Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jul 2023 - III dekada  (Pročitano 30259 puta)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2023 - III dekada
« Odgovor #100 poslato: 22. Jul 2023. u 09:14 »
Bilo je i kod mene barem dva dobra pljuska u toku noći, ali jako kratko su trajali, pa je dodalo samo 3mm. Centar je i to zaobišlo, pa je ukupno u prethodna 24h palo 16.8mm što je prva dvocifrena količina padavina nakon više od mesec dana pauze, tačnije od 16. juna.

Videćemo šta nam ovaj dan donosi. I po modelima a i po logici stvari za očekivati je da danas sva ozbiljnija akcija bude za sprat niže od jučerašnjeg sistema. I to bi najverovatnije krenulo sa jednom ili više izolovanih superćelija tamo duž Zapadne Morave ili čak malo južnije.
Za kasnije ipak ima varijanti koje i za ovamo daju sistem u severozapadnoj struji, ali mislim da nema bojazni za išta nalik onome od juče u Novom Sadu.
Nadam se barem jednom dobrom pljusku uveče, to bi već prilično ublažilo sušu.

Sparno je, ima već plitkih kumulusa, 24°C.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.771
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Jul 2023 - III dekada
« Odgovor #101 poslato: 22. Jul 2023. u 11:03 »
U centru Pančeva je u toku noći i jutra palo još 1,4 mm što ukupno sa jučerašnjim padavinama iznosi 20,6 mm. Solidna količina ali svakako i dalje ispod proseka za jul mesec.
Tmurno i sparno jutro, skoro u potpunosti vez vetra. Takt. 25.7°C
Po Estofex-u smo danas negde na samoj granici 3-ke. Videćemo koliko će biti precizni.

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 2.925
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Jul 2023 - III dekada
« Odgovor #102 poslato: 22. Jul 2023. u 11:16 »
Po nekoj logici danas u ovom delu ne bi trebalo da bude nekih ekstrema kao juče i u sredu.Dosta niskih kumulusa, hladnije je, razlio se hladniji vazduh, povremeno pojača i vetar, nekako mi nisu to poletni uslovi za onako nešto, ali sa ovakvim smicanjem dovoljan je i niži CAPE da se organizuju i održava.U glavi su mi one  dve izolovane superćelije severoistočnom od sistema juče u Mađarskoj i Rumuniji

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.100
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Jul 2023 - III dekada
« Odgovor #103 poslato: 22. Jul 2023. u 11:28 »
Sunčano i toplo u Sarajevu T 28*C..Danas level 3 i za moj kraj..Ali ipak će to vjerovatno sve sjevernije ići..Bihač do 8:00 sati 75 mm kiše..

Van mreže subaja

  • *
  • Poruke: 342
  • Lokacija: Bikovo - 8km jugoistočno od Subotice
Odg: Jul 2023 - III dekada
« Odgovor #104 poslato: 22. Jul 2023. u 12:03 »
Lepo je osvežilo baš je prijatna temeratura, sunčano T 25.6C. Prema modelima kasno uveče bi moglo biti nestabilnosti u većem delu Vojvodine.

Van mreže Божидар

  • *
  • Poruke: 323
  • Lokacija: Младеновац
Odg: Jul 2023 - III dekada
« Odgovor #105 poslato: 22. Jul 2023. u 12:33 »
Мене је и синоћ у мом крају изненадило невреме. Заиста сам очекивао да ће све проћи северније. Данас би ме баш баш изненадило било шта сем обичног летњег пљуска. Заиста не могу да поверујем да у року од 5 дана прођу три онакве олује кроз уста подручја. А и прилично је освежило северно.

Van mreže Tihomir

  • **
  • Poruke: 804
  • Starost: 60
  • Lokacija: Trnovec Bartolovečki, Croatia
    • https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/aad18abb1a6c4cafb7acc82d7cb68eb5/fullscreen
Odg: Jul 2023 - III dekada
« Odgovor #106 poslato: 22. Jul 2023. u 12:55 »
Jučerašnji je dan isto bio jako meteo zanimljiv. Treći dan zaredom sam vozio prvu liniju i u zadnja tri dana je uvijek naišla oluja. Međutim kod mene u Trnovcu je jako grmilo, tako da je izbacio glavni osigurač, u cijelome Trnovcu se to dogodilo, od 16:52 je prestalo slati podatke na servere. Mama je uključila sklopku, ali ups je spasio svu tehniku, ali na ruteru su pregorjeli modemi, sve lampice na njemu svjetle. Zvao sam t-com tehničari trebaju danas ili sutra zamjeniti s drugim. Sada podatke šaljem preko mobitela, Hotspot veza, radi savršeno. Evo, da se zna zašto nije stanica bila online. Za mojih 40 godina koliko sam u ovoj kući nikada nije sklopka izbacila zbog grmljavine .Stvarno je lupalo, kao nikada do sada.
Trenutno je pretežno oblačno, T 25.3°C , današnje oborine 0,2mm dok je jučer palo 20.2mm , ove godine 809,2mm jako sam blizu godišnjeg prosijeka,(854,0mm) a tek je juli.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Jul 2023 - III dekada
« Odgovor #107 poslato: 22. Jul 2023. u 13:10 »
Mnogo štete po selu, najviše ima polomljenih grana koje su napravile haos sa električnim žicama pa sad veći deo nema struje a komplet selo internet i kablovsku. Ekipe EPS-a su na terenu, gori jedan transf, ko zna kad će se normalizovati sve. Ima porušenih zidova, dignutog crepa, oštećenih automobila i nešto manje štete na usevima kukuruza i suncokreta. Biće reportaža i o ovome, samo da nađem vremena, ne brini Bart.

