Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Stanje na putevima  (Pročitano 38266 puta)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Stanje na putevima
« poslato: 11. Januar 2017. u 10:46 »
Jedan naš član je dao predlog da otvorimo temu gde ćemo pisati o stanju na putevima u Srbiji i regionu. Mislim da je ideja odlična i probaću da započnem ovako nešto. Mislim da je dobro da imamo posebnu temu. Svako ko vozi auto, putuje, šeta po gradu može javiti kakvo je stanje na putevima za ljude koji tek treba da krenu.

U Novom Sadu je veoma loša situacija. Snega na glavnim saobraćajnicama ima i do 5cm, a sporedne ulice su teško prohodne i ima od 5 do 10cm. Moja preporuka ipak da se koriste samo glavne saobraćajnice.

Temerinski most



Partizanska



Raskrnica kod ž. stanice



Bul. Oslobođenja



Sporedne ulice


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Stanje na putevima
« Odgovor #1 poslato: 11. Januar 2017. u 10:54 »
Upravo stigao i kolega iz Kača. Situacija je isto loša. Snega na magistralnom putu Zrenjanin - Novi Sad ima par centimetara.

Evo i jedna slika sa auto puta kod Novog Sada


Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 44
  • Lokacija: Borča
Odg: Stanje na putevima
« Odgovor #2 poslato: 11. Januar 2017. u 11:09 »
Vozio sam sad od Borče do centra. U Borči su glavne ulice pod raskvasenim snegom, sporedne su totalno zavejane i sneg je ugažen.  Zrenjaninski put je solidno očišćen, ima malo raskvašenog snega, kao i na pančevačkom mostu. U gradu je situacija malo gora, na ulicama prvog prioriteta ima ugaženog snega, a ulice drugog i trćeg prioriteta su katastrofa.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Stanje na putevima
« Odgovor #3 poslato: 11. Januar 2017. u 11:16 »
Situacija u Beogradu:

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=01&dd=11&nav_category=12&nav_id=1218962

Kao i obično, interesantniji su i korisniji komentari čitalaca:

http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=1218962

Napomenuo bih da u Beogradu sasvim sigurno nije palo "odjednom" 20-21cm snega (uostalom postoje i zvanična merenja na Vračaru -lokacija koja dosta dobro "reprezentuje" centar grada), nego smo prvo imali 15cm koji su se slegli na 12cm a potom je lagano tokom 12 sati palo dodatnih 9-10cm suvog snega .
Između završetka prvog snega (onog koji je "dobacio" do 15cm uz prethodno postojeću "podlogu" od 3cm starog snega) i novih padavina koje su donele povećanje visine snega za 9-10cm, su prošla puna 24 sata.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Stanje na putevima
« Odgovor #4 poslato: 11. Januar 2017. u 11:42 »
Meni jutros baš nije bila jasna situacija na glavnim saobraćajnicama sobzirom da su padavine uglavnom bile slabe celu noć.  :huh:
Neprijatno sam bio iznenađen. Ni slučajno nije preporučljivo naglo prestrojavanja ili skretanje. Zanosi auto.

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 44
  • Lokacija: Borča
Odg: Stanje na putevima
« Odgovor #5 poslato: 11. Januar 2017. u 12:28 »
Mislim da je niska temperatura problem i da so ne deluje, ali ni meni nije jasno odakle toliko ugazenog i raskvasenog snega na kolovozu ako ga stalno uklanjaju. Po ovakvom vremenu shvatam sve prednosti ABS, ESP i ASR sistema.

Van mreže Saobraćajna Kamera

  • *
  • Poruke: 207
  • Lokacija: Beograd
    • Saobraćajna Kamera
Odg: Stanje na putevima
« Odgovor #6 poslato: 11. Januar 2017. u 12:53 »
Realan odgovor na loše stanje puteva, odnosno saobraćajnica, je taj što je zimska služba pogrešno i loše organizovana a kapaciteti "tanki".

Ova tema je odlična i zaista molim sve da probaju da ažurno javljaju stanje na putevima u svojim mestima kada god ima potrebe da se građani obaveste.

Molim i da se u telo poruke napiše za koje mesto se javlja stanje jer se lokacija člana (informacija koja stoji uz nick) ne vidi kada se forum čita preko TapaTalk aplikacije.
Beograd

youtube.com/user/saobracajnakamera

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Stanje na putevima
« Odgovor #7 poslato: 11. Januar 2017. u 13:07 »
nadam se da će ovog puta tema da uspe pošto sam otvarao ovakvu pre par godina i nije se nešto pisalo

Van mreže Saobraćajna Kamera

  • *
  • Poruke: 207
  • Lokacija: Beograd
    • Saobraćajna Kamera
Odg: Stanje na putevima
« Odgovor #8 poslato: 11. Januar 2017. u 13:12 »
Možda nije bilo potrebe da se otvara nova tema: nadao sam se da će se prosto u beleženju aktuelnih vremenskih prilika (za mesec i dekadu) uz meteo podatke dodati i ovaj podatak.

Ono što je zaista važno je da lokacija bude vidljiva i preko TT.
Beograd

youtube.com/user/saobracajnakamera

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Stanje na putevima
« Odgovor #9 poslato: 11. Januar 2017. u 13:19 »
Zimska služba preduzeća "Put" angažovala je sve svoje kapacitete, 35 vozila i 45 radnika, kako bi očistila ulice u Novom Sadu. Kako navodi portparolka "Puta" Biljana Ćubić stepen pripravnosti je podignut na treći stepen, a čiste se ulice prvog prioriteta.
 
