Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jul 2008 - I dekada  (Pročitano 90796 puta)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #20 poslato: 04. Jul 2008. u 00:12 »
Beograd T=23 C prijatno vece u mom kraju, sigurno par stepeni nize od zvanicnog merenja.

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #21 poslato: 04. Jul 2008. u 00:20 »
Kad već pominjete termometre, ja zapažam na Ceraku, a naročito u Starim Banovcima da su i Tmax i Tmin neuobičajeno visoke, tu nešto ne štima. To bi trebalo da PtPrince detaljno ispita: ili su termometri, ili će pre biti raspored instrumenata u okviru dvorišta, visina, blizina objekata...
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/

Van mreže Sic

  • **
  • Poruke: 1.510
  • Lokacija: Beograd
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #22 poslato: 04. Jul 2008. u 01:11 »
Evo sad bas razmisljam...Do sad sam bio napolju, kaze autostanica u kosutnjaku da je 24c, ja sam od kosutnjaka udaljen nekih kilometar ipo, i ovde nema vise od 20 c, bilo mi je hladno napolju! U cemu je fora?!

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #23 poslato: 04. Jul 2008. u 05:39 »
Dobro jutro ljudi!Danas se očekuje veselje,pa reko od jutra da budem u pripravnosti :)
22*C u 5h.

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #24 poslato: 04. Jul 2008. u 10:03 »
strasno me nervira ovaj vetar! udari su sigurno vise od 10 m/s... a to jos nije nista, navodno ce oko podneva jos jace...

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #25 poslato: 04. Jul 2008. u 10:14 »
U 10h u Paracinu 28*C ,suncano uz vrlo slab jugoistocni  vetar

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #26 poslato: 04. Jul 2008. u 10:44 »
Ptprince,ne znam da li si procitao dobro,ali i termometar u kolima je pokazivao gotovo isto kao i termometri u Indjiji i kod mene!
A onda sam pogledao na netu,i u Beogradu je temperatura bila u to vreme kao kod mene,25.nesto C,a u Indjiji je svakako bilo 19c,jer kazem ti da je bilo hladno za sedenje napolju u kratkim rukavima!
Znaci BG i Banovci gotovo isto,a Indjija znatno hladnije-iz nekog razloga!

Ma pročitao sam ja... nego termometri u kolima su takođe irelevantni instrumenti. ad čujem na TV da je zvanična temperatura 35 stepeni, a u kolima je bilo i 40 stepeni napolju, a unutra i znatno više, dobijem napad!
Dakle, ne pridajem pažnju termometrima u kolima, jer tu nema korektnih uslova merenja.
Uslovi merenja kod tebe, Palmark, su OK, ali i dalje imam isto pitanje, a jedini način da utvrdim istinu jeste da uporedim termometre sa nečim što je pouzdano (a to mogu da nabavim).

Kad već pominjete termometre, ja zapažam na Ceraku, a naročito u Starim Banovcima da su i Tmax i Tmin neuobičajeno visoke, tu nešto ne štima. To bi trebalo da PtPrince detaljno ispita: ili su termometri, ili će pre biti raspored instrumenata u okviru dvorišta, visina, blizina objekata...

Nije, kolega. Ti imaš balkon na severnoj strani, i ti imaš niže temperature. Istina, i kod mene su temperature ponekad malo prenaglašene, ali kasno sunce od posle 6 popodne ume da pokvari merenja. Čak i elektronci sempluju malo brže, pa tako uhvate neki neosrednjen, neublažen pik u temperaturi.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #27 poslato: 04. Jul 2008. u 11:08 »
Mutno je i sparno od jutros,mada situaciju malo spasava umeren zapadni vetar!
Tmin: 22.1C
Takt: 28.2C

