Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Januar 2017 - II dekada  (Pročitano 78368 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.457
  • Lokacija: Niš
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #700 poslato: 16. Januar 2017. u 14:55 »
Zanimljivo da Nis javlja sneg sto je malo cudno s obzirom da se tamo crtala rupa svih ovih dana i da su skoro svi modeli bili slozni u tome.
Ubrzo po mom javljanju je prestao...Kosava tada nije jos pocela, sada je pocela i mi odosmo u plus 0.7C

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.804
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #701 poslato: 16. Januar 2017. u 14:56 »
Zanimljivo da Nis javlja sneg sto je malo cudno s obzirom da se tamo crtala rupa svih ovih dana i da su skoro svi modeli bili slozni u tome.

Tek sad kod mene kreće NE vetar. Znači uskoro će i u okolini Niša krenuti vetar E smerova. On je taj koji pravi rupu u dolini Nišave i Morave dalje na sever.
U Knjaževcu T=-2.1°C
Oblačno

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #702 poslato: 16. Januar 2017. u 15:03 »
Ko bi rekao da ce nakon maglovitog jutra sa mrazem, maglom i injem sada da nastupi potpuno druga slika. Nakon 13h krenuo je vetar koji sve vise pojacava, u ovakvim situacijama Paracin sa okolinom prednjaci po pitanju kosave, dok su padavine misaona imenica. 

Trenutno je -0.2C, jutros Tmin -8.2C.

Van mreže Josip

  • **
  • Poruke: 731
  • Lokacija: Štitar-Županja, Hrvatska
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #703 poslato: 16. Januar 2017. u 15:06 »
Krenile prve pahulje ovdje..puše umjeren istočnjak.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.598
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #704 poslato: 16. Januar 2017. u 15:09 »
Bas kao sto rece Sale pocela je da duva ova "prokletinja" kosava.Na stanici sa udarima za sada do 10m /s dok je kod mene na poslu (izlaz sa auto-puta) sigurno 15 m/s. Sto se tice padavina tesko da ce ih biti ovde narednih dana.

Van mreže file

  • *
  • Poruke: 128
  • Starost: 52
  • Lokacija: Niš
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #705 poslato: 16. Januar 2017. u 15:12 »
U Nisu temperatura (neocekivano) presla u plus Takt 0.6 C. Pre pola sata provejavala po koja pahulja, ali nista bitno. Oblacno je.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.995
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #706 poslato: 16. Januar 2017. u 15:18 »
Oblacno uz pojacan vetar.. Uz ovu jacinu,sneg nece ni provejavati  :grin: Radar objasnio gde ce konentracija padavina biti,ne samo danas vec i narednih dana.. Skolski primer uticaja kosave na ovim prostorima,jacu oblacnost drzace u zapadnim krajevima i Bih  :)
Ne treba se ljutiti na vetar,ta kosava nas leti cesto rashladjuje zato je sad istrpite ;)

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #707 poslato: 16. Januar 2017. u 15:24 »
Jak snijeg pada već sat vremena u Bijeljini.
Ima ga nekih 2cm novog.
Temperatura -1C.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.390
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #708 poslato: 16. Januar 2017. u 15:30 »
Pretežno oblačno. NE slab vetar. Očekujem da zabele večeras i Melenci, inače  :fight:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.457
  • Lokacija: Niš
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #709 poslato: 16. Januar 2017. u 15:30 »
Ne treba se ljutiti na vetar,ta kosava nas leti cesto rashladjuje zato je sad istrpite ;)
Bogami meni prva asocijacija kad neko kaze kosava leti su tropske noci...Ne volim je ni leti ni zimi  :)  ;)

Ovde i dalje plus ali sada 0.5C i duva NE vetar brzinom 3m/s

Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #710 poslato: 16. Januar 2017. u 15:34 »
Mislim da kod mene košava neće stvarati neki problem večeras. :)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #711 poslato: 16. Januar 2017. u 15:36 »
Bogami meni prva asocijacija kad neko kaze kosava leti su tropske noci...Ne volim je ni leti ni zimi  :)  ;)

Takođe.
Obično leti kada duva, celu noć je temp preko 30 stepeni, nema one jutarnje anticiklonske svežine.
Vremenska pojava koju mrzim u svim godišnjim dobima.

