Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Januar 2017 - II dekada  (Pročitano 77960 puta)

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.973
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #580 poslato: 14. Januar 2017. u 16:51 »
Bice jak mraz nocas, bare su skoro zaledjene.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #581 poslato: 14. Januar 2017. u 18:14 »
Kiša je prešla u sneg oko 1h posle ponoći. Palo je manje od 1cm, sneg je padao i jutros, ali sad ga ima samo u tragovima. 0°C
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže astrogule

  • *
  • Poruke: 93
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
    • Astrofotografija i fotografija
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #582 poslato: 14. Januar 2017. u 18:19 »
Ima li neko informacije kakvo je stanje duz obale Dunava Zemuna, Novog Beograda i sl. sto se tice leda i nezgoda? Neke slike i info? Hvala!

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #583 poslato: 14. Januar 2017. u 18:46 »
Ista priča i na Novom Beogradu. Voda na sve strane...

Juče i danas baš ružni dani za snegoljupce, ali ne samo za njih. Malo kome može da se svidi ovakva bljuzgavica.   ;)

Danas sam sticajem okolnosti obišao dobar deo grada, i moram da primetim ogromnu razliku između delova grada. Primera radi, prekjuče, pa čak i juče nakon velikog topljenja nije mogla da se primeti veća razlika.
A onda je pao sneg na toj "graničnoj" temperaturi i danas se topio na graničnoj temperaturi. Večeras, na Novom Beogradu i u centru gotovo da ni nema snega, samo u tragovima i to ne liči ni na šta. Međutim, u višim delovima grada (Zvezdara, Banjica, Miljakovac), verovatno i Košutnjak, Cerak, Vidikovac, snega ima još dosta. Otopio sa drveća, delimično i sa krovova, ali na zemlji gotovo da nije ni bilo topljenja i ostalo je 5-10cm kompaktnog snežnog pokrivača (na 90% tla).
I taj sneg se zaledio zbog mraza koji je stegao sa razvedravanjem, tako da sasvim fino izgleda, nema više bljuzgavice. Problem je samo što ima poledice na sve strane i treba biti oprezan.

Ako ništa drugo, moj kraj će dočekati novo jače zahlađenje sa kakvim-takvim snežnim pokrivačem. T -0.5°C, Tmax +1.2°C.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: futog
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #584 poslato: 14. Januar 2017. u 19:31 »
kakvi su ovo odrazi sa SZ, na radaru?? :morning:

Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #585 poslato: 14. Januar 2017. u 19:33 »
Snežni. Upravo počeo slab sneg. :)

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #586 poslato: 14. Januar 2017. u 20:39 »
A onda je pao sneg na toj "graničnoj" temperaturi i danas se topio na graničnoj temperaturi. Večeras, na Novom Beogradu i u centru gotovo da ni nema snega, samo u tragovima i to ne liči ni na šta. Međutim, u višim delovima grada (Zvezdara, Banjica, Miljakovac), verovatno i Košutnjak, Cerak, Vidikovac, snega ima još dosta. Otopio sa drveća, delimično i sa krovova, ali na zemlji gotovo da nije ni bilo topljenja i ostalo je 5-10cm kompaktnog snežnog pokrivača (na 90% tla).

Spomenuo bih još i činjenicu (koja je dodatno doprinela ovakvim razlikama) da je u višim delovima Beograda bilo više snega i pre topljenja. Primera radi, na Novom Beogradu - visina pokrivača  nije prelazila 17-18 cm, dok je na Košutnjaku, Ceraku, Miljakovcu itd. bilo i do ~25 cm snežnog pokrivača.


Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #587 poslato: 14. Januar 2017. u 21:29 »
Dokaz koliko je zemlja smrznuta je i cinjenica da je napolju sve smrznuto, bljuzgavica, blato, bare, sve je smrznuto u potpunosti iako je temperatura vazduha samo u jednom momentu bila na negativnoj nuli, sada je 0.5C.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #588 poslato: 14. Januar 2017. u 21:49 »
Dokaz koliko je zemlja smrznuta je i cinjenica da je napolju sve smrznuto, bljuzgavica, blato, bare, sve je smrznuto u potpunosti iako je temperatura vazduha samo u jednom momentu bila na negativnoj nuli, sada je 0.5C.
Lemi ako sam te dobro razumeo ti pricas o temperaturi na 2m... Ako je oko nule to znaci da je pri zemlji 2 do 3 stepena niza kada je vedro tako je obicno... Tako da nije cudo sto je smrzlo...Evo u Nisu na 2m -1.6C a na 5cm -3 a kad je vedro i mirno ta razlika je oko 3C...