Nebo trenutno ispunjeno kumulusima. 27°C
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 2.925
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Jul 2023 - III dekada
« Odgovor #108 poslato: 22. Jul 2023. u 14:03 »
Za sada blaže nego juče, uključujući razvoj na severoistoku Italije, deluje da je opet to oblačnost koja će započeti inicijaciju na Balkanu, pratimo

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Jul 2023 - III dekada
« Odgovor #109 poslato: 22. Jul 2023. u 14:53 »
Upeklo ga za sve pare, rhmz 36,4 a kod mene 38,2.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2023 - III dekada
« Odgovor #110 poslato: 22. Jul 2023. u 14:56 »
 ^^ Ne brinem se Ziko nego reko aj da vidim slike Melenaca, ti znas da to sa posebnom paznjom pratim mada ovo nije dobar povod, bas jak vetar svuda bio...

Ovde oko 33C po ams, za sada u Srbiji kod Raske razvoj ali kao da se gasi....

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2023 - III dekada
« Odgovor #111 poslato: 22. Jul 2023. u 15:01 »
Obično to tako i bude u početku, neki niski, traljavi kumulusi ili pak
i kad bukne prvo brzo se raspadne. Ali po satelitu očigledno se nakuplja nešto na standardnoj lokaciji oko “roga” tj. na Tari.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*


Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.863
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Jul 2023 - III dekada
« Odgovor #112 poslato: 22. Jul 2023. u 15:04 »
U Leskovcu ga zapeklo 37 stepeni.

Beograd 29 stepeni ali je vlaga velika oko 60%

Van mreže El_Condor

  • *
  • Poruke: 83
  • Lokacija: Padinska Skela
Odg: Jul 2023 - III dekada
« Odgovor #113 poslato: 22. Jul 2023. u 15:26 »
Opet iz Italije i Slovenije dolazi sistem. Ojacao je dosta poslednjih sat vremena…Ne znam da li ima potencijala da izgura do nas, neverovatno mi je da se 3 puta pogodi ista putanja

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 2.925
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Jul 2023 - III dekada
« Odgovor #114 poslato: 22. Jul 2023. u 15:41 »
Ovaj uvod bukvalno preslikan onom juče, po koja ćelija po planinama za sada, i sistem koji jača u Sloveniji, ako sve krene isto, samo će doći još malo kasnije, i zbog strujanja koje za razliku od juče gubi taj jugozapadni pravac, bude li jačeg sistema više će ponirati ka jugu

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.771
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Jul 2023 - III dekada
« Odgovor #115 poslato: 22. Jul 2023. u 15:54 »
Ovaj uvod bukvalno preslikan onom juče
Htedoh baš da napišem to...
Šta nam kaže sondaža za BG ?

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.609
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Jul 2023 - III dekada
« Odgovor #116 poslato: 22. Jul 2023. u 15:55 »
Krenulo, krenulo. Zanimljivo ovo kod Prokuplja i Jastrepca. Jedna ćelija ide desno, druga levo. U Paraćinu sunčano 30C.

Kod mene se čuje grmljavina iz oblaka koji je otišao ka Jastrepcu.

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Jul 2023 - III dekada
« Odgovor #117 poslato: 22. Jul 2023. u 15:56 »
Vidi se promena u atmosveri ka severu, a i ovaj razvoj sa zapada ne posustaje i ide ka nišu. Temperatura još raste rhmz 36,9.
Buknuće ovo samo tako.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2023 - III dekada
« Odgovor #118 poslato: 22. Jul 2023. u 16:01 »
Grmi a ima i mamatusa...

Van mreže Dragan11

  • *
  • Poruke: 198
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2023 - III dekada
« Odgovor #119 poslato: 22. Jul 2023. u 16:13 »
Jedan sistem se kreće između Niša i Leskovca a drugi severnije, između Kruševca i Niša, koji izgleda ide ka Knjaževcu.