Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Januar 2017 - II dekada  (Pročitano 78023 puta)

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.096
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #220 poslato: 12. Januar 2017. u 13:23 »
Zanimljiva satelitska pola zemlje (jug) prekriveno oblacima a sjeverno dominira vedrina pa tako jug zemlje ima nesto pa i znatno nize temperature nego sjever..Npr u Banja Luci vec 8*C,Bihać 7*C, Mrkonjić Grad 5*C, Bugojno i Gradačac 4*C dok recimo Mostar mjeri -3*C,Livno -5*C,Trebinje -1*C,Neum 0*C,Gacko -10*C




Van mreže gambino

  • **
  • Poruke: 757
  • Lokacija: Beograd-Surcin
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #221 poslato: 12. Januar 2017. u 13:29 »
Ovde hladnije nego u gradu,temp na aerodromu -3.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #222 poslato: 12. Januar 2017. u 13:30 »
U Paracinu se razvedrava sa severa, uskoro bi moglo sunce da se pojavi. Temperatura je na -4.8C i u daljem je blagom rastu ali sasvim sigurno ostaje ledeni dan. Sneg se malo slegao, trenutna visina je 30cm.

Van mreže ice

  • **
  • Poruke: 1.266
  • Lokacija: Крагујевац
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #223 poslato: 12. Januar 2017. u 13:35 »
У Крагујевцу је температура увелико у плусу  2.3 °C, али топљења снега готово да нема, осим по путевима где је бачена со.  Тачка росе -6.7 °C,   Релативна влажност ваздуха 52 %.








Van mreže снег

  • **
  • Poruke: 518
  • Starost: 46
  • Lokacija: Партизанов стадион- понекад Врдник Фрушка гора
  • ЈОШ СЕ ЗИМЕ НЕ ПРЕДАЈУ!
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #224 poslato: 12. Januar 2017. u 13:39 »
Ево и мене после пар напорних дана. Усред акције нисам могао да будем активан на форуму. Снег у понедељак у онаквој количини је за мене био предивно изненађење и сви претходни дани. Често се каже да снег у Београду не може да буде леп. Уз јак минус смо видели да итекако може! Предивно је било шетати увече по завејаним улицама града и парковима. Слике, какве не виђамо тако често у граду. Вожња је била тешка, али морам признати да ми је фасцинантно било да возим по градским улицама прекривеним снегом, чак и на Новом Београду. Заиста, лепо би било када бисмо током наших зима чешће такве таласе имали и такве дане, али то је више изузетак, него правило, овакви таласи хладноће.

Стигли смо и до плуса после недељу дана. Врачар +0.2, Карабурба +1.2, Кошутњак још нијансе фале, -0.3. Џо, видим и НС +0.6. Тоје све нормално за наше поднебље. Као што рекох,претходни дани су пре изузетак, него правило у смислу јачине мразева. Није ништа страшно то. Овом зимом можемо бити задовољни. Од свог почетка је заиста зима. Отопљења су била јако кратка и не превелика, а по свему судећи биће и сада тако. Прија и предах од великих хладноћа. Поготово људима који протеклих дана остадоше без струје, воде и сл. Све је добро. 
Небеса казују славу Божију а природа савршену лепоту Творчеву.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #225 poslato: 12. Januar 2017. u 13:47 »
u 13h -0.2°C.

Sada se opet delimično razvedrilo.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #226 poslato: 12. Januar 2017. u 13:48 »
Pristigli oblaci sa zapada pa se Tc zaustavila u svom brzom napredovanju ka plusu danas.Trenutno oko -1c
Interesantna mi jedna meteoroloska stanica koja je postavljena na pola puta izmedju Grocke i Bg-a(nisam znao i da postoji,Bart mi je jos letos poslao)Tu je ocigledno najtoplije u zemlji uvek :grin: I kada su bile izrazito niske temperature tu je uvek bilo do -6c maksimalno,sada je tamo +4,5c  :O. Jos da dodam da po prvi put vidim ove zime u prognozi Rhmz-a postoji i ikonica sneg  :)

