kamerom. Imam još problema što često ispadne softver, pa dok ponovo ne pokrenem, nema slike.

Webcam XP koji sam koristio za običnu usb kameru mi ne odgovara jer ne podržava rezoluciju, pa trenutno koristim YawCam. Ako neko ima sugestije slobodno neka javi :)


Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #607 poslato: 10. Februar 2017. u 00:03 »
I ja Dejo imam nesto slično kao tvoju ip kameru. Stvarno super radi, za sada je testiram u live streaming modu na svom sajtu. Ova mi je okrenuta ka zapadu, a planiram da postavim još jednu koja će biti okrenuta ka istoku gde je mnogo bolji pogled naručito leti kada ima ogromnih cb obasjanih suncem.

http://paracinmeteo.com/cam.html

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.766
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #608 poslato: 25. Mart 2017. u 19:22 »
Ako nekom od kolega trebaju rezervni delovi, slobodan je izjasniti se, saljem besplatno naravno.
Inace 433MHZ je u pitanju, stanica koja je cesta na trzistu tako da je kompatibilna sa vecinom u nas, pretpostavljam. Anemometar je ocigledno unisten, zahvaljujuci onoj cuvenoj oluji letos. Ostale komponente su ispravne i ima izvucen kabl za eksterno napajanje transmitera. Konzola je ispravna.




Van mreže Raja

  • **
  • Poruke: 1.194
  • Starost: 29
  • Lokacija: Pančevo
    • Pancevo
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #609 poslato: 22. April 2017. u 19:23 »
Pozdrav.
Neki od vas su verovatno primetili da većina stanica sa liste nema dostupne podatke.

Kontaktirao sam Radmila iz Bugarske i rekao mi je da sajt vremeto.org više neće biti dostupan,održavanje je skupo.
Ee sad,da bi ponovo bila potpuna ova lista na našem forumu,da li je dovoljno da se podaci prebacuju sa sajta weather underground ovde,ili mora da postoji odredjena web stranica kao što je bila http://www.vremeto.org/pancevo/station/wxindex.php pa tek onda da ide na forum?

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #610 poslato: 22. April 2017. u 22:29 »
Do sada je fajl sa podacima preuzimam sa vremeto.org, napisao sam u drugoj temi šta bi bilo najbolje, nadam se da ćemo se brzo dogovoriti, pa da krenemo sa realizacijom.

Van mreže Caligula

  • *
  • Poruke: 103
  • Starost: 61
  • Lokacija: Beograd
Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #611 poslato: 03. Jun 2017. u 13:42 »
Nešto nije u redu sa stanicom Karaburma. Pokazuje sada 21 stepen, a rifreš ide uredno.
Edit: sad vidim da je prijavljeno i da sam omašio temu, izvinjavam se, brišite ako treba.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
Shvatam zašto volite sneg i zimu, pa očekujem da shvatite da volim sunce i toplotu.


Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.127
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #612 poslato: 30. Jun 2017. u 12:42 »
Idem za par nedelja u Bec pa hocu da kupim neku meteo stanicu,gledao sam na raznim sajtovima ova mi se najvise dopala,jel moze neko od iskusnih clanova da mi kaze hocu pogresiti ako uzmem ovu .  :hm: :hm:

i  specifikacije :

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 10,0мм
Година:76.7mm

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #613 poslato: 30. Jun 2017. u 13:31 »
Zavisi kakvi su ti planovi. Ja nisam ljubitelj ovih vrsta stanica gde je sve na jednom mestu, jer vetar bi trebalo meriti na 10m iznad površine tla, a temperaturu na 2m. I drugo nisam video da postoji mogućnost povezivanja na PC ukoliko imaš planove da podaci budu vidljivi na mreži.

Dikile je naručio zamenu za svoju, nekih 120€ je cena, ne znam tačno koji je model.

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.766
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #614 poslato: 30. Jun 2017. u 14:02 »
Izgleda da nema "data" konekciju, iako bi temp/hidro senzor mogao da se postavi zasebno.
868 MHz frekvencija ja malo neuobicajena za nase podrucje, nisu bitne razlike ali generalno nize vrekvencije imaju bolji "domet" ...
Bilo kako bilo, za malo vecu cifru imas i bolju stanicu, kao sto ti Dejo rece ...

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #615 poslato: 30. Jun 2017. u 18:30 »
Nisan još naručio, ali biće ista kao sto sam imao WS 2300. Dobro se pokazala i radila je punih osam godina.

http://www.wetterdiscount.de/products/en/Weather-Stations/WS-2300-Weather-Center-USB.html

A imas i drugu varijatntu koju ima Boce, takođe odlična za te novce.

http://www.wetterdiscount.de/products/en/Weather-Stations/Weather-Center/WS-2307-Weather-Center.html

Jedini je problem sto ne šalju za Srbiju. Jedino da imas nekoga u Nemačkoj gde ti je dostava jos 8e ili u Austriji gde je dostava + 15.39e.

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.127
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #616 poslato: 03. Jul 2017. u 17:12 »
Dikle hvala idem za Bec pa cu verovatno tamo da narucim  :laie: :laie: :laie:

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 10,0мм
Година:76.7mm

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #617 poslato: 22. Avgust 2017. u 10:20 »
Samo da kazem da je na moju veliku radost proradila pored klimatoloske stanice RHMZ na Vlasini  :D 1215 mnv i ams Vlasina brana na istom mestu  :grin:

Stanica je postavljana od strane Vlasinske HE (vrla) u radi se o ,,Davis vantage pro" ima para pa se moze :grin:

Za sada podaci su dostupni na pljusku, a nadam se da cemo ih prebaciti i na nasem Serbianu :D
 ^^https://m.pljusak.com/mobile.php?stanica=vlasina ^^

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.766
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #618 poslato: 22. Avgust 2017. u 11:10 »
"Davis pro" ?  ;)

Lepo, verovatno jedna od dve u Srbiji :)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #619 poslato: 22. Avgust 2017. u 11:31 »
Hardware: Davis Vantage Pro 2 Plus
Software: WeatherLink

A za zaklon pise da nije potreban...
Lepo stvarno kao sto kaze Dare ima se moze se... Kolege koje se razumeju bolje reci ce da li mogu podaci da se vide i ovde na forumu ali definitivno na veoma zanimljivoj lokaciji  :)