Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Januar 2017 - II dekada  (Pročitano 78025 puta)

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1000 poslato: 17. Januar 2017. u 14:23 »
Na brdu nema problema sa temperturom raste polako snezni pokrivac  sneg se cak hvata na posoljenom putu za popovicu  koji se beli...

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1001 poslato: 17. Januar 2017. u 14:54 »
Napokon smo opali makar na negativnu nulu u Beogradu, po AMS Vračar.

Pada slab sneg, sada je krenuo malo bolje da se prima. Da ako hoće da nastavi i ovako kasnije, kada se i smrkne, onda bi akumulacija išla još brže.

Dole kući suvo i vetrovito.

Inače, kad se realno pogleda, i nemamo baš razloga toliko da se čudimo ovom plusu  :) . Ako pogledamo istok zemlje (Negotin, Zaječar) ni tamo nije Bog zna neka niska temperatura. Čak štaviše, Negotin ima svega -0,8°C, Zaječar -1,4°C.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.973
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1002 poslato: 17. Januar 2017. u 14:55 »
Jak krupan sneg!

Van mreže Georgi Zahariev

  • **
  • Poruke: 1.539
  • Starost: 55
  • Lokacija: Bulgaria, Vratsa, 340 m
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1003 poslato: 17. Januar 2017. u 14:57 »
Във Враца вали слабо повече от 24 часа.
Т е отрицателна от -8С до -2С в момента.
СП почти не се е увеличила и е около 15 см.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1004 poslato: 17. Januar 2017. u 15:00 »
Umeren sneg skoro pa jak i to sada kada nema ni odraza na radaru :O Zebelele se sve povrsine,izgleda da je vetar popustio sto u prizemlju sto u visim slojevima

Van mreže man

  • **
  • Poruke: 1.184
  • Starost: 47
  • Lokacija: Odžaci ; zapadno-backi okrug 45,5°N i 19,25°E
  • U nadi je spas!
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1005 poslato: 17. Januar 2017. u 15:03 »
Ovde pada umeren sneg vec bar 3-4 sata.Ima sigurno 15 cm,nisam merio.I dalje je -2C.Ovo je vec ozbiljan sneg,bice i slika uskoro novih.
Ne mogu da verujem da imam 46 godina,a još volim sneg kao malo dete!

Van mreže man

  • **
  • Poruke: 1.184
  • Starost: 47
  • Lokacija: Odžaci ; zapadno-backi okrug 45,5°N i 19,25°E
  • U nadi je spas!
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1006 poslato: 17. Januar 2017. u 15:16 »
Najnovije slike 15 h:














Ne mogu da verujem da imam 46 godina,a još volim sneg kao malo dete!

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1007 poslato: 17. Januar 2017. u 15:16 »
Provejava sneg, beli se oko 20% uglavnom betonskih površina. Pozitivna 0°C
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1008 poslato: 17. Januar 2017. u 15:20 »
Ovde sitan ali gust sneg pada sad. Temperatura -1C.

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1009 poslato: 17. Januar 2017. u 15:25 »
Palo je ukupno 11cm novog snega. Takt -1°C. Tmax 0°C

Van mreže Sic

  • **
  • Poruke: 1.510
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1010 poslato: 17. Januar 2017. u 15:29 »
Umeren sneg u Bg, temp na vidikovcu -1.2C pala za stepen kako su krenule jace padavine

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1011 poslato: 17. Januar 2017. u 15:30 »
Bravo Man za slike  :worthy: :nnc:

Sneg izgleda rešio da me posluša, nastavlja da pada i dalje na Dorćolu. Kako je uticaj dnevne svetlosti sve manji, uz pad temperature na pozitivnu nulu počeo je da se zadržava i na betonskim površinama.

Trenutno je slab do umeren, pahulje su sve krupnije.


Elem, već sada se po pogledu na satelit da naslutiti da će EC i WRF imati pravo za moj kraj, dakle u toku noći će definitivno padavine usloviti ova oblačnost koja jasno napreduje sa juga Balkana, iz Grčke. To svakako važi i za tvoj kraj @Gaara, pa budi tu sa nama i u nastaku.  :)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*


Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1012 poslato: 17. Januar 2017. u 15:33 »
Bravo Man za slike  :worthy: :nnc:

Sneg izgleda rešio da me posluša, nastavlja da pada i dalje na Dorćolu. Kako je uticaj dnevne svetlosti sve manji, uz pad temperature na pozitivnu nulu počeo je da se zadržava i na betonskim površinama.

Trenutno je slab do umeren, pahulje su sve krupnije.


