Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Februar 2012 - III dekada  (Pročitano 69534 puta)

Van mreže Stefoo

  • **
  • Poruke: 562
  • Starost: 29
  • Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #40 poslato: 22. Februar 2012. u 16:02 »
U Modriči vedro. :sun
T +7'C.
„ Vjetrovi su moji prijatelji, oluje moje radosti, sunceva zega moja naslada, mukla studena jutra moji najsvecaniji casovi.”
I. A.

http://www.youtube.com/watch?v=GhLZRizkZ_M&sns=fb

Van mreže danijel

  • **
  • Poruke: 1.494
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #41 poslato: 22. Februar 2012. u 16:57 »
Ako je Kimi iz Novog sela, to je samo 40 m visocije od kraljeva..  Bas je to znacajna razlika od 20 cm
Sasvim dovoljno tih 40m uostalom selo se lakse hladi od grada jer nije prenatrpano, ugrejano i naravno da je veci sneg tamo izolovano je od grada i hladnije uvek bilo tako i ostace hehe,ovde u Vojvodini je recimo moj  Pavlis je udaljen od Vrsca 5km a snega duplo vise i temperatura uvek niza zimi 2-3 stepena a nekad i vise jednostavno tako je to...;)) Vrsac i dalje magla i 0 stepeni...;)

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #42 poslato: 22. Februar 2012. u 17:08 »
Sasvim dovoljno tih 40m uostalom selo se lakse hladi od grada jer nije prenatrpano, ugrejano i naravno da je veci sneg tamo izolovano je od grada i hladnije uvek bilo tako i ostace hehe,ovde u Vojvodini je recimo moj  Pavlis je udaljen od Vrsca 5km a snega duplo vise i temperatura uvek niza zimi 2-3 stepena a nekad i vise jednostavno tako je to...;)) Vrsac i dalje magla i 0 stepeni...;)
Nije pravilo ... Zrenjanin je tokom ovog zadnjeg snega konstantno imao više snega nego ja, i ako sam na selu! Takođe važi i za temperature.

Van mreže Lazo

  • **
  • Poruke: 737
  • Lokacija: Sombor
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #43 poslato: 22. Februar 2012. u 17:19 »
Magla se polako spusta, -2.5°C.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #44 poslato: 22. Februar 2012. u 17:34 »
Magla se polako spusta, -2.5°C.

Kod mene nije ni odlazila  ;) ... -2°C.

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #45 poslato: 22. Februar 2012. u 17:39 »
Takodje ni ovde, ceo dan gusta magla a sada jos gusca... Malo je falilo da ovo bude ledeni dana ali temperatura je oko podne malo presla u plus, trenutno -2C.

Nije pravilo ... Zrenjanin je tokom ovog zadnjeg snega konstantno imao više snega nego ja, i ako sam na selu! Takođe važi i za temperature.
I Novi Sad je imao nizu temperaturu od Kule a koliko puta je veci...

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #46 poslato: 22. Februar 2012. u 17:52 »
Izmedju Vrbasa i Novog Sad jako gusta magla, vidljivost maksimalna 50m. Temperatura je -2C, kao sto laky rece malo je falilo da bude ledeni dan.

Van mreže danijel

  • **
  • Poruke: 1.494
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #47 poslato: 22. Februar 2012. u 17:53 »
Takodje ni ovde, ceo dan gusta magla a sada jos gusca... Malo je falilo da ovo bude ledeni dana ali temperatura je oko podne malo presla u plus, trenutno -2C.
I Novi Sad je imao nizu temperaturu od Kule a koliko puta je veci...
Hehe Laky koliko se ja secam Kula nije selo odavno heehe (Bar nije bila dok sam ja dolazio da gledam Hajduk dok je igrao moj komsa Kirkov,Predic-Vrscani hehe ;) ) tako da ste vi vec malo veca varos na rubu postanka grada,a selo 2-5 hiljade stanovnika heehe tu snega ima,ali sve zavisi od mnogo faktora hehe.Izvinjavam se na off iz teme ;) Vrsac i dalje maglustina debela,0 stepeni ;)

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #48 poslato: 22. Februar 2012. u 18:27 »
Vrlo gusta magla od posle centra NS-a do BP. Tempa nije išla preko jedinice ceo dan. Još jedan hladan dan.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #49 poslato: 22. Februar 2012. u 18:30 »
Kako kod mene sumaglica a u Beogradu magla , čudno! I juče i danas!

