Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1373746 puta)

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3220 poslato: 04. Decembar 2017. u 21:35 »
Prvi sneg je prosao,njemu smo oprostili sto je takav kakav je bljuzgav,a sada cekamo nesto vise a to sa ovim prodorima iz Britanije cemo tesko,prosla godine bilo ledare na pretek a bez valjanog ciklona,ove izgleda ciklona kolko hoces Ali u plusu,tako ti je to kod nas

Valjda ce skandi Ac jednom ove zime da otvori put Sibirusi,nadajmo se
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.214
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3221 poslato: 04. Decembar 2017. u 21:45 »
Upravo tako. Uostalom, pisao sam o tome u temi za dugoročne jesen/zima.

Od takvih prodora maksimum je sneg i pokrivač do nizija na graničnim temperaturama. A i za to je uslov ili da padavine budu baš jake pri nadiranju hladnog vazduha na visini, ili da ta hladnoća bude prisutna (kao za ovog ciklona) par dana nad centralnom Evropom, pa da se lepše rasporedi kroz niže slojeve atmosfere.

Evo sa ovom promenom za vikend, komentarisaćemo u temi za decembar, i da jurne skoro -10 na 850mn na nas opet nije sigurno da bi bio sneg ako nema dobrih padavina.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3222 poslato: 04. Decembar 2017. u 22:28 »
Niko ne komentarise ovo prolazno zahladjenje za vikend,a stize nam za 5 dana.
Kolega komentarisao sam ga ja jos u subotu bas ovde u meteo chatu, i dalje stojim iza posta koji sam napisao tj karte koju sam okacio.

Bice tu padavina, kise a prilicno sam siguran i snega u pojedinim krajevima ali nista vredno dublje analize bar sto se mene tice jer kisu ne mogu da smislim od novembra pa sve do aprila. A ni vikend snegovi mi nisu bas posebno privlacni.
Dokle god se cikloncine motaju iznad Skandinavije nema prave zime za nas, dzaba najjaci AC na Atlantiku.

Meni je jedino zao sto iz ovakve situacije necemo dobiti vise snega i duze zahladjenje jer je pocetak decembra imao dosta potencijala ali se to nije i nece realizovati.
Ne smem ni da pomislim sta bi se desilo kada bi sad zaseo AC nad Evropom kao nekih prethodnih zima ili kada bi doslo do izrazenog zonalnog strujanja.

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3223 poslato: 04. Decembar 2017. u 22:47 »
Ako je vikend bljuzgavi sneg ondaa mora da padnee pola metra po mogucnosti obori record za moj grad da bih ga prihvatioo u narednom periodu

Ali smo usli u neki sablon ovih ciklona da bi mozda dobro doslo neko izvrtanje sinopticke situacije,pa makar doslo I do zonalke na nekoliko dana,ne znam kako bez skandi Ac I hladnoce iz Sibira drugacije mozemo dobiti dugotrajni pokrivac?Em imamo dovoljno hladnoce tada za Lep sneg na minusu,em je velika Sansa da nas posle poklopi inverzija,nesto kao prosle godine samo sa boljim ciklonom I vise snega(suvomrazica je gora od bljuzgavih ciklona)
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.474
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3224 poslato: 04. Decembar 2017. u 23:13 »
Meni lici da ce decembar proci u ovakvom nekom vremenu promenljivom, imam utisak da ce ga obeleziti granicne situacije... Da mozda nesto ozbiljnije bude januara ali o tom-potom... Mada nema ga dugo majstoric, ne sluti na dobro sto se tice nekog snega ili zime   :hm: :grin:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3225 poslato: 04. Decembar 2017. u 23:59 »
hahahaha da, di nam je majstoric?  :rotf:

Da nije banovan?  :laught:

@ Bart

Nema ni srpskogljakse-a :grin: :rofl:

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.771
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3226 poslato: 05. Decembar 2017. u 06:33 »
a ni komše Radana, da nije, ne daj Bože ljut?  :)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.474
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3227 poslato: 05. Decembar 2017. u 08:53 »
Sumnjivo je sve to, los je to znak za nastavak zime...  :grin:  Mada zaboravili ste jos jednog clana koga nema a deo je te fantaticne cetvorke  :laugh:  :rotf:

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3228 poslato: 05. Decembar 2017. u 09:13 »
 ^^
Ti to prizivaš Tel......-a ?

