Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Anketa

Cenjeni forumaši, evo nam malo zabave, glasajte za vaše mišljenje o tome kakva će ova predstojeća zima biti kod nas.

Toplija i sušnija od proseka.
6 (13.6%)
Toplija i vlažnija od proseka.
3 (6.8%)
Hladnija i sušnija od proseka.
11 (25%)
Hladnija i vlažnija od proseka.
9 (20.5%)
Temperaturno i padavinski prosečna zima.
15 (34.1%)

Ukupno glasova: 40

Anketa završena: 19. Decembar 2011. u 16:52

Autor Tema: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?  (Pročitano 47054 puta)

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« poslato: 30. Oktobar 2011. u 17:52 »
Otvaram ovu temu kako bi ovde mogli otvoreno pisati o svemu vezanom za vaše mišljenje o tome kakva nas i zašto, po vama, očekuje zima ove sezone.

Nadam se da će diskusija biti zanimljiva, te pozivam sve zimoljupce, ali i one koji to nisu da daju svoje mišljenje, i učestvuju u budućoj diskusiji.

Uživajte, i zabavite se. ;)

Moj glas ode hladnijoj i sušnijoj zimi. :)

Mnogo je priče u poslednje vreme oko hladne i snežne zime koja se može očekivati kod nas na Balkanu.. Relativni sam skeptik po pitanju količine padavina, jer smatram da će ove zime AC imati preovlađujući uticaj na vreme kod nas, kao u ostalom i tokom većeg dela leta pa evo sad i dosadašnjeg dela jeseni.
Stoga mislim da će tata Sibir biti nemilosrdan, i doneti nam brdo  :zima2, ali on je nefertilan kao i svaki AC što se tiče padavina te stoga mislim da će neke značajnije snežne padavine izostati, a posebno ovde kod nas u Vojvodini. Biće dosta magle, inja, inverzije, i ostalih čari koje idu uz AC zimi, ali snega ne očekujem dakle mnogo. Živi bili pa videli. ;)

A šta Vi mislite? ;)
« Poslednja izmena: 30. Oktobar 2011. u 18:07 freeze »

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #1 poslato: 30. Oktobar 2011. u 19:09 »
Poslednjih godina kao što je primetno imamo zime sa čestim smenama toplih i hladnih talasa , što bi se reklo imamo samo "epizode" hladnijih prodora koje traju ponekad par dana a ponekad oko nedelju-dve , tako me ne bi čudilo da i ova zima bude takva!

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #2 poslato: 30. Oktobar 2011. u 19:26 »
Naravno Darko, to što si ti napisao nije apsolutno ništa strano, dešavalo se prethodnih godina, dešavalo se i pre 100, 1000 itd godina, i to je sasvim normalno. Temperaturni prosek za svaku zimu dobija se kada staviš u odnos te tople, sa hladnim periodima.. Od toga je zima ili prosečna, ili toplija ili hladnija. Dakle sve zavisi od dužine trajanja hladnih i toplih perioda, i njihove tsr.

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.691
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #3 poslato: 30. Oktobar 2011. u 20:30 »
Ja najviše mrzim suvomrazicu,a imam neki osećaj da će baš nešto tako i biti,zima sa izraženim AC koji bi nam u toku noći donosio jake mrazeve,maglu,itd...a ono što jedino volim tokom zime sneg,bilo bi ga u malim količinama,ovo sve pričam zbog vremena koje je trajalo od leta i koje još uvek traje,čudovište od AC koje nikako da se pomeri iznad nas...

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #4 poslato: 30. Oktobar 2011. u 21:30 »
Ja volim hladnu zimu sa dosta snega, pa sam za takvu i glasao.



Van mreže stratus

  • *
  • Poruke: 10
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #5 poslato: 30. Oktobar 2011. u 22:49 »
ova zima ce sigurno biti hladnija ali suvlja od proseka jer je nestala golfska struja,od polovine novembra prava zima

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.973
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #6 poslato: 30. Oktobar 2011. u 23:30 »
Samo da ne bude vise kise nego snega,kao sto se dogadjalo prethodnih godina.Vise volim kad je suvo,nego kad pada kisa u sred zime.Kad se samo setim 6 januara 2009...ne ponovio se vise.