Danas tmax 3.4C bas se topio sneg vodurina po ulicama samo takva... Rhmz kaze da snega ima jos 12cm...Sto je i tacno ostalo i po ulicama dosta  i na zemlji gde niko ne prolazi je toliko...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #589 poslato: 14. Januar 2017. u 22:07 »
Kod mene i dalje 2-3cm kompaktnog snega. Danas sam se dosta vozao po gradu i snega ima samo u tragovima. Liman i centar na travi praktično imaju samo bare, dok klisa ima par cm. Očigledno su ovaj put severni delovi grada bolje prošli. Trenutno velika poledica. Zimska sluzba posipa so.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #590 poslato: 14. Januar 2017. u 22:12 »
Temperatura skliznula u minus cim se izverdrilo, trenutno je -1.9C. Sve sto se topilo se zaledilo i smrzlo tako da je po ulicama strasna poledica, bice poprilicno nezgodno hodati narednih dana.

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #591 poslato: 14. Januar 2017. u 22:13 »
Maglovito veče u Prokuplju uz Takt -2°C. Visina snežnog pokrivača je u toku dana bila 8cm, ali na nekim mestima nije bio kompaktan.


Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #592 poslato: 14. Januar 2017. u 22:26 »
Lemi ako sam te dobro razumeo ti pricas o temperaturi na 2m... Ako je oko nule to znaci da je pri zemlji 2 do 3 stepena niza kada je vedro tako je obicno... Tako da nije cudo sto je smrzlo...Evo u Nisu na 2m -1.6C a na 5cm -3 a kad je vedro i mirno ta razlika je oko 3C...


Odlicno si me razumeo. :D Jeste temperatura pri tlu hladnija, naravno, ali u svakom slucaju ovakvo "zamrzavanje" nije bilo ni na nekim nizim temperaturama. Mislim na brzinu kojom su se, na primer, neke bare, koje su sve samo ne male potpuno zaledile i stvorio se prilicno respektabilan sloj leda. Iz iskustva znam da je za tako nesto pri ovim temperaturama ipak potrebno nesto vise vremena u nekim "obicnijim" situacijama. :D

Inace, kod mene trenutna temperatura 0.6C.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #593 poslato: 14. Januar 2017. u 22:34 »
Večeras daje 6cm Vračar. Ja baš prolazih malopre pored Slavije, situacija je gotovo ista kao i kod mene. Kako se tih 4cm nadogradi za onih još 20-ak metara uzbrdo do Hrama ostaje pitanje  :grin: Baš je klizavo i po ulicama u gradu ovde večeras...

Trenutno 0,2°C na Vračaru.

Dole kući je već -4,0°C, snega je 8cm.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #594 poslato: 14. Januar 2017. u 23:07 »
Јужина одрадила јуче скоро перфектно посао, снег компактан тек на око 50-60 % површина, негде га има у траговима, а негде га нема уопште.

Максималац данас догурао до 3,0 C.

Тренутно ведро са умереним мразем, мада субјективни осећај је да је чак и пријатно напољу након ових дубоких минуса које смо имали, Такт - 6,3 C.

Иначе свуда је поледило, тако да опрез.


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #595 poslato: 15. Januar 2017. u 08:10 »
Kod mene dvanaesto uzastopno jutro sa snežnim pokrivačem.



Naravno ovo ne može da se poredi više sa zimskom idilom. Pre bih ovo nazvao ostacima snega nego snežni pokrivač. Vedro je.
« Poslednja izmena: 15. Januar 2017. u 08:31 Joe »

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #596 poslato: 15. Januar 2017. u 09:49 »
Pretezno vedro  :morning:
Juce popodne palo je novih 5 cm snega i sada ga ima 26cm :grin:
Tmin. -7°C
Takt.  -5°C

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #597 poslato: 15. Januar 2017. u 11:26 »
Prelepo, sunčano i prohladno vreme u Beogradu.

T bez problema u plusu, trenutno 2,1°C.

Dole kući prizemna magla jutros, ali se brzo razišla. I tamo će maksimum izgurati do blagog plusa, i pored jakog mraza jutros uz Tmin -8,2°C. Snega bez promene, 8cm.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #598 poslato: 15. Januar 2017. u 12:31 »
Kakav dan za šetnju! :D Sunce ugrejalo, a kod mene na Miljakovcu ima još podosta snega koji jako lepo izgleda u kombinaciji sa suncem i plavim nebom. I pored temperature koja je u dobrom plusu (+2.3°C) trenutno, sneg se na zemlji gotovo ni ne topi, a sa drveća se još odavno otopio.
Ne preterujem ako kažem da je na zemlji ostalo u proseku 10cm kompaktnog snežnog pokrivača, evo i slika.













Eto konačno malo prednosti života na brdu pored šume.  :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Zure90

  • *
  • Poruke: 132
  • Starost: 32
  • Lokacija: Tuzla
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #599 poslato: 15. Januar 2017. u 12:32 »
U Tuzli suncano i vedro , temp 1.C, snijeg se polako topi ..ali od sutra pa do sve cetvrtka ocekujem ukupnih 20-ak cm novog snijega, ali vidjet cemo opet kako ce se situacija razvijati .