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.474
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3229 poslato: 05. Decembar 2017. u 11:38 »
 ^^ Moze i on u tu grupu al nisam se setio njega, na jednog drugog junaka sam mislio, mareeram zna  :)


Ono kad ti majstoric objasnjava na koju zimu ova zima lici  :whistling:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=YnQ5dYLz7MM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=YnQ5dYLz7MM</a>
Necu vise, obecavam, hehe  :)

Van mreže Pulsar_

  • **
  • Poruke: 528
  • Lokacija: B.Petrovac-Bihać
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3230 poslato: 05. Decembar 2017. u 17:55 »
"U decembru ćemo imati do ŠEST LEDENIH DANA, a evo kakvo nas vreme očekuje u NOVOGODIŠNJOJ NOĆI http://www.blic.rs/erebxhv
"
Neka je toplije uvijek od prosjeka. Tako su najavljivali i za oktobar i novembar i jos sa manjim padavinama. Nesto im ne prolazi ta priča glatko. Nisam gledao je li izašao izvještaj za novembar i kolika su odstupanja pa da ne pišem bez argumenata.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3231 poslato: 05. Decembar 2017. u 18:03 »
           



Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3232 poslato: 05. Decembar 2017. u 18:05 »
@ Bart

Lupam glavu i nema sanse da se setim na koga mislis!? :hm: :hm: :confused: :D

A Radana nemojte da dirate, Radan je dobar, i naucio je dosta Radan o meteorologiji i pise ok, gde sta treba.... :)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3233 poslato: 05. Decembar 2017. u 18:07 »
@ Dejo

A na osnovu cega se radi za Kosovo? Odakle se dobijaju podaci za stancie na Kosovu?
Jel ima online nedge da se vidi? :confused:

Van mreže Pulsar_

  • **
  • Poruke: 528
  • Lokacija: B.Petrovac-Bihać
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3234 poslato: 05. Decembar 2017. u 19:11 »
Temperature u granicama normalno. Padavine susno do normalno. Koliko se sjecam bila je navala najava toplo iznad prosjeka. Sasvim dobar novembar, mozda bolje da je bilo vise snijega u nizinama, nismo imali dovoljno srece. Valjda ce decembar biti sa snijegom bolji, da iskoristimo padavine.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.863
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3235 poslato: 05. Decembar 2017. u 19:31 »

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3236 poslato: 05. Decembar 2017. u 21:25 »
@ Dejo

A na osnovu cega se radi za Kosovo? Odakle se dobijaju podaci za stancie na Kosovu?
Jel ima online nedge da se vidi? :confused:

Ne bih znao ni ja.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.474
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3237 poslato: 05. Decembar 2017. u 22:54 »
@ Bart

Lupam glavu i nema sanse da se setim na koga mislis!? :hm: :hm: :confused: :D
Lupni jos jednom ali malo jace i setices se  ;) :grin:

E ovaj nas wrf al ce da me zezne samo tako izgleda a i ja sam lud sto mu verujem al ja verujem onom modelu koji pokazuje ono sto mi se najvise svidja ali ajde ima jos vremena  :)

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3238 poslato: 06. Decembar 2017. u 18:09 »
Eto stigao je taj decembar kojeg ce po svemu sudeci obleleziti cesti cikloni, ali sa kaKvim polozajima i putanjama, to najbolje govore temperature koje se crtaju za sledecu nedelju. Kukalo se predhodna dva decembra na suvocu i na AC koji nije popustao tokom celog meseca, ali po meni ta solucija sa maglama i inverzijom je sto puta bolja nego ova jugovina, povremena kisa i temperature koje ce biti znatno iznad proseka u narednom periodu pocev od ponedeljka. To je najgori scenario koji mozemo imati u zimskim mesecima, sneg na planinama ce brzo nestati, cesto feniranje juznog vetra, previsoke temperature i u nocnim satima, gde ces gore. Nego dobro tek je pocetak zime, pa ne treba jos od sada praviti neku paniku, a i sam pocetak iste nije poceo tako lose. Neka prava zima stigne bas kad treba posle 20. decembra.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3239 poslato: 07. Decembar 2017. u 14:32 »
Lep primer Kelvin-Helmholtz oblaka (snimljeno sa parking-a ECMWFa, prethodne nedelje):


                    Credit: Erik Andersson, Deputy Director at ECMWF