Van mreže marko79

  • *
  • Poruke: 366
  • Starost: 45
  • Lokacija: bečej
  • carpe diem
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #7 poslato: 30. Oktobar 2011. u 23:48 »
iako obozavam zimu i posebno sneg, nisam optimista za predstojecu zimu (daj boze da gresim). kao sto i prethodni forumasi napisase, AC ima preovladjujuc uticaj, a obzirom na velike kolicine padavina na kraju 2009. i tokom cele 2010. godine, ocekujem pretezno suvu zimu, sa temperaturom malo iznad proseka i vrlo cestom i dugotrajnom kosavom

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #8 poslato: 30. Oktobar 2011. u 23:57 »
E ja bas mislim da ce ova zima biti toplija ali ce vise padati kisa nego snijeg....
Posto se nerazumijem u modele (stvaranje ciklona i anticiklona),po mom nekom misljenju nevjerujem poslije onako susnog ljeta,a evo i prvi dio jeseni,da ce i zima biti suva...

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #9 poslato: 31. Oktobar 2011. u 00:02 »
Ja mislim da će ove godine biti zima slična kao prošle godine , vidite da je oktobar skoro isti kao prošle godine , AC se aktivirao krajem oktobra prošle godine i zbog toga je više od pola novembra bilo veoma toplo! evo i ove godine tako! AC se ponovo akivirao krajem oktobra! ne gine nam slično vreme kao prošle godine!

Van mreže Boki

  • **
  • Poruke: 787
  • Lokacija: okolina Cuprije (selo Senje)
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #10 poslato: 31. Oktobar 2011. u 00:04 »
Lepa tema. :D Sto se zime tice ne ocekujem nista posebno. Bice kakva ce biti, a kada se zima bude zavrsila u martu tada cu izneti zakljcak o njoj. Naravno da bi voleo da bude sto vise snega, ali sam svstan cinjenice da zivimo u podruciju gde je klima umereno kontinentalna...
Glasao sam za temperaturno i padavinski prosecnu zimu...

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #11 poslato: 31. Oktobar 2011. u 16:52 »
Glasah za "prosečnu zimu"! E sad ono što bih voleo, je da nas "odvale" ove padavine (naravno u obliku snega :D) koje smo "uštedeli" ovih meseci dok je vladao anticiklon! Priroda sve nadoknadi tako da ...  ;D ;D ;D


Van mreže zimoljubac

  • *
  • Poruke: 51
  • Lokacija: Kovin
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #12 poslato: 31. Oktobar 2011. u 18:11 »
hmmm,zanimljiva tema.mislim da je pred nama hladnija i suvlja zima,sto ne znaci da padavina nece biti,ali ni ne ocekujem neke vece kolicine.daj boze da gresim,voleo bih da zima bude hladnija i dostaaaa vlaznija,sa mnogo snega,ali... :-)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #13 poslato: 31. Oktobar 2011. u 18:12 »
Anticiklonska cirkulacija je preovladavala u toku većeg dijela ove godine. Ukoliko se tako ova godina i završi, i naredna počne, zima će biti hladnija i sušnija od prosjeka. To je ono što ja očekujem. A navijam za prosječnu. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #14 poslato: 31. Oktobar 2011. u 19:51 »
Oho, okuvala se rasprava, baš mi je drago. :D

Moju prognozu za ovu zimu sjajno je slikovito prikazao 12z izlaz GFS-a posle 300 sata.  ;D

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.691
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #15 poslato: 31. Oktobar 2011. u 19:58 »
Ja sam glasao za hladniju i sušniju zimu,iako mi je to najgora kombinacija nadam se da se nece ostvariti  :pop:,zaključak sam doneo na osnovu dosadašnjih vrem.prilika.

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.973
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #16 poslato: 31. Oktobar 2011. u 20:02 »
freeze@Ako nije tajna,sta je prikazano?

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #17 poslato: 31. Oktobar 2011. u 22:49 »
 ^^
Pa nznm ni ja shta je prikazano.ali verovatno da je prikazan prodor hladnog i suvog vazduha o5 verovatno sa severoistoka... Ako prochitash freeze-ovu prognozu to mozesh zakljuchiti bez da pitash :D

Van mreže PedjaN

  • *
  • Poruke: 408
  • Starost: 32
  • Lokacija: Oplanici,Kraljevo
  • I love snow!
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #18 poslato: 01. Novembar 2011. u 00:13 »
 Po nekom mom misljenju hladnija i suvlja od proseka,voleo bi da bude i sa vise snega ali videcemo... :)

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #19 poslato: 03. Novembar 2011. u 19:51 »
freeze@Ako nije tajna,sta je prikazano?

Nije tajna naravno, na tom prikazu mogao se videti upad veoma hladnog vazduha sa istoka koji bi uz AC doneo vrlo hladne dane, ali suve, uz jake mrazeve maglu, i gotovo celodnevne temperature ispod nule. U međuvremenu, situacija se sledećim izlazima menjala, pa je taj upad hladnoće za sada odložen do daljnjeg.;)