Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Avgust 2015  (Pročitano 59425 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Avgust 2015
« Odgovor #160 poslato: 21. Avgust 2015. u 19:53 »
Ne bi trebalo da to predje 35C tamo u sledeci petak i vikend ali ipak i to je dosta vruce... Malo smo pozurili naravno pre svega ja sa otpisivanjem vrucina od 35C kad sam video onu rhmz-ovu prognozu za 30 dana... Gfs ne vidi nista znacajno sto se tice padavna za sutra za istocni i moj jugoistocni deo a bogami ni cele sledece nedelje u celoj zemlji...

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Avgust 2015
« Odgovor #161 poslato: 22. Avgust 2015. u 11:08 »
Pošto smo se odmorili od vrućina, iste nam se ponovo vraćaju, sa temperaturama iznad 35 °C krajem iduće sedmice.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Avgust 2015
« Odgovor #162 poslato: 22. Avgust 2015. u 11:17 »
Sad i ja vidim da se za severnije delove prognozira preko 35C a valjda u subotu i 38C a juzniji bi bili malo sveziji oko 35C... Kisa nova po gfs-u tek mislim tamo 3. septembra...

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Avgust 2015
« Odgovor #163 poslato: 22. Avgust 2015. u 19:02 »
Gfs u novom izlazu malo ublazio temperature za sledeci vikend za celu zemlju... Vise necu da kom. svaki izlaz to tek tamo od srede cemo videti kako stoje stvari a sada samo da ispravim svoj prethodni post...

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Avgust 2015
« Odgovor #164 poslato: 22. Avgust 2015. u 21:57 »
EC ne vidi nikakve vrucine krajem sledece nedelje , temperature malo iznad 30 stepeni.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Avgust 2015
« Odgovor #165 poslato: 23. Avgust 2015. u 12:24 »
Po ensemblima,ako izuzmemo naravno bugg glavnog izlaza sve je "relativno" pod kontrolom.

U utorak se očekuje prolazni front,uz pljuskove i razvoje mahom u zapadnoj polovini Srbije.On bi prolazno doneo neko sitnije zahlađenje na visini,nakon čega bi usledio niz od 4-5 dana sa temperaturom oko 18-19C na 850Hpa.Ipak,svetlo na kraju tunela se brzo nazire,što je i očekivano jer je ipak kraj leta blizu:

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Avgust 2015
« Odgovor #166 poslato: 24. Avgust 2015. u 14:53 »
Pošto je sutrašnji dan ušao u 24h, lepo to izgleda na kartama za zapadnije delove zemlje.
Što se istoka tiče, košava će učiniti svoje pa do razvoja kako barem modeli tvrde - najverovatnije neće doći.
Strujanja jugozapadna-zapadna sa tendencijom okretanja na severozapadna u toku noći.






Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Avgust 2015
« Odgovor #167 poslato: 24. Avgust 2015. u 17:55 »
 ^^
Ocekujem tek po koji lokalni pljusak mozda sa grmljavinom u zapadnom delu zemlje ali uglavnom suvo zahladjenje ako se tako moze nazvati.
Problem kod ovog fronta je kosava koja ce rasusiti vazduh i time spreciti razvoj, pa tamo gde bude slabije i ne bude je bilo postoje sanse za razvoj.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Avgust 2015
« Odgovor #168 poslato: 24. Avgust 2015. u 19:28 »
Au bas ce bude toplo... Ovo blize 40C nego 35C... Ali posle ovog desetodnevnog perioda mislim da sledi kisa i zahladjenje i  to je to od leta... Mozda bude neki jos dan sa vrucinama ali bas tesko ce to preci 35C a s obzirom na sveze noci nece nam to tesko pasti i da bude neki takav dan...

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Avgust 2015
« Odgovor #169 poslato: 24. Avgust 2015. u 20:27 »
Iako je jos uvek rano , vrlo je moguce da se vrucine prenesu na prvu dekadu septembra...

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Avgust 2015
« Odgovor #170 poslato: 25. Avgust 2015. u 13:22 »
Dakle,nakon prolaznog osveženja na visini za par stepeni sutra,od četvrtka pa sve do kraja  meseca vrlo toplo.Najtoplije verovatno zadnji dan ovog meseca i prvog dana predstojećeg septembra,o kom ćemo naravno otvoriti zasebnu temu.

GFS ima niz od 6 dana sa oko 35 stepeni (četvrtak-utorak),sa maksimumom po preteravajućim glavnim run-om od 37 stepeni.EC je nešto blaži,ali opet temperature oko 34-35 ne ginu.

Za najtoplijih dana crta se i pojačan istočni i jugoistočni vetar,koji bi možda malo spašavao i poštedeo nas najintenzivnijeg zagrevanja,pa bi opet za nijansu jača toplina i temperatura bile "gurnute" malo severnije i zapadnije.Najtoplije bi bilo verovatno opet na severu zemlje.

Ono što bi moglo biti gadno je da vetar neće stajati ni noću verovatno u Bg i Vojvodini,pa se očekuju i veoma tople noći...

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Avgust 2015
« Odgovor #171 poslato: 27. Avgust 2015. u 18:27 »
GFS gotovo u svakom izlazu ponavlja da će poslednji dan avgusta biti ujedno i najtopliji u ovom vrelom talasu. Ovaj izlaz je dao čak 39°C, vjerovatno će to ipak biti niže na kraju, ali barem 37°C nam ne gine.



Vrela će biti i naredna tri dana, a početak septembra bi po aktuelnim izlazima donio postepen pad temperature i destabilizaciju, ali o tome u drugoj temi, a i još je rano da se išta tu precizira.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Avgust 2015
« Odgovor #172 poslato: 27. Avgust 2015. u 18:45 »
Dobro je to sto bi mi juznije malo bolje prosli tj do 36C nije strasno....
Jeste za drugu temu ali period od 4.9. do 12. 9. dokle ide gfs model pokazuje lepe padavine mislim svakodnevno i pad temperature....

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Avgust 2015
« Odgovor #173 poslato: 30. Avgust 2015. u 23:26 »
GFS gotovo u svakom izlazu ponavlja da će poslednji dan avgusta biti ujedno i najtopliji u ovom vrelom talasu. Ovaj izlaz je dao čak 39°C, vjerovatno će to ipak biti niže na kraju, ali barem 37°C nam ne gine.
Neko reče, gotovo je sa temperaturama preko 35°C ... aj da ne provociramo više ... ovo leto se ne šali. :o

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Avgust 2015
« Odgovor #174 poslato: 30. Avgust 2015. u 23:35 »
Neko reče, gotovo je sa temperaturama preko 35°C ... aj da ne provociramo više ... ovo leto se ne šali. :o
Verovatno sam ja to rekao, za nekog drugog se ne secam... Pa kad sam video onu rhmz prognozu za 30 dana nisam verovao da ce nas zadesiti ponovo jedan talas sa t preko 35C od pretpostavljam bar nedelju dana... Sta da kazem gresi covek a i nisam rekao da  100%  vise nece biti iznad 35C... Posle onih vrucina zeleo sam da verujem u prognozu rhmz-a... Iskreno mislio sam da ce biti 3,4 izolovana dana iznad 35C ali ovo vec ubija...