Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1348107 puta)

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.280
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2880 poslato: 02. Avgust 2017. u 11:03 »
Sofronije ako sam te dobro razumeo ti si se nesto zbunio...Rhmz ne uzima zvanicne podatke od ams vec valjda(ako nije tako neka me neko ispravi ko poznaje bolje materiju) ima poseban zivin termometar na koji na svaki sat osmatrac cita vrednost i onda to ide u synop za taj sat... Sto se tice min i max temperatura za to postoje posebni minimalni i maksimalni termometar koji se ocitava uvece zim u 21h a leti valjda u 22h... Znaci ams nas sluzi samo orijentaciono da pogledamo temperature i padavine pre svega... Ako nije ovako kako ja mislim i znam neka me neko od kolega ispravi...
Satne podatke rhmz-a imas ovde http://synop.meteos.rs , izlaze oko 45min posle punog sata za taj sat, znaci 13utc je nasih 15h a podatke imas oko 15:45 eventualno do 15:50 i tada je za SP t bila 35.9C....Inace ovo sto pise na tvojoj slici da je termin 14h to pretpostavljam da znas da je 15h... Ne znam zasto lepo ne podese sat...


Kada sam pisao poruku oko 16 ili 17h ne secam se ja sam znao da je po ams Nis tmax 36.9 ali uvek pri suncanim danima je veca po ams i zato sam ja napisao da je zvanicna tmax oko 36.4C

Satni podaci sa ams se koliko vidim po sajtu unose rucno, mozda gresim.

Jedino ako je moguce dan min/max termometar ne zabelezi istu max temperaturu, ali bas za stepen i kusur malo mi nelogicno al ajd. I max temp onda treba da bude dostupna tek 23-24h uvece ako se ocitava u 22, pa plus sat na sajtu...

Nema veze oni ionako mere temp u Glibovcu, a ne u Palanci ;)
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2881 poslato: 02. Avgust 2017. u 14:28 »
Beograd u 14:20 po rhmz automatskoj stanici dogurao do 38.8 stepeni , danas mi vodimo kakav Paracin i Smederevska palanka   :rools:

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2882 poslato: 02. Avgust 2017. u 14:34 »
Šta mislite kako je preko bare sada? Evo izgleda vremena za sledećih 6-10 dana :D

https://weather.com/news/weather/video/an-august-anomaly-temperatures-below-average

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.280
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2883 poslato: 02. Avgust 2017. u 14:53 »
Beograd u 14:20 po rhmz automatskoj stanici dogurao do 38.8 stepeni , danas mi vodimo kakav Paracin i Smederevska palanka   :rools:

ovaj "jadac" ne vazi Darko posto si ti iz "okoline beograda"  :D  :laugh:

mislim da ce i sale i dikile da se sloze da vam predajemo bez borbe i stafetu i prvo mesto do kraja trajanja toplotnog talasa ;)  :laie:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2884 poslato: 02. Avgust 2017. u 15:01 »
Pa moje naselje spada pod opstinu Palilula(Beograd) no da se vratimo na temu Paracin i Smederevska Palanka su presli 37 stepeni danas , evo danas se pridruzio i novi protivnik Valjevo bilo je u jednom trenutku 38 stepeni mislim da je u 14:40 ali nisam siguran 100%

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.280
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2885 poslato: 02. Avgust 2017. u 15:55 »
Pa moje naselje spada pod opstinu Palilula(Beograd) no da se vratimo na temu Paracin i Smederevska Palanka su presli 37 stepeni danas , evo danas se pridruzio i novi protivnik Valjevo bilo je u jednom trenutku 38 stepeni mislim da je u 14:40 ali nisam siguran 100%

Ah, pa tamo nema ni 35  :D samo krug dvojke računamo  :tu:

Pws Kladurovo kod Petrovca na Mlavi belezi 39.1 trenutno  :)

Beat that ;)
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2886 poslato: 02. Avgust 2017. u 15:57 »
Beogradu 15:50 izmereno 39.2 stepena:




Nadam se da ce ovo otici u synop podatke.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2887 poslato: 02. Avgust 2017. u 16:35 »
 ^^
A zašto se "nadaš"?  :huh:
Da li bi bio još srećniji ako bi sledeće brojke "otišle u synop"?



Pokušavam da shvatim zašto bi neko bio srećan ako zvanična temp. bude npr. 39.6C (a najverovatnije neće, jer AMS Vračar u ovakvim situacijama pokazuje malo više od zvaničnog podatka koji će biti upisan -kako se to merenje vrši i da li se uzima sa jedne ili 3 lokacije neću da pišem) a ne npr. 38.9C ili 39.1C ali ne uspevam...