"Ulice prvog prioriteta su trase Gradskog saobraćajnog preduzeća, prilazi ustanovama od javnog značaja, bulevari i prilazi Novom Sadu, odnosno putevi prvog i drugog stepena. Temperatura je izuzetno niska, naročito temperatura tla, zbog čega posuta so nema veliki efekat. Ono što je pravilo u ovakvim okolnostima jeste da se čiste ulice samo prvog prioriteta", navodi Ćubić za 021.rs. Ona dodaje da snega na kolovozu ima, da se saobraćaj odvija usporeno, ali i da su svi putevi prvog prioriteta prohodni.

Van mreže Saobraćajna Kamera

  • *
  • Poruke: 207
  • Lokacija: Beograd
    • Saobraćajna Kamera
Odg: Stanje na putevima
« Odgovor #10 poslato: 11. Januar 2017. u 13:36 »
Jutros je u mom kraju (Vidikovac, Beograd) bilo ovako. Ni sada nije mnogo bolje osim što su stajališta čistija:







Beograd

youtube.com/user/saobracajnakamera

Van mreže Marko_bg

  • **
  • Poruke: 1.065
  • Starost: 39
  • Lokacija: јужни Београд, Церак - Жарково
Odg: Stanje na putevima
« Odgovor #11 poslato: 11. Januar 2017. u 17:06 »
Булевари на Новом Београду данас око 16 часова, углавном неочишћени, на коловозима је доста разгаженог снега. На Мосту на Ади слична ситуација, има разгаженог снега. Нешто боља ситуација је на Обреновачком путу код Темпа. Од искључења са Обреновачког на Лазаревачки пут, односно у наставку Ибарску магистралу пут је најчистији, нема снега осим што је влажан коловоз. Што се тиче споредних улица, оне су све завејане и тешко проходне, поготово оне са нагибима.

Уопште ми није јасно да све те главне саобраћајнице још увек нису очишћене како треба а снег је још данас у току дана престао да пада.

Раскрсница Булевара уметности и Милутина Миланковића





Мост на Ади



Обреновачки пут





Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Stanje na putevima
« Odgovor #12 poslato: 11. Januar 2017. u 18:12 »
Jutros je u Beogradu bila pogibija... :facepalm: koliko je bla idila nocas, jutros je bilo odvratno, slabo ocuisceno, bljuzgavo, prskaju autobusi, jedan autobus se poprecio na onoj uzbrdici kod zelenjaka, napravio kolaps.. :ranting:

Doslo mi je na trenutak da se prikljucim srpskomseljaku u kritici zime i snega.. :rools: :laught:

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 44
  • Lokacija: Borča
Odg: Stanje na putevima
« Odgovor #13 poslato: 11. Januar 2017. u 19:13 »
Danas sam po Beogradu video par kamiona koji posipaju so, a uopste ne ciste sneg. Ne vidim poentu trosenja goriva i soli jer so ne deluje na niskim temperaturama. Trebalo bi prvo ocistiti sneg sa kolovoza pa baciti so kao preventivu da se put ne zaledi i da se topi novi sneg koji pada.

Van mreže Drekavac

  • *
  • Poruke: 79
  • Starost: 32
  • Lokacija: Brčko / Novi Sad
Stanje na putevima
« Odgovor #14 poslato: 11. Januar 2017. u 20:06 »
Po običaju putare opet iznenadio sneg...
Situacija ni sada u NS nije najbolja. Na putu ima raskvašenog snega, jako je klizavo. Trotoari takođe nisu očišćeni - posebno me iznenadili trotoari na glavnim bulevarima koji su većinom neocišćeni ili je uglavnom samo bačena so preko snega pa se stvara bljuzgavica...
Uglavnom, oprezno i peške i autom.

Sent from my Nexus 5X


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Stanje na putevima
« Odgovor #15 poslato: 11. Januar 2017. u 20:15 »
Partizanska i Temerinska u Novom Sadu su bitno bolje. Očisćen je sneg i posuta so. Kolovoz ja mokar i samo mestimično ima malo raskvašenog snega.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Stanje na putevima
« Odgovor #16 poslato: 11. Januar 2017. u 20:42 »
Da i ja podelim svoje današnje iskustvo sa puteva srednjeg Banata.
Put Čestereg Zrenjanin je u solidnom stanju, na njemu ima snega ali nije katastrofalno i može lepo da se vozi. Ulice po Zrenjaninu (prometnije) nisu čišćene do pola jedanaest (kada sam došao u Zr). Kada sam se vrećao (oko 12h) vidim da je po pojedinim ulicama prošao kamion.
Sve u svemu, nisu uspeli da očiste sneg od 5-6cm...šta bi bilo da je palo 20-30cm?

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Stanje na putevima
« Odgovor #17 poslato: 12. Januar 2017. u 10:27 »
Danas dosta bolja situacija u Novom Sadu. Sneg je očisćen, a kolovozi su mokri. Izgleda i da je so intenzivno počela da radi zbog skoka temperature.

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 44
  • Lokacija: Borča
Odg: Stanje na putevima
« Odgovor #18 poslato: 14. Januar 2017. u 19:12 »
U Borči su čak i glavne ulice neverovatno klizave. Ovakav led na ulicama odavno nisam video. Auto ne reaguje ni na gas ni na kočnicu.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Stanje na putevima
« Odgovor #19 poslato: 14. Januar 2017. u 22:13 »
I ovde u Novom Sadu velika poledica na putevima pre neka 2 sata. Nakon toga putevi su se zabeleli, ali ne od snega već od posute soli. Ta so je veoma pomogla večeras da bezbedno stignem do odredišta.