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #50 poslato: 22. Februar 2012. u 19:50 »
Ako je Kimi iz Novog sela, to je samo 40 m visocije od kraljeva..  Bas je to znacajna razlika od 20 cm

Tu negde,možda malko više.

Ovog puta visina nije bitna,već su jednostavno oblaci odlučili da ovde izluče više padavina (posebno onaj petak kad je ovde bilo 15cm novog,dok je u Kraljevu bilo tek centimetar-dva..kao i oni pljuskovi snega u prošlu sredu uveče)....no,to se dešava vrlo često,tako da na takve razlike više ni ne obraćam pažnju.

Jednostavno,ovaj deo oko Banje neku vrstu mikroklime......i garantujem da nema većih meteo ser*nja u dolini Zapadne Morave nego u ovom delu  ;D Generalno uvek dobro prolaze moje Novo Selo i (posebno)susedno (od mene zapadno) selo Gračac,e oni su apsolutni meteo podebnici !   :first: :first:

By the way,oblačno i tmurno sa sumaglicom.

+1°C,tiho je bez vetra.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #51 poslato: 22. Februar 2012. u 19:57 »
Sumaglica i niska oblačnost u Beogradu. T +0.5°C, Tmax +3.6°C. Visina bljuzge 21cm.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm


Van mreže danijel

  • **
  • Poruke: 1.494
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #52 poslato: 22. Februar 2012. u 20:04 »
Vrsac -2 magla i dalje caruje ;)

Van mreže Lazo

  • **
  • Poruke: 737
  • Lokacija: Sombor
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #53 poslato: 22. Februar 2012. u 21:16 »
Kod mene se, nekim cudom, magla razisla, mozda ne u potpunosti ali se dobro vide svetla u daljini sto nije bio slucaj pre jedno 2 sata. Recimo, u 18h je, po synopu, vidljivost bila 200m. Temperatura je -6.1°C, tako da smo, mi Somborci, najhladniji veceras.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #54 poslato: 22. Februar 2012. u 21:20 »
U Paracinu danas veci deo dana maglovito, popodne se magla izdigla u nisku oblacnost. Tmax: 2.6C
Trenutno oblacno 1.1C, visina snega 18cm

Van mreže Stefoo

  • **
  • Poruke: 562
  • Starost: 29
  • Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #55 poslato: 22. Februar 2012. u 21:35 »
MODRIČA
Cijeli dan je bilo  :sun .
Tmax=+7'C.
Trenutno -1'C. :D
Vedro.
Magle još nije bilo.
„ Vjetrovi su moji prijatelji, oluje moje radosti, sunceva zega moja naslada, mukla studena jutra moji najsvecaniji casovi.”
I. A.

http://www.youtube.com/watch?v=GhLZRizkZ_M&sns=fb

Van mreže Bura

  • *
  • Poruke: 147
  • Lokacija: Bar, Crna Gora
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #56 poslato: 22. Februar 2012. u 21:36 »
U Baru danas pravi proljecni dan, maksimalna temperatura danas +17.9°C . Trenutno pretezno oblacno, vjetar sjeveroistocni umjeren, trenutna T 13.4°C

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #57 poslato: 22. Februar 2012. u 21:41 »
Dok su kod vas na primorju počele tropske vrućine kod nas za 22 dana februara ni jedan prolećni dan nije bio! Biće ovo izgleda jedan od najhladnijih februara ikad!

Van mreže Bura

  • *
  • Poruke: 147
  • Lokacija: Bar, Crna Gora
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #58 poslato: 22. Februar 2012. u 21:43 »
Evo danasnjih maksimalaca na primorju:

Tivat 18.1°C
Kotor 18.0°C
Budva 18.0°C
Bar 17.9°C
Herceg Novi 17.7°C
Ulcinj 13.6°C

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #59 poslato: 22. Februar 2012. u 22:11 »
Nije me bilo mozda dan dva,imao sam nekih obaveza pa sada prochitah ono raspravku o visini snega. . . :D

Znachi, blagi i duzi off:

Evo da se nadovezem samo: To da li je neko mesto selo ili grad,misslim da nema nikakve veze po gotovu na temp. od -10

N.M.V. Naravno igra ulogu ali o5 ne u svakom sluchaju prichao sam vec da je planina Jelica tj jedna njena strana nekoliko puta ove zime,pre nego shto su pocheli snegovi u ostalim predelima Srbije(decembru do sredine januara), imala manje snega od mene na dosta vecoj n.m.v. . .

