Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Januar 2017 - II dekada  (Pročitano 77933 puta)

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1400 poslato: 19. Januar 2017. u 16:31 »
Провејавао снег до малопре, то би било то од овог циклона, на крају је испало сасвим коректно.

Висина снега 15 cm, идила напољу.

Такт - 3,2 C.

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1401 poslato: 19. Januar 2017. u 16:42 »
Провејавао снег до малопре, то би било то од овог циклона, на крају је испало сасвим коректно.

Висина снега 15 cm, идила напољу.

Такт - 3,2 C.

Da zavrsimo sa ovim danom... Vecim delom dana je padao sneg, na momente gust i krupan ali kolicina je bila nemerljiva jer je bio kao paperje, a to kaze i rhmz: 6 cm snega ukupno, sa starim snegom, dok novog pokrivaca nema.

Trenutno je -2 C i cekamo razvedravanje, eventualnu maglu i/ili malo jaci minus.
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1402 poslato: 19. Januar 2017. u 16:54 »
Ovo je neverovatno u Paracinu koji je 15-20km od Jagodine gotovo da ga nema uopste, e sta ti je 20 km razdaljine  2 razlicita sveta.. Jagodina severni pol za Paracin :D
Nema ga ni u Cupriji, a ona je jos bliza Jagodini nekih 10km razdaljina. Ukupno 3cm, novog snega 1cm, to je nista, dobro se zna ko u ovakvim situacijama najlosije prolazi.

A Jagodina stvarno jeste zavejana od jutros, stvarno nisam mogao da verujem dok nisam video ove slike: :O

http://www.tanjug.rs/mobile/multimedia.aspx?izb=f&&GalID=265375


Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1403 poslato: 19. Januar 2017. u 16:58 »
Mama kad je došla sa posla, rekla je da se ukupno nakupilo skoro 15cm snega na sinoć očišćenim površinama   :O Bogte koji snegopad  :worthy:  Dakle ovaj ciklon je sumirano podario 25cm novonapadalog snega, ko bi to očekivao.  :) Ova jugoistočna struja za snežne padavine je pun pogodak.

Naravno, dosta je vazdušast, jer je za svih padanja temperatura bila u sigurnom minusu. Zato se ukupan sneg, na onaj stari nije nadogradio toliko, visina je tačno 26cm. Izgubiće se tu još nekoliko cm kada Sunce ogreje i stegne mraz, ali generalno zalihe samo takve.  :laie:

Sneg tamo i dalje pada sasvim slabog intenziteta.

Za Bg nema šta pametno da se dojavi.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže toni

  • *
  • Poruke: 117
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1404 poslato: 19. Januar 2017. u 17:40 »
Evo malo snega za ove kojima je zima podbacila. U Užicu je debelo prebacila...


Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1405 poslato: 19. Januar 2017. u 18:03 »
Konačno je posustao da duva vetar, još proleti po koja pahulja, uglavnom ovih dana su sve to ovde bile simbolične snežne padavine bez uticaja na pokrivač.

Visina snega u Nišu "večitih" 11cm.

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.146
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1406 poslato: 19. Januar 2017. u 18:22 »
Ovde sneg prestao oko 13h.Konacni bilans od ciklona 14cm.Ukupna visina sa starim oko 20cm.
Sada obalcno i suvo.
T -3.2°C.

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1407 poslato: 19. Januar 2017. u 18:52 »
Pada slab sneg. Takt -5°C

Van mreže Rajkovo

  • *
  • Poruke: 76
  • Starost: 37
  • Lokacija: Majdanpek
    • rajkovo.rs
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1408 poslato: 19. Januar 2017. u 19:19 »
Pljuskovi snega rano jutros ,posle 11 h vedro do mestimično oblačno i hladno bez vetra.
T=-8 C
Majdanpek večeras

Van mreže Josip

  • **
  • Poruke: 731
  • Lokacija: Štitar-Županja, Hrvatska
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1409 poslato: 19. Januar 2017. u 20:49 »
Vedro i vrlo hladno.
-7°C.

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1410 poslato: 19. Januar 2017. u 21:52 »
Temperatura postepeno tone u sve dublji minus, trenutno -3,2C, danas maksimalna nije presla nulti podeok Tmax=-0,7C.



Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1411 poslato: 19. Januar 2017. u 21:58 »
I kod mene delimicno razvedrilo i temperatura je u dobrom padu. Trenutno je -7C.


Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1412 poslato: 19. Januar 2017. u 22:35 »
Vedro napolju i temperatura "tone" u minus. Trenutno -4,2 C ali komotno to ide do desetke ujutro.
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1413 poslato: 19. Januar 2017. u 22:37 »
Јутрос сам писао да се надам да би нешто снега могло пасти и у Бг-у, али ипак само превише оптимизма. Мада, мало је фалило да и до нас стигну падавине, колико видим Рисбо је јављао умерен снег у неким терминима. Тако близу а тако далеко.

Снег се овде одлично држи, преживело је 10-ак цм, мало се слегао од синоћ. Почело је и да се разведрава па је и Т у паду, тренутно -4.3°C.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1414 poslato: 19. Januar 2017. u 22:43 »
Da, razvedrilo se, vetar stao u potpunosti i temperature odoše u "ambis". Ujutru se u većem delu zemlje očekuju dvocifreni minimalci. U Beogradu ipak neće. Kod mene trenutno -4°C.

