Meteorologija > Meteorologija

Protivgradna zaštita

(1/91) > >>

ptprince:
Za 'čemu protivgradna' imaš  :ziveli: od mene  :D
Kad nastane grad, ništa ga ne može sprečiti da padne. A upucati oblake dok se formiraju zrna grada je umetnost koja je često zavisna od slučajnosti trenutka, sa prilično nesigurnim ishodom. Mislim, ko ti garantuje da je raketa otišla (da li je onaj što puca uopšte ispalio, jer se plaši groma, ili možda rakete, ili jednostavno nije poletela), da je raketa ušla u oblak gde treba (da je Cb ne povuče svojim strujama ko zna gde), da sve to ima nekog smisla (masa reagensa u raketi je 400 grama, a masa oblaka mnooooooogo veća, samo pomisli koliko)...
Ko hoće raspravu na tu temu, neka otvori novu. Od mene toliko (na ovu temu).jQuery(document).ready(function($){jQuery(function(){jQuery("#msg_19679").css("overflow-y", "hidden");});});Tweet

petar_pan:
nebi da otvaram novu temu ali nebi ja bas tako olako obrisao protivgradnu
i jednostavno moram da odgovorim na ovo

to sto si naveo kao razloge nije tako uopste masa reagensa od 400g je tacna ali na jedan oblak se ispali i po 100 raketa pa i vise cak i 200
ok mozda neka nije poletela ali 1 raketea nije nista u odnosu na 200
ko garantuje da je raketa da je raketa usla gde treba
pa kad sistem funkcionise nemoze da neudje
jer sve je vrlo precizno
da je Cb nepovuce svojom strujom-pa smisao i jeste da cb povuce reagens svojom strujom u zonu formianja zrna grada jer to bi vec bilo jako tesko pogoditi raketom
ono dali se onaj ko ispaljuje boji rakete grmljavine i sl necu da komentarisem jer onaj ko se plasi nebi ni prihvatio posao a i ako bi ga prihvatio bio bi vrlo brzo zamenjen


U jednu stvar sam se uverio licno
kada sistem funkcionise
kada se sve odradi na vreme
kada se ispostuje cela procedura
kada se ispostuje metodologija
TO FUNKCIONISE veruj mi

ptprince:
Ne možeš me ubediti u funkcionalnost. Ni 200 kila reagensa ne može nauditi tako energetski moćnom sistemu kao što je Cb. Pa to ti je kao petardom na tenk!  :lmao:
Dalje, video sam kako izgledaju te lansirne rampe. Pa to je kao praćka! One šine su jedva duže od rakete. Pa to leti kao kamenica.
Naravno, forum i služi za rasprave, nema ljutnje!

petar_pan:
A kazi mi znas li ti ista o tome
znas li uopste koja je to medologija rada kada tako pricas
i kakve veze imaju te sine koje se inace zovu vodjice sa duzinom rakete
moraces prvo da procitas nesto o metodologiji rada te sluzbe ako bi da komentarises na taj nacin

ptprince:
Ne znam, samo logički gledam na stvari. Je l' to greh?
Nego, kad već imaš literaturu, baci na forum nešto od toga, da ne budemo nepismeni. Mnogo me zanima kako petardom izvaliti tenk :)
Šalim se. Samo mi ne stoji logika u ovome. Nemoj da se svađaš, inače ću te reći Nadi Anušić da ti vrati keca! ;)

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju