Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jul 2023 - II dekada  (Pročitano 24638 puta)

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Jul 2023 - II dekada
« Odgovor #60 poslato: 13. Jul 2023. u 16:22 »
Joj gde vi odoste, pa normalno da te temperature koje izmere ovi apoteka termometri nemaju veze sa realnošću, sliku sam postavio šala mala a vi me nagrdiste, nema veze idemo dalje.
Isključujem se iz daljnje diskusije oko merenja temperature.
Samo da javim da je temperatura u blagom padu ZVANIČNIH 36,2c.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 2.925
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Jul 2023 - II dekada
« Odgovor #61 poslato: 13. Jul 2023. u 16:24 »
Superćelija je prošla severno od Zagreba, vidi se značajno skretanje u desno u odnosu na ostatak sistema.

Van mreže Dragan11

  • *
  • Poruke: 199
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2023 - II dekada
« Odgovor #62 poslato: 13. Jul 2023. u 16:27 »
Moj doprinos nauci, trenutno je u Nišu po automatskoj stanici 36,6
Izmereno je u hladu, na balkonu.


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2023 - II dekada
« Odgovor #63 poslato: 13. Jul 2023. u 16:56 »
Dejco niko te nije nagrdio nego samo kazemo da te temperature koje se izmere u kucnim uslovima sa nepouzdanih termometara nista ne znace. Juce si napisao u  Leskovcu 38.7C a zvanicna tmax 36.4C, a zna se tu sta je sigurno a sta ne, unosi zabunu.... A naravno izveštaj nas znamo cesto mi na jugu da budemo najtopliji  :tu:

Dragan11 odakle ti ovaj termometar, gde si nabavio?

Ovde po ams 36.1 pa skoro sam siguran da nije preslo 37C  danas ali videcemo kasnije...
Dok severnjaci cekaju akciju mi cekamo novi talas vrucine velike  :)

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Jul 2023 - II dekada
« Odgovor #64 poslato: 13. Jul 2023. u 17:05 »

Van mreže Dragan11

  • *
  • Poruke: 199
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2023 - II dekada
« Odgovor #65 poslato: 13. Jul 2023. u 17:27 »
Dejco niko te nije nagrdio nego samo kazemo da te temperature koje se izmere u kucnim uslovima sa nepouzdanih termometara nista ne znace. Juce si napisao u  Leskovcu 38.7C a zvanicna tmax 36.4C, a zna se tu sta je sigurno a sta ne, unosi zabunu.... A naravno izveštaj nas znamo cesto mi na jugu da budemo najtopliji  :tu:

Dragan11 odakle ti ovaj termometar, gde si nabavio?
Proizvođač je Trotec, pogledaj na njihovom sajtu. Ovaj koji ja imam je ubodni univerzalni, meri temperaturu vode, vazduha, zemljišta, hrane.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Jul 2023 - II dekada
« Odgovor #66 poslato: 13. Jul 2023. u 18:42 »
18h40min:


Izvor: Vreme&Radar

Level 4 se retko vidja u ovoj app:


Van mreže sabac

  • **
  • Poruke: 1.367
  • Starost: 34
  • Lokacija: Sabac
  • 2024
Odg: Jul 2023 - II dekada
« Odgovor #67 poslato: 13. Jul 2023. u 19:31 »
Kad ce taj front i osvezenje veceras kad vec kise nece biti?
Svak je rođen da po jednom umre,
čast i bruka žive dovijeka.

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 2.925
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Jul 2023 - II dekada
« Odgovor #68 poslato: 13. Jul 2023. u 19:37 »
Auuu kakva je to superćelija, uživo mora da je fantazija za fotkanje.Dominira na  radarskoj slici, kod komšija severnije baš malo razvoja, očekivao sam više, ali i po GFSu sve je pomereno još južnije, dobar deo Srbije u igri, ali na satelitu za sada slaboo

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2023 - II dekada
« Odgovor #69 poslato: 13. Jul 2023. u 19:47 »
Samo šiba ova superćelija, opak odraz, protutnjaće to dobrim delom i Rumunije bez problema.

Ta uvodna superćelija se ostvarila, no ovo glavno vezano za front na visini zapadnije deluje nekako kilavo, pogotovo taj sektor oko Save odnosno ka Bosni koji bi trebao biti eventualno od interesa za Beograd.

Nešto se kao nakuplja neka oblačnost i oko Drine, ali vrlo teško, nisu modeli za badava suvi- inhibicija i jugozapad u zavetrini Dinarida (fen) jer je Sjenica npr. imala tačku rose od svega 6-7 stepeni malopre.