Pa moje naselje spada pod opstinu Palilula(Beograd)

Mislim da život daleko od centra grada ima svojih prednosti (kao i mana) i jedna od tih se pokazuje baš u ovim izuzetno vrućim danima.
Što se tiče opštine Palilula njoj pripada i Takovska ulica u centru grada (gde je sedište opštine) ali i naselja Vrbovski, Tovilište, Preliv ... i mislim da prosečan stanovnik npr. Tovilišta verovatno neće reći "živim u Beogradu". Dakle tvoja lokacija "okolina Beograda" je sasvim korektna i nema potrebe da nekome objašnjavaš  ;) da li tvoj miran i verovatno lep kraj pripada Beogradu tj. Paliluli.
Beogradu "zvanično" pripadaju i opštine Mladenovac, Lazarevac i Obrenovac ali realno to je zaista mnogo van Beograda (znatno dalje nego tvoj deo, ukoliko se nisi preselio).
« Poslednja izmena: 02. Avgust 2017. u 16:47 Profiamater »

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2888 poslato: 02. Avgust 2017. u 19:46 »
Krenuli su pozari u Srbiji, buknuo je veci pozar u ataru sela Planinica u opstini Mionica na padinama Maljena i Suvobora, nadajmo se da ce se lokalizovati brzo i da nece biti dalje problema.


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2889 poslato: 02. Avgust 2017. u 19:52 »
 ^^ Sad ce braca Rusi da pripomognu i bice reseno, daj Boze  :) Tako se to radi odma pomoc...
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=08&dd=02&nav_category=12&nav_id=1289082

E evo i mene danas ceo dan u frizideru pa tek sad uspeo da navatam internet  :rofl:

Stara nasa... Vrata pakla se otvorila u BKR, aj videcemo kasnije maksimalce

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2890 poslato: 02. Avgust 2017. u 22:01 »
Kako je Milos faktor stabilne atmosfere i stub BKR tako sam i ja faktor toplote. Od pocetka godine nisam doziveo mesec ispod proseka. Dok se cela Evropa smrzavala u januaru Madrid je bio "na nuli". Februar i Mart hajde i nekako, svuda su bili dosta topli. Oba prolecna meseca ovde proteknu hladnjikavo, tamo po par stepeni iznad proseka. Jun bude najtopliji od kada se meri. Onda ja dodjem ovde tamo dodje zahladjenje i prosecne vrednosti, a ovde me doceka topliji jul i toplotni talasi. Odem u CH na kratko kad i tamo 30 stepeni. Evo sad avgust necu ni da pominjem, Tamo normalan a ovde ubija. A taman sam mislio da cu posle nekoliko godina konacno provesti leto bez nekoliko uzastopnih dana sa 40+ stepeni, posto necu ici na turnire po Andalusiji i Kastilji La Manci, kad ono  :grin:. Sad kad odem na more ocekujem da na kratko zahladi, a onda cim dodjem pocne opet sa 35 stepeni. Neverovatno da evo vec 9 meseci(novembar16') izbegavam "hladan" mesec.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2891 poslato: 02. Avgust 2017. u 22:09 »
@ real madrid

hahahahah, da stvarno ludo.. :grin: :laugh: mada bio si za Ukrs ovde, kad je bilo normalno i malo kisno, a u Madridu vec je bilo tad 30 C, secas se kad sam ja isao u Madrid..znaci propustas "andaluzijusku turneju" ovaj put? :) Uh sto bih voleo da vidim Andaluziju, Granadu, Sevillu, Kordobu, Sierra Nevadu ali kad je sveziji period godine.. 8)

Gde ces na more? :D


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2892 poslato: 02. Avgust 2017. u 22:14 »
Znači @real madrid da je dobitna kombinacija za Beograd da i ja i ti begamo na more i da se što duže zadržimo. :D

Faktor stabilnosti, kako to samo politički zvuči  :laugh:


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.280
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2893 poslato: 02. Avgust 2017. u 22:20 »
Imate placen put i klopu ;)

Obojica :D
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2894 poslato: 02. Avgust 2017. u 22:36 »
^^ Samo da ne odem u Palanku, umesto na more. :D


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2895 poslato: 02. Avgust 2017. u 22:39 »
Imate placen put i klopu ;)

Obojica :D
Kad malo bolje razmislim i ja sam faktor stabilnosti, tako da valjda i za mene ovo vazi...  :grin:
Sofronije ja bi u Tursku kad vec placas da iskoristim maksimalno  :)

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2896 poslato: 02. Avgust 2017. u 22:43 »
Dodjite kod mene u Niksic da idemo da se kupamo u Krupac kako crno more :rofl:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2897 poslato: 02. Avgust 2017. u 22:46 »
Dodjite kod mene u Niksic da idemo da se kupamo u Krupac kako crno more :rofl:

Mozda najbolje u Glavu Zete, da se razladimo posteno! :rofl:

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2898 poslato: 02. Avgust 2017. u 22:54 »
Mozda najbolje u Glavu Zete, da se razladimo posteno! :rofl:
Moze moze i to je dobro :D Pa onda vas vodim na visoke planine oko NK :)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2899 poslato: 02. Avgust 2017. u 22:56 »
Moze moze i to je dobro :D Pa onda vas vodim na visoke planine oko NK :)
Kakav Krupac kakva Glava Zete ili planine da vodis ti na Nikšićko pivo da se oladimo ko ljudi   ;)

Sad ozbiljno malo... Mislim da je izvesno da je ovo najjaci tropski talas od cuvene 2007. godine a gde mu je plafon iako ja ovde ne verjem u obaranje rekorda videcemo... Vise bih voleo da je 10ak stepeni niza temperatura ali sta je tu je... Ovo je ipak previse...
« Poslednja izmena: 02. Avgust 2017. u 23:07 Bart »