Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Januar 2011.  (Pročitano 142182 puta)

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #80 poslato: 30. Decembar 2010. u 01:13 »
Iskreno nisam znao da je za vas Vojvodjanje strano kad negde napada preko 10cm, tek sad vidim da ustvari i ne znate sta je 20cm a od onih 50cm i da ne pricam. Nisam znao da tako malo kuburite zimi.  :P :-[ :o
Stvarno se ne secam tog snega iz februara ove godine kada je cela Srbija bila zavejana. Mozda je samo Vojvodina bila, barem u mom kraju ga nije bilo, a ne verujemi i juznije od mene. :popcorn:
Jedina mana ovog foruma je sto nema puno clanova iz centralne i juzne Srbije. 80% clanova na ovom forumu je iz Vojvodine, pa ispada da kad nesto kazem pricam u prazno ili lupam gluposti.
Za te modele tek sad vidim da je suludo komentarisati bilo sta unapred, treba se skoncentrisati samo na period od 3 dana, sve preko toga je mnogo. Sutra ujutru ce opet nesto suprotno da se nacrta, pa uvece nesto trece i tako u krug. ::)
Jedva cekam prolece i da se ova agonija hoce li biti snega ili nece vec jednom zavrsi.  :sunce

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #81 poslato: 30. Decembar 2010. u 01:23 »
Sale, freeze misli na veliki sneg u februaru 2009. Iako je to zaista bilo prosle godine, to je sneg od pretrposle zime. Bogami, bilo ga ja -)
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.863
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #82 poslato: 30. Decembar 2010. u 01:25 »
Iskreno nisam znao da je za vas Vojvodjanje strano kad negde napada preko 10cm, tek sad vidim da ustvari i ne znate sta je 20cm a od onih 50cm i da ne pricam. Nisam znao da tako malo kuburite zimi.  :P :-[ :o
Stvarno se ne secam tog snega iz februara ove godine kada je cela Srbija bila zavejana. Mozda je samo Vojvodina bila, barem u mom kraju ga nije bilo, a ne verujemi i juznije od mene. :popcorn:
Jedina mana ovog foruma je sto nema puno clanova iz centralne i juzne Srbije. 80% clanova na ovom forumu je iz Vojvodine, pa ispada da kad nesto kazem pricam u prazno ili lupam gluposti.
Za te modele tek sad vidim da je suludo komentarisati bilo sta unapred, treba se skoncentrisati samo na period od 3 dana, sve preko toga je mnogo. Sutra ujutru ce opet nesto suprotno da se nacrta, pa uvece nesto trece i tako u krug. ::)
Jedva cekam prolece i da se ova agonija hoce li biti snega ili nece vec jednom zavrsi.  :sunce


U Ćupriji je 16 februara 2010 bilo 21 cm snega! bilo je snega u februaru 2010 u većem delu Srbije!

Nema proleća ima ovo da bude hladna zima videćeš  :lmao: ako i negde otopli otopliće u centralnim i jugoistočnim predelima! zimi su ćešća otopljena kod vas nego u vojvodini!

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #83 poslato: 30. Decembar 2010. u 01:41 »
ako i negde otopli otopliće u centralnim i jugoistočnim predelima! zimi su ćešća otopljena kod vas nego u vojvodini!

Pa bolje da otopli, nego da bude ova suvomrazica nista gore.

