Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Sport  (Pročitano 546557 puta)

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #2220 poslato: 12. Avgust 2017. u 00:01 »
Nazalost nisi u pravu Profi. Broj se itekako racuna. Jbg na snimku i nekim slikama se jasno vidi da broj kaci pesak pre 7m. Nazalost, jasno su propisana pravila. Da sam trener istog trenutka bih podneo ostavku. Strasna neodgovornost i glupost da ti zihernadlama lepis broj na ledja pogotovo takmicarki koja stalno pada unazad pri doskoku.  Ne slazem se da je ovokao Cavic Phelps, jer se ovde vidi da broj kaci, a pravila iaaf glase.

"All jumps shall be measured from the nearest break in the landing area made by any
part of the body, or anything that was attached to the body at the time it made a
mark, to the take-off line, or take-off line extended. "

Zamislite hipoteticku situaciju u skoku u vis da je broj oborio sipku, niko ne bi rec rekao, jer prosto sipka je pala.

Sto se Cavica tice, posle gledanja pravila i malo proucavanja, tu su mi dvostruke emocije. .U pocetku me je poneo sok neverica i, a i do tad kao i niko od nas nisam bio upucen sa propisanim pravilima, jer jednostavno nije bilo slicne situacije zbog koje su pravila upravo napravljena. Sad kad pogledam sa vremenske distance drugacije mi malo to izgleda.

U plivanju kamera ne odlucuje pobednika, vec senzor kome je potrebno 30kg pritiska da bi zaustavio da broji vreme jer bi ga inace voda pritisla. Pobednik je onaj ko ga prvi pritisne, a ne dodirne ili isto kada bi ti samo dodirnuo taster za svetlo u sobi i zacudio se zasto se svetlo nije upalilo.  Glupo jeste, ali kapiram odluku. Znaci nije ko prvi dodirne, nego ko prvi pritisne, to je jasno propisano i to svi profesionalni plivaci znaju. Ono sa cim ipak ne mogu da se pomerim, je to da je situacija bila drugacija, mislim da bi Ameri toliku paniku digli da bi se FINA u"rala i presla preko pravila, tj. zatvorila oko, bar mislim.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Sport
« Odgovor #2221 poslato: 12. Avgust 2017. u 00:22 »
 ^^
Da, u pravu si -ovo su pravila koja su napisana krajem 2015. i primenjuju se od sezone 2016/2017. Izvinjavam se -nisam bio "update-ovan" :) i pogrešio sam jer sam se držao nekih starih pravila.
Ipak ne znam da li bi se isto primenilo (možda bi) da su neke druge takmičarke u pitanju...
Za Čavića sam napisao ono što sam mislio i 2008. i što mislim i sada -nekada sam trenirao plivanje, takmičio se i bar ta pravila dobro poznajem a i relativno daleke 2008. sam bio "zreo čovek" a ne mali dečko kao moj sin koji je to doživeo drugačije i uz mnogo više nerviranja. A o kazni za parolu na majici na EP 2008. i tada i danas mislim isto, iako su se neke stvari (i mišljenja nekih ljudi) od tada dosta promenile...

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #2222 poslato: 12. Avgust 2017. u 08:19 »
Ma znao sam ja da je odluka po pravlima da Ivana ima 6.91m ali ipak glupo pravilo... Inace za Cavic-Felps i to je po pravilima ali isto glupa pravila trebalo bi ko je najbrzi da se gleda dodir a ne pritisak... Niko ih nije nista pokrao samo eto nisu imali srece sto bi reko Pizon...

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #2223 poslato: 12. Avgust 2017. u 09:29 »
Nista, jedino ostaje da sledeci put skace bez opreme :D :blush:

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.973
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Sport
« Odgovor #2224 poslato: 12. Avgust 2017. u 13:46 »
Ok, takva su pravila, ali pitanje je da li bi amerima isto ovo uradili? Taman posla, pa gde da ostanu bez zlata.

I sta se desilo sa onom Britankom sto je diskvalifikovana, na cini mi se 200m, ili 400m, nisam sada siguran. Jasno se videlo da je na samom kraju gurnula jednu atleticarku, i na ekranu se pojavila informacija da je diskvalifikovana, medjutim posle se njeno vreme regularno pojavilo?

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Sport
« Odgovor #2225 poslato: 12. Avgust 2017. u 13:58 »
Previše se tehnologija umešala u sport. Jasan trag ne postoji tako kaže trener, ali oni su odlučili da to negde bude na dužini koja neće promeniti rezultat. Da se ovo desilo 10-ak godina ranije izmerila bi se dužina skoka na osnovu vidljivog traga u pesku.

Na nekom sledećem prvenstvu će zrno peska od prethodnog skoka koje je ostalo na dresu ili u kosi pasti i onda će se meriti ta dužina gde je palo zrno peska.

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Sport
« Odgovor #2226 poslato: 12. Avgust 2017. u 14:15 »
I sta se desilo sa onom Britankom sto je diskvalifikovana, na cini mi se 200m, ili 400m, nisam sada siguran. Jasno se videlo da je na samom kraju gurnula jednu atleticarku, i na ekranu se pojavila informacija da je diskvalifikovana, medjutim posle se njeno vreme regularno pojavilo?