Van mreže man

  • **
  • Poruke: 1.184
  • Starost: 47
  • Lokacija: Odžaci ; zapadno-backi okrug 45,5°N i 19,25°E
  • U nadi je spas!
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #227 poslato: 12. Januar 2017. u 13:57 »
Kod mene je +4.5C na visini 5m od podloge,jer sam u zgradi.Definitvno nije greska nikakva,oblacno je,termometar nije na Suncu.Nisam ocekivao to danas.
Ne mogu da verujem da imam 46 godina,a još volim sneg kao malo dete!

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #228 poslato: 12. Januar 2017. u 14:02 »
Upravo tako Joe, slično razmišljamo. ;) Čak bi bilo i povoljno da temperatura danas "ode" u blagi "plus" na sat-dva, pa da noćas, kao što si rekao, mraz "stegne" i da se sneg dobro "zabetonira" pred sutrašnju "topionu". :whistling: Na Vračaru je u 13h, kao i jutros, izmereno 18cm snežnog pokrivača. Računajući sleganje i topljenje do kraja dana ne očekujem da se snežni pokrivač smanji za više od 1-2cm kako u mom kraju, tako i u ostalim delovima grada (a u odnosu na jutros). :comeon:


U Beogradu je nakon veoma hladnog jutra usledio osetno topliji dan. Preovladavalo je umereno do potpuno oblačno i suvo uz tokom jutra slab, a pre podne i sredinom dana uglavnom umeren, zapadni vetar. Najniža temperatura na Vračaru je iznosila -11,0°C, dok je u Surčinu bilo čak -16,0°C.

Nakon vedre noći, već pred svitanje i tokom ranog jutra je došlo do umerenog naoblačenja na području glavnog grada, tako da je jutros bilo pretežno oblačno, dok je u toku skoro celog prepodneva preovladavalo potpuno oblačno vreme. Sredinom dana (nakon 11h) dolazi do, doduše kratkotrajnog, ali gotovo potpunog razvedravanja, te je uz pretežno sunčano vreme temperatura bila u velikom porastu (između 11 i 12h za skoro 4°C, a potom do 12.40h (dakle, za oko četrdeset minuta), nezvanično (prema AMS-u), za još više od 2°C) sa -5,2 na skoro +1°C. Nešto pre 13h ponovo dolazi do povećanja oblačnosti, tako da je od tada umereno, a poslednjih četrdeset pet minuta i pretežno oblačno.

Trenutno je pretežno oblačno i relativno prijatno napolju. Sneg je omekšao, ali se za sada uglavnom ne topi, osim pomalo sa krovova, ulica i krošnji drveća. Vetar je slab i umeren, zapadni. Temperatura iznosi 1,0°C na Vračaru, odnosno -0,5°C na Košutnjaku.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #229 poslato: 12. Januar 2017. u 14:07 »
Pristigli oblaci sa zapada pa se Tc zaustavila u svom brzom napredovanju ka plusu danas.Trenutno oko -1c
Interesantna mi jedna meteoroloska stanica koja je postavljena na pola puta izmedju Grocke i Bg-a(nisam znao i da postoji,Bart mi je jos letos poslao)Tu je ocigledno najtoplije u zemlji uvek :grin: I kada su bile izrazito niske temperature tu je uvek bilo do -6c maksimalno,sada je tamo +4,5c  :O. Jos da dodam da po prvi put vidim ove zime u prognozi Rhmz-a postoji i ikonica sneg  :)
Kada sam ti je poslao bila je ok sa temperaturama a  sada istorija merenja mi se cini ok islo je u dvocifrene minuse...  Bogami risbo ti nikako da prihvatis da se topi sneg i da ste u plusu  :grin: Salim se  ;)  :) Mesto se zove Zaklopaca...Ako nisam pogrsio ovo su podaci o stanici... Izgledaju i vise nego pouzdano... sumnjam samo za visinu i koordinate...ali ako je ova stanica sto pise onda je pouzdano :)
Latitude / Longitude: N 44 ° 41 ' 50 '', E 20 ° 41 ' 17 ''
Elevation: 577

City: Grocka
State: Serbia

Hardware: Davis Vantage Pro 2

Software: weatherlink.com 1.10

Edit:Visina je 175metra

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #230 poslato: 12. Januar 2017. u 14:11 »
Odosmo u plus. +1 u 14h. Sve po redu vožnje.