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Jul 2023 - II dekada
« Odgovor #70 poslato: 13. Jul 2023. u 19:48 »
Ovo čudovište ide pravo na Melence. Za oko sat je tu.
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Tihomir

  • **
  • Poruke: 804
  • Starost: 60
  • Lokacija: Trnovec Bartolovečki, Croatia
    • https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/aad18abb1a6c4cafb7acc82d7cb68eb5/fullscreen
Odg: Jul 2023 - II dekada
« Odgovor #71 poslato: 13. Jul 2023. u 19:53 »
Još jedan u nizu dolazak nestabilnosti u moj kraj, grmljavina u daljini, vjetra još za sada nema nešto posebno jakog. Osvježilo na 20°C, kiša slaba do sada palo 12.2mm



Van mreže subaja

  • *
  • Poruke: 342
  • Lokacija: Bikovo - 8km jugoistočno od Subotice
Odg: Jul 2023 - II dekada
« Odgovor #72 poslato: 13. Jul 2023. u 20:17 »
Dobro je što će nas ovo zaobići, Kula i okolina pod ledom.
Čuje se grmljavina u daljini, pogled ka jugoistoku:

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Jul 2023 - II dekada
« Odgovor #73 poslato: 13. Jul 2023. u 20:18 »
Čekamo. Pogled ka zapadu.

Послато са M2101K7BNY помоћу Тапатока

ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Kisni oblak

  • **
  • Poruke: 507
  • Starost: 40
  • Lokacija: Beograd-Mali mokri lug
  • Vooolim kisu
Odg: Jul 2023 - II dekada
« Odgovor #74 poslato: 13. Jul 2023. u 20:22 »
Za sada sve mirno,  bez imalo vetra... svi su izgledi da će proći severnije od mene ali jos je rano.. užasno sparno trenutno...   

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.629
  • Lokacija: futog
Odg: Jul 2023 - II dekada
« Odgovor #75 poslato: 13. Jul 2023. u 20:31 »
ovo izgleda protutnjalo preko vrbasa.jak odraz ali i jaka strujanja,sta sledi iza... videcemo :morning:..inace u najavama mnogo se govorilo. da bi njavece sanse za neko jace nevreme. imali sredisnji delovi vojvodine... tako i bi u ovom naletu

Van mreže marko79

  • *
  • Poruke: 366
  • Starost: 45
  • Lokacija: bečej
  • carpe diem
Odg: Jul 2023 - II dekada
« Odgovor #76 poslato: 13. Jul 2023. u 20:48 »
Protutnjala je kroz becej severnim krakom, 10 km juznije u b.gradistu led ubi. Protivgradna pucala kao nikad. Malo kise jaka grmljavina i neverovatno puno elektricnih praznjenja unutar oblaka

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Jul 2023 - II dekada
« Odgovor #77 poslato: 13. Jul 2023. u 20:51 »
Чак се и одавде виде муње из тог облака тик северније од Зрењанина..
Још једно претопло вече као и јуче, тек пред зору је било Ок 😬

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2023 - II dekada
« Odgovor #78 poslato: 13. Jul 2023. u 21:03 »
Kod situacija sa ovakvim parametrima nije pitanje hoće li čega biti, već samo kog oblika će biti. Na kraju se opredelilo za jednu ali "vrednu" izolovanu superćeliju i to upravo na liniji gde sam i napisao da su najjači parametri oko Novog Sada i Zrenjanina, na kraju za nijansu severnije.
Fotografije i snimci samo pristižu, i po uslikanom materijalu i po strukturi na radarskim snimcima, ovo je bila najbolje definisana superćelija, ne samo ove sezone, već i u prethodnih nekoliko. Gotovo da mogu da tvrdim, da je ovo bio najjači izolovani razvoj još od juna 2016 i čuvenog tornada u Pančevu. Jako brzo je to protutnjalo našom teritorijom, od granice sa Hrvatskom do granice sa Rumunijom za nepuna 2h. Tek će pristizati još materijala i izveštaja o šteti, bilo je tu odraza za grad koji lomi sve redom.

A mi ostali, pored svih čudesa što su modeli davali ćemo se zadovoljiti suvim zahlađenjem. U Beogradu je probio severni vetar i krenuo je pad temperature. Još uvek je sparno, ali za koji sat će se lakše disati. Ostaje da vidimo, mogu li ikakvi ostaci frontalnog sistema iz Hrvatske da doguraju do nas iza ponoći. Po trenutnim radarskim snimcima, šanse su minimalne, ali ipak postoje dokle god se to nije ugasilo ili skrenulo ka Mađarskoj.
U svakom slučaju, oni HD modeli su potukli globalne ovoga puta, koji su kao i uvek u ovakvim situacijama potpuno nerezonski spuštali sistem južnije, do Beograda.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.629
  • Lokacija: futog
Odg: Jul 2023 - II dekada
« Odgovor #79 poslato: 13. Jul 2023. u 21:14 »
 ^^ e kada ovako iskusan clan pesimisticki najavljuje suvo zahladjenje za BG i okolinu.. faktor iznanedjanja je vrlo verovatno moguc :D..... NS. probio osetno sveziji. umeren vetar SZ pravaca.ali deluje da je u smirivanju bar za sada.. :morning: