Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Proleće 2012  (Pročitano 37756 puta)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Proleće 2012
« poslato: 04. Mart 2012. u 10:03 »
Dugoročne ovde  :-:

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Proleće 2012
« Odgovor #1 poslato: 04. Mart 2012. u 12:42 »
Kako stvari stoje posle 11 marta nas ocekuje pravo prolece sa temperaturama preko 10 stepeni! Ako ne dodje u medjuvremenu do nekih promena!

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Proleće 2012
« Odgovor #2 poslato: 05. Mart 2012. u 18:41 »
Proleće -> Anticiklona -> Suša...

Videćemo koliko će ovakva situacija potrajati, ali sve češće se ponavlja ova varijanta...

Van mreže skopski

  • **
  • Poruke: 631
  • Starost: 30
  • Lokacija: Skopje
Odg: Proleće 2012
« Odgovor #3 poslato: 07. Mart 2012. u 00:25 »
http://www.accuweather.com/en/weather-blogs/euro/spring-forecast-for-europe/62274

Evo link za ko želi da vide prognoza AccuWeather za proleče 2012.  :)
Malo me mrzi da postaljam tekst i slike, pa evo vam samo link.

Izgleda da su manje-više su pogodili zimsku prognozu.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Proleće 2012
« Odgovor #4 poslato: 07. Mart 2012. u 06:50 »
Uh dobro je....po GFS-u nema opasnosti od kiše tamo negde do 700 i nekog sata :doh: :doh:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Fraka

  • **
  • Poruke: 821
  • Lokacija: Kotor - World wide
Odg: Proleće 2012
« Odgovor #5 poslato: 07. Mart 2012. u 12:25 »
Ipak mozda bude pljuskova snijega kroz 5 dana  :D

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Proleće 2012
« Odgovor #6 poslato: 09. Mart 2012. u 17:16 »
Stabilno, stabilno i stabilno vreme do daljnjeg. Postepeno prelazimo iz zime u prolece sto nije bio slucaj prethodnih godina.
Sta se desava sa ovim anticiklonima jel moguce da se toliko dugo zadrze iznad Evrope. Pola godine anticiklon pa pola meseca cikloni pa onda opet pola godine anticiklon, kao da smo u pustinji.

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.691
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Proleće 2012
« Odgovor #7 poslato: 09. Mart 2012. u 18:24 »
Vala baš.Gledam karte,pa više kiše će pasti na severu Afrike(Tunis,Libija)nego kod nas,ne znam šta je ovo.

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Proleće 2012
« Odgovor #8 poslato: 09. Mart 2012. u 19:19 »
Ni sever Afrike nikako da se zagreje mozda je i to jedan od razloga zasto nema ciklona iznad Sredozemnog mora...

Evo jedna karta trece dekade marta, jak anticiklon i vedro vreme u skoro celoj Evropi...  :sun


Van mreže forest

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 40
  • Lokacija: Prokuplje
Odg: Proleće 2012
« Odgovor #9 poslato: 09. Mart 2012. u 22:56 »
E blago nama... još se nismo oporavili od prošlogodišnje suše, a vec ulazimo u novu.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Proleće 2012
« Odgovor #10 poslato: 10. Mart 2012. u 16:35 »
Kakva nam je jesen i dobar pocetak zime bio(izuzev 20ak dana) takvav nam je i kraj zime i pocetak proleca-sa jakim anticiklonima, i bez padavina,kakvo li nas prolece i leto ocekuje mozemo samo da zamislimo   ::) i sad nek neko kaze da je ovo sve uobicajno......(kad vidimo Portugal ,Spaniju(nezapamcene suse u toku zime),sneg u severnoj africi i niske Tc,sve cesci sneg na bliskom istoku.
POLAKO GUBIMO 4 GODISNJA DOBA  :-\

Van mreže Nicisy

  • *
  • Poruke: 189
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Proleće 2012
« Odgovor #11 poslato: 11. Mart 2012. u 23:26 »
Izgleda da nam se konačno bliži pravo proleće :jupi: :sun :sun



Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Proleće 2012
« Odgovor #12 poslato: 12. Mart 2012. u 13:01 »
Ovaj anticiklon je nezamisliv više....