Lynsey Sharp je bila diskvalifikovana na 800m zbog odgurivanja druge takmicarke pred ciljem. Bila je cetvrta u toj trci ali je njeno vreme bilo dovoljno da udje u finale kao najbrza od onih devojaka koje se nisu plasirale direktno, a to je jos vise pokrenulo zalbe i urgiranje koje su u njenom slucaju urodile plodom i vratili su je pa ce trcati u finalu. Istog momenta kada je izaslo da je diskvalifikovana razni Britanski sportisti i ostali "uticajniji" ljudi su se oglasavali na drustvenim mrezama o tome kako je nepravedno diskvalifikovana, pritisak je bio veliki i odluka je promenjena.
Da je bilo guranja sa njene strane - bilo je. Doduse, samo guranje nije promenilo konacni plasman, ali ako se vec tako striktno drze pravila, sto bi i trebalo da bude slucaj, ona nije trebala biti vracena u finale, barem po mom misljenju.
« Poslednja izmena: 12. Avgust 2017. u 15:03 Mile94 »

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.973
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Sport
« Odgovor #2227 poslato: 12. Avgust 2017. u 14:47 »
aliako se vec tako striktno drze pravila, sto bi i trebalo da bde slucaj, ona nije trebala biti vracena u finale, barem po mom misljenju.
Nema tu nase misljenje ili tamo nekog, ako je po pravilu takmicenja diskvalifikacija, onda je to diskvalifikacija i tacka. Jos jedan dokaz da pravila ne vaze za sve takmicare, i treba se pomiriti sa tom cinjenicom.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #2228 poslato: 12. Avgust 2017. u 23:35 »
Evo sad sam gledao dodelu medalja za zene skok u vis. Namerno sam cekao da vidim jer je jedina ruska takmicarka koja je uzela zlato, da vidim sta ce biti, pustili su neku himnu. Nije ruska naravno, ali ne znam koja je to himna, ucinilo mi se da su svi na stadionu pevali.. :confused:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #2229 poslato: 12. Avgust 2017. u 23:38 »
@ Bart

Auu vidi Bolt sta uradi na 4x100 auuuuu...jel ti deluje da je isfolirao ili se stvarno ovo desilo?  :facepalm: :confused:

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Sport
« Odgovor #2230 poslato: 13. Avgust 2017. u 00:39 »
Na Tur de Fransu ove godine diskvalifikovali svetskog šampiona, Slovaka po nacionalnosti, jer je jedan Britanac hteo njega da izgura pa je sam pao.

 A taj isti britanac godinama ruši sve pred sobom i nikom ništa:

 https://www.youtube.com/watch?v=_ePCMVPsPHk

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #2231 poslato: 13. Avgust 2017. u 22:20 »
Interesantno kako nam ne odgovara Crna Gora ili se mnogo opustimo sa njima mada evo odosmo na +9...
« Poslednja izmena: 13. Avgust 2017. u 23:16 Bart »


Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #2232 poslato: 13. Avgust 2017. u 23:12 »
Tooo, bravo Majededdin Ghazal iz Sirije da uzme bronzu u skoku u vis, bas mi je drago da iz ratom zahvacene Sirije,
ko vezba i trenira u Damasku  uzme medalju na svetskom prvenstvu!  :worthy: :tu: :) :laie: :comeon:

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Sport
« Odgovor #2233 poslato: 13. Avgust 2017. u 23:57 »
Ne da se mala Crna Gora tek tako,dobra igra našijeh,gotovo sam uvjeren da lako prolazimo grupu.Jos malo da se Vucevic i Rajs uigraju pa ce biti svakome tesko :smartass:

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Sport
« Odgovor #2234 poslato: 19. Avgust 2017. u 01:30 »
Kako naši omladinci odigraše srcem večeras.Kakva želja za pobjedom,kakav motiv,svaka nam čast :D Ovo je ponos Crne Gore.BRAVO!

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #2235 poslato: 19. Avgust 2017. u 18:12 »
@ Niksic 3

O kom sportu je rec?

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Sport
« Odgovor #2236 poslato: 19. Avgust 2017. u 19:09 »
EuroBasket u16,Crna Gora nocas igra finale sa Francuskom.Imamo velike šanse da uzmemo zlato.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #2237 poslato: 19. Avgust 2017. u 23:02 »
@ Niksic 3

O kom sportu je rec?

To se prati samo u CrnU GorU, ne bih ni znao da se igra da nisam došao ovamo. :)

Odgledah malo ozbiljnije košarke večeras, naši lepo odigrali pripremnu sa Rusima. I bez mnogo ključnih igrača igraju odlično. Još samo da se oporavi Teodosić i nema brige.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #2238 poslato: 19. Avgust 2017. u 23:23 »
Još samo da se oporavi Teodosić i nema brige.
Dosli doktori Klipersa da ga pregledaju nemoj da se oporavi kao sto oporavili doktori Baksa Antetokumpa...

Ja pratim Sinsi, na pomolu dobar mec Muguruza-Halep, ne znam za koga da navijam ali verovatno za Muguruzu...

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #2239 poslato: 19. Avgust 2017. u 23:41 »
Dosli doktori Klipersa da ga pregledaju nemoj da se oporavi kao sto oporavili doktori Baksa Antetokumpa...

Ja pratim Sinsi, na pomolu dobar mec Muguruza-Halep, ne znam za koga da navijam ali verovatno za Muguruzu...

Bogme, Mugurušče otkad je izmaltretira pubila na Rolland Garros-u, za sve pare zbog Mladenovićke, zainati se samo tako i uze Wimbledon, a nastvalja u dobrom ritmu i nadalje.. :tu: halep je žilava ali niakao da krene da uzima titule, uvek do krja dođe za veće titule alo taj jedan korak nikakao da napravi..to koristi Pliskova koja je i dalje broj 1 na svetu iako ništa ne uzima, kao Wozniacki onomad, kad je bila 2 godine prva, bez ijednog Grand slam-a..