Ovde oblačno uz temperaturu na nuli. Nema naznake da bi mogao sneg uskoro početi.


Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #712 poslato: 16. Januar 2017. u 15:42 »
Po Backoj danas nema nista od kosave, to ce biti severoistocni vetar koji bi krajem dana dobijao sve vise istocan smer ali ne u potpunosti i to nije nesto sto bi pravilo problem ovde sto se tice padavina.

Trenutna temeratura -0.2C, maksimalna dnevna danas bila na negativnoj nuli.

Van mreže nikolapo

  • *
  • Poruke: 71
  • Starost: 28
  • Lokacija: Becej
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #713 poslato: 16. Januar 2017. u 15:42 »
Ne verujem da bi ovaj sneg pao veceras u Beceju a kamoli u Banatu!

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #714 poslato: 16. Januar 2017. u 15:50 »
Bice ovo po Gfs 6z kolko vidim opet taj čuveni sneg od 10+cm vec 5 zimu I kao jos cemo se radovatii juhu iskreno dosadio je takav sneg jutorsnji je davao mogucih 20+  konacno posle decembra 2012 Ali nista :),da mi je neko rekao nebi verovao aa svi oko nas u tom periodu od decembra 2012 su dobili cak I PO nekoliko 20+ snegova(govorim za Balkan)ne znam vise srecom ja Sam imao prilike malo da uzivam u tim snegovimaa do kolena alii ova danasnnja deca ce pomisliti da je sneg jak mrazz cak ce poceti I da mesaju to verovatno...

Pojacao je vetarr oseca se hladnoca dobro radar ne obecava do 19h padavine(ozbiljne)kao I  Gfs 06z
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Sanci

  • *
  • Poruke: 127
  • Starost: 29
  • Lokacija: Vozuća, BiH
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #715 poslato: 16. Januar 2017. u 16:00 »
Snijeg ne prestaje, novog je napadalo do sada 7 cm, sa starim visina je oko 15 cm...T -2°C

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #716 poslato: 16. Januar 2017. u 16:02 »
Ovde je pre 15-ak minuta  počeo da pada umeren sneg, ali sad tek proleti po neka pahulja, dok se planine na zapadu od intenziteta padavina uopšte ne vide.  Takt -2C

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #717 poslato: 16. Januar 2017. u 16:04 »
Nakon mog poslednjeg javljanja, magla se brzo podigla, pa je u nastavku jutra bilo oblačno. U toku prepodneva zadržava se pretežno oblačno, a do delimičnog razvedravanja dolazi sredinom dana. Uz umerenu oblačnost bilo je sunčanih perioda, a temperatura je bila u osetnijem porastu, te je ubrzo prešla u plus. Potom, nakon 13.30h ponovo dolazi do postepenog povećanja oblačnosti, pa je u narednih sat i po preovladavalo pretežno oblaćno. Nakon 15h potpuno se naoblačilo. Vetar je tokom jutra bio slab, a u nastavku dana slab i umeren, istočnih pravaca. Najviša dnevna temperatura na Vračaru je dostigla 2°C (zaokruženo).

I trenutno je oblačno i bez padavina. Vetar je slab i umeren, severoistočni. Temperatura je već nekoliko sati u manjem padu i na Vračaru iznosi 0,3°C, a na Košutnjaku -0,4°C.


Zanimljivo je da je u Loznici u prethodna dva termina osmotren jak sneg, a u 13h umeren. Videćemo šta će javiti u 16h. Takođe, baš me zanima koliko li će biti izmereno novog snega u 19h, pošto beogradski radar obećeva u ovom delu zemlje (Mačva) makar još nekoliko sati umerenog do jakog intenziteta snega. Šteta što nema astrogodre da izvesti trenutno stanje.

Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #718 poslato: 16. Januar 2017. u 16:07 »
Gledajući radar ti odrazi se uzdižu severnije i verujem da će do 19h i u mom kraju početi kakve takve snežne padavine. :)

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.974
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #719 poslato: 16. Januar 2017. u 16:10 »
Pre nekih sat vremena, provejavao je sneg.
Trenutno je suvo.