Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Januar 2017 - II dekada  (Pročitano 78090 puta)

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: futog
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #360 poslato: 13. Januar 2017. u 16:11 »
 ^^ ^^ pogledaj radar DHMZ hrvatske, frontalna oblacnost se priblizava sa  severozapada,ovde I dalje promenljivo oblacno, JI vetar I dalje duva ali slabije.. :morning:

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #361 poslato: 13. Januar 2017. u 16:18 »
Lepe slike neba iznad Beograda. Evo i kod mene u NS trenutno lepa slika.


Na mreži Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #362 poslato: 13. Januar 2017. u 16:18 »
Vedrina nadire sa jugozapada. Ogromna duga na istoku i severoistoku. Ovo postaje zanimljivo  :D
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže milandijana

  • milan
  • *
  • Poruke: 264
  • Starost: 47
  • Lokacija: crepaja
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #363 poslato: 13. Januar 2017. u 16:26 »
stvarno lepe slike,ovde se topio ceo dan sneg dali je ostalo jos 5cm snega.evo gledam kamere uzivo iz hrvatske u zagrebu bas lepo veje.ja neocekujem da ce ovde veceras pasti koji cm snega,ali videcemo mozda i iznenadi u svakom slucaju sever vojvodine ce najbolje proci a i zasluzili su bas mi je drago zbog njih.

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #364 poslato: 13. Januar 2017. u 16:32 »
I kod mene je zapadna strana neba jedno vreme bila vedra a istocna oblacna, sada se potpuno naoblacilo. Temperatura dostigla 5C.

Van mreže ice

  • **
  • Poruke: 1.266
  • Lokacija: Крагујевац
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #365 poslato: 13. Januar 2017. u 16:41 »
Леп залазак Сунца вечерас...












Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #366 poslato: 13. Januar 2017. u 16:46 »
Prelepe fotografije ice!  :thumbup:
Kod mene zimska duga ...



Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #367 poslato: 13. Januar 2017. u 16:48 »
Meni se sviđa što temp opada pre početka padavina.
Sombor 0.9C.
Idemoo :D

Van mreže Antarktik

  • *
  • Poruke: 234
  • Starost: 57
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #368 poslato: 13. Januar 2017. u 16:57 »
Сјајне слике колега (и земљак) Ice. И ја сам гледајући небо, добио инспирацију за фотографисањем али су ми руке биле пуне кеса из куповине. А можда телефон не би дао квалитет који овакви призори заслужују. Иначе је "зимско" небо, са ниским положајем сунца, посебно при заласку и "полуделој" атмосфери, увек захвално за фотографију.
Да се вратим на тему, данас се "снегождер" баш наждрао у Крагујевцу и околини. Можда му и преседне :facepalm:. Максимална температура је ишла до +5,8оС, уз умерен а повремено и јак јужни и југоисточни ветар. Углавном је било потпуно облачно са удаљеним ведринама на југозападу и западу.

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #369 poslato: 13. Januar 2017. u 17:21 »
Kasno sinoć u mom kraju sam izmerio 15cm, a danas u 16h samo 5cm snežnog pokrivača, iako je gotovo tokom cele prošle noći (sve do pred svitanje) temperatura bila u "minusu". U najtoplijem delu dana sneg se topio ~1,5cm/h, sudeći po mojim merenjima (više puta tokom današnjeg dana).

U Beogradu je rano jutros bilo pretežno oblačno i bez padavina. Kasnije tokom jutra je došlo do potpunog naoblačenja koje se zadržalo skoro do kraja dana i povremeno uslovljavalo slabu i kratkotrajnu kišu uz veoma malu količinu padavina (~0,4mm u ovom delu grada po mojoj proceni, mada su slično "prošli" i ostali delovi prestonice). Nakon 15h sa zapada i severozapada dolazi do delimičnog razvedravanja, pa je kratkotrajno (pred zalazak) bilo i sunca. S obzirom da je neko vreme padala kiša nakon što se sunce probilo, pretpostavio sam da će se u delovima grada makar nakratko ukazati duga, što se i desilo, ali ne i na N. Beogradu gde živim. Sneg se ubrzano topio tokom današnjeg dana, pa je bilo dosta vode. Vetar je bio uglavnom umeren, povremeno pojačan, a od sredine dana i sa jakim udarima, južni i jugoistočni. Najniža temperatura na Vračaru je iznosila -2,2°C i dostignuta je oko 22h. Potom je tokom noći ista bila u porastu, pa je u 7h na istoj stanici bilo 3,0°C, da bi najviša dnevna bila izmerena posle 16h i iznosila skoro 7°C.

