Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: April 2017 - II dekada  (Pročitano 29258 puta)

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: April 2017 - II dekada
« Odgovor #360 poslato: 19. April 2017. u 20:00 »
Slab do umeren sneg, temperatura je opala i trenutno  je 0C pa je i sneg poceo da se zadrzava...
Vranje po ams. meri 1,1C skoro pa 0C

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: April 2017 - II dekada
« Odgovor #361 poslato: 19. April 2017. u 20:01 »
Oko 18h je bio umeren pljusak krupe u centru Beograda.
Generalno danas je u Beogradu bilo grozno vreme, što se mene tiče.
Izvinjavam se (zbog prideva "grozno") onima koji uživaju u ovakvim vremenskim prilikama u drugoj polovini aprila i kojima je možda malkice žao što nije bilo još hladnije ili što se u njihovom kraju nije makar kratkotrajno zabelelo kao negde u blizini...
Što se tiče Vračara jutros 2.0C, popodne je temp. na kratko došla do 6C -generalno temp. je bila kao što se još pre 5-7 dana očekivalo a količina padavina ovaj put nije "podbacila".
Podaci iz BG sondaže od 14h pokazuju da je temp. bila ispod nule od "vrha Avale" pa naviše, na 850hPa (~1400mnv) bilo je -5C.

Van mreže majstoric17

  • *
  • Poruke: 137
Odg: April 2017 - II dekada
« Odgovor #362 poslato: 19. April 2017. u 20:26 »
Ima li netko kod koga bi ovaj mjesec mogao zavrsiti kao susniji od prosjeka?
Ja sam na istoku Hr malo istocnije i od Osijeka.
S danasnjim danom je svega 10-15 mm oborina palo ovaj mjesec, a prosjek je oko 40.
Ne znam kako stoji krajnji sjever Vojvodine po tom pitanju.

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: April 2017 - II dekada
« Odgovor #363 poslato: 19. April 2017. u 20:30 »
U Bijeljini veci dio dana suvo,bilo je par kracih pljuskova zrnastog snijega. Max temp 6C.
Trenutno 3,5C.
Tokom predhodne noci palo je 27,6mm kise.

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.127
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: April 2017 - II dekada
« Odgovor #364 poslato: 19. April 2017. u 20:33 »
I kod mene bilo par pljuskova zrnastog snega,trenutno pada slaba susnezica vise kise nego snega na 2.5C,temperatura u blagom padu.
Danas t.Max 7C i to za vreme suncanih intervala.

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 10,0мм
Година:76.7mm

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: April 2017 - II dekada
« Odgovor #365 poslato: 19. April 2017. u 21:04 »
Još uvek pada slaba kiša. Temperatura je 2°C.

Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: April 2017 - II dekada
« Odgovor #366 poslato: 19. April 2017. u 21:42 »
Počeo umeren sneg u Apatinu uz mešanje ledenih kuglica.
Baš šuštiii napplju, temperatura je u konstantnom padu 1.3C.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: April 2017 - II dekada
« Odgovor #367 poslato: 19. April 2017. u 22:52 »
Slaba kiša u Melencima. 3°C
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 2.894
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: April 2017 - II dekada
« Odgovor #368 poslato: 19. April 2017. u 23:01 »
a ovde u isto vreme hladno i vedro  :D Da neznam da će se naoblaciti u nastavku noci bilo bi mraza ujutru bez dileme ...

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: April 2017 - II dekada
« Odgovor #369 poslato: 19. April 2017. u 23:04 »
U Beogradu se razvedrilo u velikoj meri, vrlo hladno veče uz 3.6°C na Vračaru, 2.2°C na Košutnjaku.

Ako se posmatra Tmax u intervalu od 6 UTC do 18 UTC, danas je temperatura dogurala do 5.9°C u BG-u (Vračar).


Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: April 2017 - II dekada
« Odgovor #370 poslato: 19. April 2017. u 23:11 »
 ^^ Hvala Miloše za objašnjenje. :tu: :)



U Beogradu se nakon pretežno oblačne večeri, u poslednjih malo više od sat vremena delimično razvedrilo. Vetar je oslabio. Temperatura je u laganom padu.

I u ovim trenucima je delimično oblačno i hladno. Vetar je slab, jugozapadni. Temperatura iznosi prema AMS Vračar 3,4ºC, a prema AMS Košutnjak 2,0ºC.