Van mreže ljubostinja

  • **
  • Poruke: 877
  • Starost: 40
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #84 poslato: 30. Decembar 2010. u 07:37 »
Kod mene je bilo 13.2.2010 god 25cm snega ali se brzo istopio. Ovih 25cm je palo za samo jednu noc. Nego da se vratim na prognozu, novi izlaz gfs 00z potvrdjuje sto i prethodni, padavine u tragovima, a onda od bozica toplije. Ovako slicno je i Biljana Vranes rekla sinoc na rts. Cekamo drugu polovinu januara za sneg....
EDIT: Izasli novi izlazi wrf-nmm, ec i gfs svi su slozni kao jedan nema nista od snega do daljnjeg a otopljenje sigurno od bozica. :bang:
« Poslednja izmena: 30. Decembar 2010. u 09:03 ljubostinja »

Van mreže dusan

  • **
  • Poruke: 1.049
  • Starost: 47
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #85 poslato: 30. Decembar 2010. u 09:07 »
Sem sala i posalica nista drugo nije preostalo.Scenario 18z GFS opste prihvacen.Suva zima dok dan dva juznog strujanja ne otera zimu daleko na sever.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #86 poslato: 30. Decembar 2010. u 10:01 »
Ja ću malo u off, ali vidim da se podenula neka diskusija o visini snega.

Elem, istina je da je u Ivanjici na zvaničnoj klimatološkoj stanici izmereno 85 cm, na dan 20.02.2009. Ćuprija je istog dana imala 47 cm, a Kragujevac 53 cm. Palić tada nije imao ni trukne snega, Novi Sad se 'šepurio' sa čitavih 9 cm dan ranije, a Beograd je imao sasvim solidnih 29 cm.
Na planinama je, naravno, bilo više snega. Kopaonik je merio 130 cm (od toga je 42 cm palo za 24 časa), RC Kukavica (dan kasnije) 100 cm, Zlatibor 83 cm, dok je Sjenica imala samo 37 cm.

Sada vidite šta je malo, a šta mnogo snega. Ne čudim se Deji koji se raduje obilnom snegu od 10 cm, što je simboličan sneg za brda i planine centralne Srbije.

Ontopic: Padavina nema na vidiku, ali izlaz iz mrazeva se nekako pojavio na obzorju, pred Božić.
Juče mi se u drugom Dnevniku RTS dopala vremenska prognoza. Bilja Vraneš je iznela apsolutnu istinu da će za Uskrs biti svakako toplije. :lmao: Naravno, mislila je na Božić, ali ovaj lapsus je izrekao neporecivu istinu.

btw, zna li iko kako se obrađuje (u ovom slučaju iseca) deo flv fajla? Hoću da to okačim na YouTube, jer sam dl Dnevnik.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #87 poslato: 30. Decembar 2010. u 10:33 »
I ja sam to čuo juče pre dnevnika. Lapsuz. :)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #88 poslato: 30. Decembar 2010. u 10:52 »
Iskreno nisam znao da je za vas Vojvodjanje strano kad negde napada preko 10cm, tek sad vidim da ustvari i ne znate sta je 20cm a od onih 50cm i da ne pricam. Nisam znao da tako malo kuburite zimi.  :P :-[ :o
Stvarno se ne secam tog snega iz februara ove godine kada je cela Srbija bila zavejana. Mozda je samo Vojvodina bila, barem u mom kraju ga nije bilo, a ne verujemi i juznije od mene. :popcorn:
Jedina mana ovog foruma je sto nema puno clanova iz centralne i juzne Srbije. 80% clanova na ovom forumu je iz Vojvodine, pa ispada da kad nesto kazem pricam u prazno ili lupam gluposti.


Bome Vojvođanke znaju šta je 20cm vrlo dobro.    ???

A što se tiče snega i tu znaju šta je više od 20cm.   ;)

Decembarski sneg prošle godine u Novom Sadu

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=DF2sNVxyJes" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=DF2sNVxyJes</a>

Februarski sneg



Centar Novog Sada prošle zime



Eto, a sada bi mogli konačno da se vratite na temu, a ne da se prisećamo kada je gde i koje godine palo snega. Bilo je zima i ovde da bude preko pola metra, sve zavisi.
Treba da se okrenemno budućim snegovima koji nisu na vidiku.  :-\