E sada ono glavno,da li neko mesto ima mikro-klimu u odnosu na okolinu teshko da se moze utvrditi bez meto stanice,ali o5 mora postojati razlog te mikro-klime da li se nalazi sa npr navetrene strane planine o chemu je ptprnice prichao ili se nalazi u kotlini sa chestim maglama pa moze imati manje padavina od okoline i imati neku vrstu zupske klime poput Pozege i slichnih kotlina. . .

Ja mislim da Ivanjica takvu vrstu mikroklime sa dosta vishe padavna od okoline po gotovu zimi ima zbog svog polozaja izmedju strmih strana planina i chestih i visokih brda sa svih strana oko Ivanjice kao i zbog polozaja na jugozapadu pogotovu shto verovatno zahvata ista vazdushna masa kao i Sjenicu ali Sjenicu zbog njenog ne zanimljivog tj ravnicharskog(visoravan) ornografskog polozaja, padavine delimichno prolaze i istresaju se upravo ovde i ka severu dalje slabe. . . Takodje kada padavine dolaze sa severozapada ili severoistoka imaju obichaj da se upravo zbog nailaska na strme padine planina upravo istresu u Ivanjichkom kraju... Eto ko hoce moze da slichno prochita i u u temi: Klima Srbije gde sam pitao struchnajka,tj Ptprince-a koji trenutno nije na forumu ali koga zanima moze da prochita specifichnosti Ivanjichke mikroklime i razloge iste u toj temi. . .

Ptprince je takodje lepo rekao mikroklimu moze da ima skoro svako mesto,ali bitna rech je specifichnost iste koja nije tako chesta. . . Dakle moraju da postoje dobri razlozi da li neko mesto prima vishe padavine od okoline ili je hladnije i zbog chega. .  .

Evo josh jednog primera a to je mestashce Kaona koje lezi na nekih 800 ili malo jache mnv. . . Prima jako dosta padavina i snega zimi jel se nalazi sa navetrene i jugozapadu otvorene strane Jelice,dok druga strana Jelice okrenuta ka Chachku na istoj n.m.v prima puno,PUNO manje padavina kao i sam Chachak! NOVI Pazar i ako je izmedju Planina,ali nema tako izazena brda kao u okolini Ivanjice bio sam u Pazaru al o5 u Planinama je prima dosta dosta manje padavina zbog toga shto se nekako nalazi sa zavetrene strane svih njemu planina u okruzenju,nema bash puno mesta sa vishkom padavina. . .

Moraju da postoje razlozi za specifichnu mikro-klimu... i vishe snega od okoline,kao shto moraju da postoje i slike :D

E sada,da li cu neko nekom chlanu foruma verovati na rech ili ne,ja ne znam, ali ja slikam i intezitet padavina i potrudim se da sve uspem a neko nece nishta,lili ne stigne ne ulazim u to,ali moje je pravo da nekim chlanovima foruma verujem na rech a nekim da ne verujem na rech dok ne vidim slike gde se jasno moze uochiti visina sneznog pokrivacha ne u cm tachna ali otprilike. . .


Ja ne mogu naterati da slika ako to ne zeli,ali niko ni mene  ne moze naterati da verujem nekom na rech dok ne vidim slike. . .


EDIT: Ovo o specifichnoj mikro-klimi sam prichao jel neka mesta imaju, tj tvrde da imaju dosta vishe snega od okoline. . . pa sam ja naveo razloge zbog chega Ivanjica obichno ima vishe snega od okoline ali ja uvek i postavim slike,tako da nemam razloga da se pravdam. . .  a i hteo sam da kazem da moraju postajati neki razlozi za spec mikro-klimu koja nije bash tako chesta. . . i slike,slike :)

« Poslednja izmena: 22. Februar 2012. u 23:02 Srbin »