Kasnije noćas se očekuje novi talas padavina u severnoj struji na području glavnog grada. U početku će padati susnežica i vlažan sneg, dok bi viši delovi rano ujutru mogli simbolično da se zabele. Na Avali i Kosmaju se očekuje formiranje manjeg snežnog pokrivača. I sutra se zadržava tmurno i hladno, ali uz slab porast temperature, dovoljan da tokom dana pada kiša. Vetar će već tokom jutra okrenuti na severni-severozapadni i biti u postepenom pojačanju. Prognozirana najniža temperatura za sutra u centru iznosi 1ºC, a najviša dnevna 5ºC.

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: April 2017 - II dekada
« Odgovor #371 poslato: 20. April 2017. u 00:25 »
Ovde se, u par navrata veceras, videlo "cepanje" oblacnosti, ali se kasnije ponovo potpuno naoblacilo i sada vec, skoro sat vremena pada sitna kisa pomesana sa po nekom pahuljom, temperatura trenutno iznosi 2.8C.


Van mreže toni

  • *
  • Poruke: 117
Odg: April 2017 - II dekada
« Odgovor #372 poslato: 20. April 2017. u 01:13 »
Za divno čudo, u Užicu praktično suvo ceo dan, ali je hladno. Večeras je izrazito hladno, verovatno oko nule, ako nije i par stepeni u minusu.

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: April 2017 - II dekada
« Odgovor #373 poslato: 20. April 2017. u 01:30 »
U drugom delu večeri je padala umerenim intenzitetom kiša sitnijih kapi, a na kratko i susnežica. Trenutno prsne tek poneka kap kiše na temperaturi 2°C.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: April 2017 - II dekada
« Odgovor #374 poslato: 20. April 2017. u 01:45 »
Smrzo sam se veceras, oko 23:00 h, kad sam isao sa Novog Beograda prema sajmu, kao da je minus, a bilo je 3 C..

U Sofiji sada kao sinoc u Sarajevu:

http://www.weather-webcam.eu/webcam-manastirski-livadi-vertigo-a3-bul-balgaria-bykston-krasno-selo

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: April 2017 - II dekada
« Odgovor #375 poslato: 20. April 2017. u 02:44 »
Kakav led, sneg krupa itd u BG?? :O :O. Ja sam lud, bio sam veceras u oba stana jedan u Starom gradu, jedan na Dorcolu i nista nisam video. Jos sam peske promenio lokaciju.2 dana iscekujem ovo i celo vece nisam ni primetio. Ne mogu da verujem da sam blenuo u kompjuter dok je bilo padavina(koje nisu kisa) :facepalm: :facepalm: :wall: :wall: :ranting:

Trenutno suvo i hladno cekam padavine, koje se prema radaru polako ali sigurno priblizavaju.

Neverovatne slike sto je roki postavio.

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: April 2017 - II dekada
« Odgovor #376 poslato: 20. April 2017. u 03:30 »
Poslednja dva sata pada susnjezica sa krupnim pahulja.
Temperatura 2C.

Van mreže Zeli

  • **
  • Poruke: 1.000
  • Starost: 61
  • Lokacija: Brcko
Odg: April 2017 - II dekada
« Odgovor #377 poslato: 20. April 2017. u 03:59 »
Prilicno zanimljiv dan kod mene, pre podne sa suncanim periodima i umerenim vetrom pri temp. 6,3 koja je bila max temp. dana, nakon toga uz drasticno pojacanje vetra pocinje umerena i jaka kisa, koja pada neprestano.

Oko 15h nepuna 2 minuta na +3 stepena zestoko je padao je klasicni grad, velicine zrna graska.

Oko 1h primetio sam prve sitne pahulje pomesane sa jakom kisom i skoro horizontalno nosene jakim NW vetrom.

Do sad su se pahulje ukrupnile i pada "cisti" sneg, uz +1,4 stepena, te se pomalo hvata na aute i travu. Vetar ne jenjava i duva preko 10m/s.

Izlazio sam nakratko vani obucen kao u Sibiru, i uverio sam se da je realni osecaj duboko, duboko u minusu.

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: April 2017 - II dekada
« Odgovor #378 poslato: 20. April 2017. u 04:16 »
izlazio na kratko pre sat,dva u zimskoj jakni i nije mi bilo baš hladno, ali se definitivno oseća ona zimska svežina na rukama, a i miris snega.. više priliči nekoj "toplijoj" zimskoj noći

kiša je danas padala gotovo ceo dan mada nisam pratio kada je stala, trenutno je suvo, a i vetar se smirio

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: April 2017 - II dekada
« Odgovor #379 poslato: 20. April 2017. u 04:31 »
Слаба суснежица већ неко време.

Интензивније падавине су надомак града, па би са јачањем интензитета падавина то требао бити чист снег. Т 1.8°C.