Mislim stvarno.....Ok,bilo je sušnih martova i aprila takođe.....alii

Bojim se da će nam se ovaj anticiklon ove godine popeti na glavu.....nikakav pokušaj prodora sa zapada  :o

Kad se ono beše poslednji put formirao pravi Đenovski cikon  :?: :?: .....ne...ček,ček  :smartass: ...kad sam ja poslednji put video na onim meteociel kartama ciklon iznad Španije  :doh: :doh:   :oboze:

Katastrofa......ukoliko se nešto ne promeni,mislim da smo ga debelo naje*ali ovo proleće i leto  :kafa: :kafa:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Proleće 2012
« Odgovor #13 poslato: 12. Mart 2012. u 14:33 »
Shta vam je ljudi :D Januar i februar su bili padavinski iznad proseka,snega u vishim predelima ima koliko hocete i polako se topi,zemlja je natopljena dobro(barem kod mene) vodostaji su u porastu. . . Nema razloga ta brigu :)

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Proleće 2012
« Odgovor #14 poslato: 12. Mart 2012. u 14:43 »
Mala ispravka Srbine kod skoro svih reka je vodostaj u opadanju. Jedan ili dva meseca u pojedinim predelima sa padavinama iznad proseka nece popraviti vodostaj. Pratio sam od prosle godine promene vodostaja i puno reka je potpuno presusilo, zamisli koliko vode treba da bi se samo te reke vratile u normalu a gde su tu jos velike reke.
Ne svidja mi se uopste ovaj anticiklon koji se zalepio za Evropu, jeste da mart zna da bude susan nema mu kraja.

Van mreže forest

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 40
  • Lokacija: Prokuplje
Odg: Proleće 2012
« Odgovor #15 poslato: 12. Mart 2012. u 20:06 »
@laky

Slazem se! Od proslogodisnje suse se jos nismo oporavili. Vodostaji su smesni za ovo doba godine, a posebno ce biti smesni za mesec dana ako ne bude nesto padalo u medjuvremenu.

Pricam sa seljacima na pijaci, kazu zemlja je vlazna ali ne toliko koliko se ocekivalo nakon onolikog snega...

Uostalom idem po terenu, po sumama, vidim kako se ponasaju potoci... pa slobodno mogu da kazem da nikada nisu bili manji u ovo doba godine! I pored tolikog snega koji je pao i koji se jos uvek topi! Mislim da u skorije vreme nismo imali situaciju da u novembru padne 1-2 mm, a negde ni toliko.

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: Proleće 2012
« Odgovor #16 poslato: 12. Mart 2012. u 23:30 »
Za vikend i pocetak sledece nedelje se iz izlaza u izlaz povecavaju temperature,sad najavljuju za Beograd i do 23C  :sunce ...  :selam:

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Proleće 2012
« Odgovor #17 poslato: 13. Mart 2012. u 00:21 »
E sad zamisli kako je kod mene na pesku, kad je već sad suvo 4-5cm površinskog sloja. Padavina ni u dugoročnoj prognozi. Prošle godine smo zalivali u 3-oj dekadi marta prvi put, a ove godine treba u prvoj polovini marta. U nedelju je bilo u jednoj emisiji da pšenica izgleda kao u novembru, i da je u velikom zaostatku, a vlage nema da se trgne. A "visoke" temperature će još poboljšati isparenje.

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Proleće 2012
« Odgovor #18 poslato: 13. Mart 2012. u 07:33 »
Da,upravo tako,sa jugozapada kreće priliv bas toplog vazduha,ne bi me iznenadilo i da negde dogura i do 25c,padavina nema što znači opet suša,ovde je zemlja suva 2cm skroz.Ja se samo plašim da se ne ponovi prosla godina...

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Proleće 2012
« Odgovor #19 poslato: 15. Mart 2012. u 13:28 »
Uh,dobro je...padavina i dalje nema na vidiku u narednih 400 i nešto sati verovatno.

Ja se uplašio dal' neće možda malo kiše pasti :) :doh: :doh: :nelupaj:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*