Elem, već sada se po pogledu na satelit da naslutiti da će EC i WRF imati pravo za moj kraj, dakle u toku noći će definitivno padavine usloviti ova oblačnost koja jasno napreduje sa juga Balkana, iz Grčke. To svakako važi i za tvoj kraj @Gaara, pa budi tu sa nama i u nastaku.  :)

Kimi covece daj usreci me...valjda ce i mne da ubodu te padavine :D
Inace ovde suvo ko barut, vetar malo sad pojacao
T 0*C

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1013 poslato: 17. Januar 2017. u 15:34 »
Prelepe slike man  :tu:

U Melencima na kratko slab sneg i uspeo je da pobeli većinu površina osim, pazite sad, krovove!  :/ Prvi put vidim ovo da se na krovovima topi a dole se formira pokrivač  :laugh:

Oblačnost je popucala.
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1014 poslato: 17. Januar 2017. u 15:35 »
Elem, već sada se po pogledu na satelit da naslutiti da će EC i WRF imati pravo za moj kraj, dakle u toku noći će definitivno padavine usloviti ova oblačnost koja jasno napreduje sa juga Balkana, iz Grčke. To svakako važi i za tvoj kraj @Gaara, pa budi tu sa nama i u nastaku.  :)
Ovde verovatno nista, tako blizu a tako daleko..Ovde mogu biti tek neke mizerne padavine do cetvrtka, sto mrzim kad su modeli u pravu i nista se ne moz promeni...
 :grin:

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1015 poslato: 17. Januar 2017. u 15:35 »
Kao što sam i pretpostavio, kada sam izašao iz zgrade, u mom kraju je bilo svega nekoliko milimetara, ali kompaktnog snežnog pokrivača. Ipak, to ne znači da Miloš nije bio u pravu. Idući ka školi tramvajem, sve do bloka 23 situacija je bila slična kao u mom kraju, čak kod "Buvljaka" i nije bilo uopšte snega. Nakon što tramvaj skrene u Milentija Popovića uočljivo je povećanje, da bi kod Sava centra, Ušća i Starog sajmišta visina snega bila kao što je Miloš i rekao, 1-2cm.

U Beogradu je u toku prepodneva uglavnon provejavao sneg, tek je u nekoliko navrata bio slab, jedom kratkotrajno i blizu umerenog intenziteta, da bi nakon 13h sneg postepeno pojačavao. Oko 14h (zatekao sam se kod Beograđanke) bio je najjači sneg do sada (na granici umerenog intenziteta, sitnijih pahulja), dovoljno da osmatrač na stanici na Vračaru javi umeren. U tim trenucima se i sunce naziralo kroz tanje slojeve oblačnosti. Potom ponovo dolazi do slabljenja, pa je do sada to bilo uglavnom provejavanje. Vetar je bio umeren, povremeno pojačan, a u nekoliko navrata je imao i jake udare. Temperatura se gotovo tokom celog dana kretala oko 0,5ºC (tačnije varirala je od 0,4ºC, pa do 1,0ºC).

U trenucima najjačeg intenziteta snega u centru je na kolima i na travi gde nema snega počinjao da se zadržava isti, ali je nažalost ubrzo oslabio. Na travnatim površinama koje su već bile prekrivene snež. pok. napadalo je oko 1cm novog. Ovo govorim zato što sam ubeđen da je u tim trenucima, pa sve do sada temperatura bila makar malo niža da bismo sada imali novih najmanje 1-2cm snega.

Trenutno pada slab do umeren sneg, a vetar je ponovo u pojačanju, te duva umeren, povremeno i pojačan, istočni. Temperatura na Vračaru iznosi 0.0ºC, a na Košutnjaku -1,2ºC. Počinju ponovo da se bele travnate površine. Inače, u mom kraju se u potpunosti otopio sinoćni sneg, dok ga je u centru (park Manjež) pre nekih pola sata bilo 2-3cm.

Van mreže Cedogares

  • *
  • Poruke: 147
  • Starost: 37
  • Lokacija: Sremska Kamenica/Mišeluk, Srbija
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1016 poslato: 17. Januar 2017. u 15:37 »
Trenutno sipi ultra fin, prakticno se i ne vidi osim ako u pozadini nije neko zimzeleno drvo ili taman zid, u mom dvorištu nešto preko 5cm, uvek može jos ali dovoljno za lep prizor.



Mrzim kosavu.

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1017 poslato: 17. Januar 2017. u 15:41 »
Umeren sneg. :tu:  Radar obećava i u najmanje naredna dva sata sličan intenzitet. :)  Vetar je ponovo malo slabiji, te je sada uglavnom umeren. Temperatura iznosi -0,1ºC na Vračaru, odnosno -1,3ºC na Košutnjaku. ;)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1018 poslato: 17. Januar 2017. u 15:43 »
Umeren krupan sneg, konačno su sve površine bele i već je palo 1cm novog. Odlučio ovaj ciklon da iznenadi kad se najmanje očekivalo. :)
Vetar je gotovo u potpunosti stao, mora biti povezano.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Januar 2017 - II dekada
« Odgovor #1019 poslato: 17. Januar 2017. u 15:49 »
I dalje postepeno pojačava sneg, sada su i pahulje nešto krupnije. Vetar je još slabiji, reklo bi se slab i umeren.

Edit: Umeren do jak sneg. :)