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #28 poslato: 04. Jul 2008. u 11:14 »
@profiamaterko
-to ti je sve stvar mikroklime-ja i ne kazem da su moja merenja validna za cele Banovce niti da sam polozaj moje kuce i mog dvorista dobro oslikava situaciju celog mesta!
Nazalost,mislim da je jasno da merenja mogu vrsiti samo u svom vrtu,iako je on takav kakav je,zatvoren sa svih strana,sa mnogo zidova i to sasvim sigurno utice na merenja! Dalje,tu je i Dunav koji mi ne moze biti blize,tu je breg koji me zaklanja sa severa i zapada...
S' druge strane,ni rvoja merenja sasvim sigurno ne mogu biti relevantna za Beograd,jer kod tebe je opet prilicno svezije nego sto to zvanicna merenja govore!
Onda imamo i Cerak,koji opet ima specifican polozaj i normalno je sto su merenja drugacija!
Smatram da ova nasa merenja i imaju za cilj da pokazu razlike u mikroklimi i kamo srece da imamo jos guscu mrezu stanica,a za zvanicna merenja imamo HMZS i to je svakako nejrelevantnije,a opet nasa merenja su tu da pokazu odstupanja od tog najoptimalnijeg i najpreciznijeg merenja kao posledica mikroklimatskih specificnosti!

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #29 poslato: 04. Jul 2008. u 11:19 »
Trenutno se nebo nesto zamutilo temperatura 30*C

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #30 poslato: 04. Jul 2008. u 11:30 »
@profiamaterko
-to ti je sve stvar mikroklime-ja i ne kazem da su moja merenja validna za cele Banovce niti da sam polozaj moje kuce i mog dvorista dobro oslikava situaciju celog mesta!
Nazalost,mislim da je jasno da merenja mogu vrsiti samo u svom vrtu,iako je on takav kakav je,zatvoren sa svih strana,sa mnogo zidova i to sasvim sigurno utice na merenja! Dalje,tu je i Dunav koji mi ne moze biti blize,tu je breg koji me zaklanja sa severa i zapada...
S' druge strane,ni rvoja merenja sasvim sigurno ne mogu biti relevantna za Beograd,jer kod tebe je opet prilicno svezije nego sto to zvanicna merenja govore!
Onda imamo i Cerak,koji opet ima specifican polozaj i normalno je sto su merenja drugacija!
Smatram da ova nasa merenja i imaju za cilj da pokazu razlike u mikroklimi i kamo srece da imamo jos guscu mrezu stanica,a za zvanicna merenja imamo HMZS i to je svakako nejrelevantnije,a opet nasa merenja su tu da pokazu odstupanja od tog najoptimalnijeg i najpreciznijeg merenja kao posledica mikroklimatskih specificnosti!

Šta reći na sve to, osim jeeeeee... :first: :first: :first:
Sve si tačno rekao, do detalja! I svrha ovih merenja, i razlike u mikroklimi... Palmark, majstore!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #31 poslato: 04. Jul 2008. u 13:15 »
Trenutno oblacno temperatura 32*C


Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #32 poslato: 04. Jul 2008. u 14:08 »
Beograd T=29 C Suncano vreme nebo je bledo plave boje.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #33 poslato: 04. Jul 2008. u 15:37 »
U Paracinu promenljivo oblacno 33*C

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #34 poslato: 04. Jul 2008. u 15:52 »
Pocinje akcija po Srbiji,polako stizu Cb na zapd i centralne krajeve.Uskoro ce i u Vojvodinu,imacemo mozda zanimljivo vece ako ne bar ce pasti par kapi kise  :)
takt:29.3C   inace sutra cu znati koju sam srednju skolu upisao,a radim do 22 jula bit ce to taman para  za AMS nadam se :)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #35 poslato: 04. Jul 2008. u 16:13 »
Konvektivne oblacnosti ima u Rumuniji

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #36 poslato: 04. Jul 2008. u 19:16 »
Neko zlo mi prilazi sa zapada.  :-[ Crvena refleksija!!
Ovo je grad trenutno sto posto i to po mojoj proceni veoma blizu Bačke Palanke.


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #37 poslato: 04. Jul 2008. u 19:33 »
Čuje se potmula grmljavina! Strašno izgleda oblak prema zapadu.

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #38 poslato: 04. Jul 2008. u 19:38 »
uh joe pa kod tebe c ebiti gadno...tj. parada je vec pocela
vidi se lepo na radarskoj slici Samosa da je to cist grad i ide pravo na NS videcemo dal cu ja imati srece pa da me barem potkaci
« Poslednja izmena: 04. Jul 2008. u 20:07 jocozr »

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #39 poslato: 04. Jul 2008. u 19:43 »
Slabi oblak i centar prolazi južnije od NS-a!! Počeo olujan vetar, grmi sve jače! Gasim komp, trebaće mi još.  :)
Nele ti možda gore prođeš sa olujom.