Trenutno je pretežno vedro i vetrovito. Vetar je umeren i pojačan, povremeno i sa jakm udarima, južni i jugoistočni. Temperatura na Vračaru iznosi 5,9°C, a na Košutnjaku 5,4°C. Sneg se u potpunosti otopio sa ulica, kola i biljaka, dok ga u kombinaciji sa ledom ima još ponegde po stazama i parkingu. Takođe, u maloj količini je opstao na krovovima. Očekivano najviše ga ima na travi, ali ni tu nije kompaktan (oko 95%). Ispod (zimzelenog) drveća se uglavnom "zeleni", potom tamo gde su ljudi gazili, u krugu od 1-2m oko zgrada (gde je još malo toplije)... Do zahlađenja će sigurno opstati statistički centimetar, ako ne i dva ;) , makar u mom kraju.


Edit: Ice, Ljubiša, prelepe slike! :nnc: Pohvalio bih i sve ostale, bravo! Nisam bio previše aktivan prethodnih dana usled obaveza, ali sam redovno pratio rad foruma! :tu:
« Poslednja izmena: 13. Januar 2017. u 17:39 Srđan »

Van mreže Josip

  • **
  • Poruke: 731
  • Lokacija: Štitar-Županja, Hrvatska
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #370 poslato: 13. Januar 2017. u 17:22 »
Zapuhao umjeren i jak sjeverozapadnjak. Oborine blizu a temperatura u padu :)

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #371 poslato: 13. Januar 2017. u 17:29 »
Zapuhao umjeren i jak sjeverozapadnjak. Oborine blizu a temperatura u padu :)
:tu: uzivaj brt kao i vi ostali...
Ja ipak ne ocekujem mng ali eto mora da bude i takvog vremena :D
T opada -2*C


Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #372 poslato: 13. Januar 2017. u 17:37 »
Toplica je na nekim mestima zaleđena celom širinom. Možda napravim neku reportažu ako stignem pošto imam još slika

IMG_20170113_123024

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #373 poslato: 13. Januar 2017. u 17:59 »
U centru Novog Sada ima snega samo u tragovima, mestimično do 2cm, dok kod mene u kraju ima možda i više od 5cm kompaktnog snega. Sada se vidi da je kod mene bilo dosta više snega nego u nekim delovima grada.





Potpuno je vedro. Takt +5C

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #374 poslato: 13. Januar 2017. u 18:10 »
Evo link, redovno se ažurira, podaci su tačni i dobro reprezentativni za moj kraj (manje od 2km vazdušnom linijom).
http://www.meteos.rs/ams/trosarina/ams_dev.php

Hvala Miloše!  :)  Dobar ti je onda reper ta stanica, tim pre što pretpostavljam i da si na sličnoj nadmorskoj visini, možda malo niže.


Kolege sve rekoše o današnjem snegu u Beogradu, topio se baš brzo. Ipak, sve to lakše pada snegoljupcima, kada se pogleda kakva je perspektiva za sledeću nedelju.  :)  Udari vetra južnih pravaca su dostizali ~15 m/s na Vračaru u prethodnom satu, a temperatura se u skladu sa tim drži standardno visoko - oko 6°C. Sve to nemilosrdno "jede" i ovo malo snega što je ostalo...

Ali koliko je samo Loznica bila isfenirana, temperatura je po AMS išla negde do ~14°C.

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #375 poslato: 13. Januar 2017. u 18:11 »
Kod mene se danas istopilo 10cm snega, trenutno na travi ima 4cm kompaktnog sneznog pokrivaca. Temperatura 4C.

Vetar sada duva najjace za danasnji dan, sa udarima i do 15m/s.

Van mreže gambino

  • **
  • Poruke: 757
  • Lokacija: Beograd-Surcin
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #376 poslato: 13. Januar 2017. u 18:17 »
Pala noc a temperatura skocila za jedan stepan tako da je trenutno 5C.

Sneg se i dalje intenzivno topi,na travnatim povrsinama ima kompaktnog pokriva od oko 5,6cm,na  ulicama,kucama i na betonu ga nema ni u tragovima.

Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #377 poslato: 13. Januar 2017. u 18:18 »
Ovo iz Hrvatske jako slabo dolazi do nas..
Baš je njanjavo kretanje, nikako da počne nešto..

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #378 poslato: 13. Januar 2017. u 18:44 »
Vedro i vetrovito. Vetar je umeren, povremeno i jak, južni i jugoistočni. Trenutna temperatura i na Vračaru i na Košutnjaku iznosi 6,2°C. Od mog poslednjeg javljanja otopilo se još dva centimetra snežnog pokrivača, pa ga sada ima samo 3cm u mom kraju.

Van mreže Josip

  • **
  • Poruke: 731
  • Lokacija: Štitar-Županja, Hrvatska
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #379 poslato: 13. Januar 2017. u 18:47 »
Pada kiša na 1°C. Vjetar i dalje umjeren do jak sjeverozapadni