Van mreže Niki

  • *
  • Poruke: 36
  • Starost: 35
  • Lokacija: Varvarin
  • 18km severno od Krusevca,22km juzno od Paracina
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #89 poslato: 30. Decembar 2010. u 11:00 »
Izgleda da ipak probija juzina,modeli ukinuli skroz padavine za pocetak sedmice. Prva dekada januara ce izgleda biti veoma losa po pitanju snega. :cry:

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #90 poslato: 30. Decembar 2010. u 11:01 »
I ja sam to čuo juče pre dnevnika. Lapsuz. :)

U pravu si. To je bilo u emisiji Vremenska prognoza, kad je rekla '... ali već od Uskrsa će biti toplije...'
... a možda i ranije :rofl:

btw, zna li iko kako se obrađuje (u ovom slučaju iseca) deo flv fajla? Hoću da to okačim na YouTube, jer sam dl Dnevnik.

Hvala na savetima, ali ispalo je da mi to sada neće biti potrebno. Nema veze, pamtim za slučaj kada mi bude zatrebalo.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #91 poslato: 30. Decembar 2010. u 11:04 »
Februarski sneg



Joe, nisi ti toliko nizak. Priznaj da si klek'o! :lmao:
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...


Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #92 poslato: 30. Decembar 2010. u 11:17 »
I dalje se crta sneg za ponedeljak i utorak ponajvise na jugu-jugozapadu zemlje i u središnjim delovima zemlje kolicina je pitanje ali 5 cm u ovakvoj situaciji sa ovakmim temperaturama se lako moze zamisliti. Ako nekom nije dovoljan novi sneg od 5 cm dajte ga meni ja cu ga prihvatiti!:)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #93 poslato: 30. Decembar 2010. u 11:19 »
Joe, nisi ti toliko nizak. Priznaj da si klek'o! :lmao:

 ??? Probao sam da kleknem ali nisam uspeo, ne upadam dovoljno duboko.  :)
Ovde je bio smet od metar najmanje.
Evo dokaza


Van mreže simo

  • *
  • Poruke: 12
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #94 poslato: 30. Decembar 2010. u 11:25 »
 :rofl:
« Poslednja izmena: 30. Decembar 2010. u 11:48 simo »

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #95 poslato: 30. Decembar 2010. u 11:29 »
Kakvo vi otopljenje najavljujete ja nezz, al temperatura ce porasti za koji stepen bice lepog snijega,eto vidjet ce te to je moje misljenje.Svi svjetski meteorlozi najvljuju najvece padavine u januaru.
Opa...znaci da se spremim sve sto mi je potrebno hrane dovoljno i da se spremim za kolaps?:) Okey idem da prenesem i drugovima, poznanicima da se i oni spreme:)

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #96 poslato: 30. Decembar 2010. u 11:43 »
 ^^ ^^
 :lmao: :super:

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #97 poslato: 30. Decembar 2010. u 11:49 »
Uh, padavina će tokom januiara svakako biti.
Samo kad? Trenutno ih nema na vidiku, a sve se može izmeniti već do Božića.

A ceđenje iz Stratusa i ne brojim u padavine koje bi bile značajne. Međutim, to je jedino iole izvesno narednih dana.

Ovde je bio smet od metar najmanje.

Uaaa, juriš smetove, samo da bi pričao koliko je bio sneg... :o Snegoljubačka posla, šta ću... :neznam:

I nešto ti je brdovit taj krajolik. Gde si to bio? Na FG, u Šumadiji ili gde već...?
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže simo

  • *
  • Poruke: 12
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #98 poslato: 30. Decembar 2010. u 11:52 »
U zadnjih 10 god nije bilo pravih zima

Van mreže mladen

  • *
  • Poruke: 253
  • Lokacija: Beograd-Bežanijska Kosa
Odg: Januar 2011.
« Odgovor #99 poslato: 30. Decembar 2010. u 11:55 »
I nešto ti je brdovit taj krajolik. Gde si to bio? Na FG, u Šumadiji ili gde već...?

To sam se i ja pitao :)
Vratiće se magle u London!