Inače, ne znam da li je iko primetio - u Leskovcu je u ovoj poslednjoj turi od ovog ciklona tj. od sinoć do danas palo 13mm padavina i visina snega se povećala za 18cm u tom periodu, sa 16cm na čak 34cm (najviše od nižih predela). Za isto vreme, u Nišu je palo 0.4mm i visina snega je ostala nepromenjena, kako Nele reče "večitih" 11cm.
Inače, Niš i Leskovac su udaljeni svega 35km vazdušnom linijom i nalaze se na približno istoj nadmorskoj visini.
A razlika u epilogu sa snegom je veća nego na već pominjanoj relaciji Palić (Subotica) - Sombor.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1415 poslato: 19. Januar 2017. u 22:52 »
@ Milosh

Sada sam bas hteo da napisem, a posle juzno od Leskovca, Vranje 9 cm, a dalje juznije Skopje preko 30 cm..


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1416 poslato: 19. Januar 2017. u 22:55 »
Inače, ne znam da li je iko primetio - u Leskovcu je u ovoj poslednjoj turi od ovog ciklona tj. od sinoć do danas palo 13mm padavina i visina snega se povećala za 18cm u tom periodu, sa 16cm na čak 34cm (najviše od nižih predela). Za isto vreme, u Nišu je palo 0.4mm i visina snega je ostala nepromenjena, kako Nele reče "večitih" 11cm.
Inače, Niš i Leskovac su udaljeni svega 35km vazdušnom linijom i nalaze se na približno istoj nadmorskoj visini.
A razlika u epilogu sa snegom je veća nego na već pominjanoj relaciji Palić (Subotica) - Sombor.
Primetio sam i ja, hteo sam da napisem al danas prati i cg takmicenje pa sam zaboravio... I iskreno iznervirao sam se   ;) ali oni nemaju kosavu... Mi ovde skoro nikad nista kad je kosava a kod njih pri I i Ji strujanjima dodje po nesto, tako i letos kod nas kosava a kod njih bio lep pljusak sa istoka, otvorenija im je kotlina, obicno nizi minimalci ali smo zato mi topliji  :) Evo i Prokuplje je strasno dobro proslo sa snegom, kako sam razumeo gaara kaze od ovog ciklona 30ak cm a samo od poslednje ture 13-15cm... Oko Nisa sneg a u Nisu suvo  :D
U Tutinu preko pola metra snega od poslednje ture bilo na vestima kakav je to bio oblak...
« Poslednja izmena: 19. Januar 2017. u 23:17 Bart »

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1417 poslato: 19. Januar 2017. u 22:57 »
-2 C, na senajku se drzi oko 6 cm da akzmeo snega na zemlji, na licma aima leda, cakli se..

@ Kimi

Bice da je i u Tutinu 65 cm, kao u Rozaju, greska je..Tutin i Rozaje slicno prodju sa padavinama..

evo snimka od jutros iz Tutin, bice da je 65 cm, ali svakko izgleda extraaa! :comeon:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=jGEcsRmApx8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=jGEcsRmApx8</a>

@ Rajkovo

 :comeon: :laie: te jelke izgledaju fenomenalno!
« Poslednja izmena: 19. Januar 2017. u 23:17 mareeram »

Van mreže man

  • **
  • Poruke: 1.184
  • Starost: 47
  • Lokacija: Odžaci ; zapadno-backi okrug 45,5°N i 19,25°E
  • U nadi je spas!
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1418 poslato: 19. Januar 2017. u 23:04 »
Ja ne znam kod vas,ali kod mene je -11C,sad sam proveravao.Vedro je od 19 h.Ima neke magla nije gusta.Vise je to magla od hladnoce onako kad sece vazduh.Visina snega je oko 10 cm,malo se slegao ali ima 10 cm.                                             
EDIT:
U 19 h je bilo -4C,a sad 4 sata posle je hladnije za 7C  :O
Ne mogu da verujem da imam 46 godina,a još volim sneg kao malo dete!

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1419 poslato: 19. Januar 2017. u 23:11 »
 ^^ Veliki pozdrav Đorđe i hvala za opširno i stručno objašnjenje a u vezi radara. Verujem da si mnogima (a i meni) pomogao ovom porukom da razumeju bolje prikaz padavina preko radarskih slika. Drago mi je da si se posle dužeg vremena ponovo oglasio.


Kao što su rekli Joca i Miloš, u Beogradu se postepeno razvedrilo, doduše kod mene nešto ranije u odnosu na južne i istočne delove grada (gde je stanica na Vračaru). Vetar je slab, jugoistočni. Temperatura je u osetnijem padu, te trenutna na Vračaru iznosi -3,1ºC, a na Košutnjaku -4,5ºC. Visina snega u mom kraju iznosi ~5cm. Vidljivost je oko 10km.

U Sremskoj Mitrovici je već -11,3ºC, a u Somboru -9,9ºC (prema AMS-u)! Kako je krenulo, ide to i do -15ºC.


U toku noći na području glavnog grada pretežno vedro i veoma hladno uz slab, istočni i jugoistočni vetar. Temperatura će do jutra opasti na -9ºC, na periferiji grada i niže.
« Poslednja izmena: 19. Januar 2017. u 23:26 Srđan »