Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Mart 2008  (Pročitano 2102 puta)

Van mreže VladaM

  • *
  • Poruke: 76
  • Starost: 69
  • Lokacija: Beograd, Vrsac
    • http://www.pbase.com/vmarinkovic
Mart 2008
« poslato: 30. Avgust 2007. u 08:48 »
Zdravo svima,

imam jednu molbu.
Javili su mi se na onaj moj foto deo na pbase, ljudi planiraju dolazak u Novi Sad i Beograd, evo dela poruke:

Thanks for your reply Vlado.
 
We are going for just 10 days. But mostly we want to go to Novi Sad and look for information about my grandfather and perhaps see if there are relatives.
We are very excited since it is our first time there. My uncle and my father are going, my mom, my daughter, some friends of her from school.
I wish I could go to the Drina but do not think I will be able to make it.
What other places around Novi Sad and Belgrade could we visit? What will the climate be like in the end of March?
We will certainly contact you when we are close to departure data.


Bilo bi lepo da im javim neku procenu klimatskih prilika za kraj marta.
Verujem da neko od vas ima neke prosecne podatke, unapred hvala, pozdrav,

Vlada       

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.473
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Mart 2008
« Odgovor #1 poslato: 30. Avgust 2007. u 14:56 »
mart i april su najnezahvalniji meseci za prognozu.
Kada je mart hladan, obicno krajem marta dodje otopljenje, pa dnevni maksimumi u Beogradu idu i preko 20 C. Medjutim desavalo se da krajem marta bude cak i snega, i to bas godine u kojoj je ceo mart bio topao, sve do samog kraja. Recimo da je u Beogradu krajem marta (period od 25-31.3) uglavnom dnevni maksimum negde izmedju 12 C i 18 C, ali nemoj da te iznenadi i 22-23 C, a ni mraz. To govorim na osnovu podataka koje imam za Beograd od 1994 do danasnjeg dana.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Mart 2008
« Odgovor #2 poslato: 31. Avgust 2007. u 11:24 »
Da mart je veoma nepredvidiv. Mogući je sneg, a moguće su i dnevne temperature do 20 stepeni. Ne znam stvarno kako da ti pomognem. To ti jedino preostaje da ima kažeš. Da je u martu moguće i dosta hladno vreme. Možda da ti nabavimo prosečene temperature za mart ili tako nešto? 

Evo ako hoćeš da se prisetiš kakvo je vreme bilo marta 2007. godine.
http://www.serbianmeteo.com/smf/index.php?topic=456.0

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Mart 2008
« Odgovor #3 poslato: 31. Avgust 2007. u 11:31 »
Evo sada sam baš i ja pogledao. Prvog marta ove godine je bilo sunčano sa temperaturama od 15 do 20 stepeni, a već drugog je bilo jakog snega na planinama. To ti sve govori kakav je mart prevrtljiv.