GFS opet doktorski pogađa temperaturu na 2m danas u NS. Po njemu smo dostigli maksimum za danas.

http://prntscr.com/duor6d

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #231 poslato: 12. Januar 2017. u 14:14 »
 ^^ Pre ce zbog vetra.Topi se ovde sneg naravno  :D Vetar ,sunce i sleganje  su progutali 5,6cm brzinski ,mislim na suncane strane :) Mozda moj termometar posto je u hladu nije merodavan ;) Od -16 do 0c kroz par sati :D Sada vec sunce zalazi iza brda i reklo bi se da je ovaj dan sa topljenjem zavrsen.A vec od jutra nastavak tamo gde se sad stalo xD
Visina je ok,nije greska 175mnv,dok je ovde na 80-90m


Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #232 poslato: 12. Januar 2017. u 14:24 »
Нема ништа од плуса данас овде, ниска облачност одрађује свој посао, тренутно - 6,7 C.

Tako je, ali nije to bilo neočekivano. Zna se da naša kotlina jako slabo, gotovo uopšte ne reaguje na ovakva strujanja sa juga  i jugozapada u začetku, koja nisu intenzivna (GFS je davao ja mislim negativnu nulu, a EC je na yr.no prikazu išao do 3°C).

U slučaju da se večeras i noćas razvedri, bez problema bi se odvijalo dalje  intenzivno izračivanje, jer nam opasnost od vetra stiže tek sutra prepodne ili sredinom dana.

I Lađevci i Kraljevo imaju -5°C u 14h.

U Bg-u po AMS Vračar 0,8°C.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.096
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #233 poslato: 12. Januar 2017. u 14:34 »
I u Sarajevu temperatura presla u plus,trenutno je 2*C..

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #234 poslato: 12. Januar 2017. u 14:35 »
Sneg se topi samo na suncanim povrsinama iako je temperatura u plusu negde oko +1C.
A pre nekih sat vremena provejavala su neka zrnca, nesto nalik snegu.

Danas ce to proci bez nekih vecih posledica ali sutra definitivno nece, topljenje je neizbezno.


Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #235 poslato: 12. Januar 2017. u 14:38 »
I kod mene temperatura u plusu prvi put jos od one noci 4-og na 5-i januar kada je oko ponoci temperatura bila iznad nule. Trenutno +1C, sneg se po malo topi sa krovova ali nista strasno.

EDIT: Ovde na kratko poceo da provejava sneg upravo. Sever se zatamneo kao pred letnju oluju. :D

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #236 poslato: 12. Januar 2017. u 14:44 »
Oblačno i vetrovito. Temperatura je u plusu ali nema govora o topljenju. Prilaze tamniji oblaci sa SZ, videćemo da li može biti (zrnastog) snega kasnije. 1°C
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #237 poslato: 12. Januar 2017. u 14:49 »
Ja se nadam da će sneg da nam preživi do sutra uveče kad bi on ponovo padao..:)

Van mreže gambino

  • **
  • Poruke: 757
  • Lokacija: Beograd-Surcin
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #238 poslato: 12. Januar 2017. u 14:56 »
Trebali bi da ostanemo u minusu danas,trenutna temperatura -1.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #239 poslato: 12. Januar 2017. u 15:17 »
Kod mene proleću pahulje. Ne znam kako i ne znam iz čega, ali stvarno proleću.