Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Ruza vetrova  (Pročitano 70345 puta)

Van mreže vule93

  • Poruke: 1
Odg: Ruza vetrova
« Odgovor #20 poslato: 05. Mart 2008. u 15:46 »
moze li neko molim vas da mi napravi ruzu vetrova za cestinu ako nije problem?hitno je....ovo je sve sto imam:
N-148 NNE-46 NE-117 ENE-12 E-17 ESE-4 SE-33 SSE-19 S-84 SSW-71 SW-265 WSW-5 W-9 WNW-3 NW-37 NNW-30

hvala unapred
btw.podaci su za kursumliju

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Ruza vetrova
« Odgovor #21 poslato: 05. Mart 2008. u 16:21 »
Svrati sutra, biće. A sad odoh ja u 'ružičnjak'!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Ruza vetrova
« Odgovor #22 poslato: 12. Mart 2008. u 16:24 »
Najzad! Jedva sam uploadovao ovu sliku ruže vetrova za Kuršumliju. Ni sam ne znam zašto je bilo problema, ali sada radi. Evo ruže:



Inače, kad se sve sabere iz ovih podataka, čestine tišina treba da budu 100 promila.
Vule je, inače, dobio ovu ružu na email već sledećeg dana pošto je tražio, jer je 'urgirao' i na taj način. Dakle, može.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Eco

  • Poruke: 9
  • Lokacija: Serbia
Odg: Ruza vetrova
« Odgovor #23 poslato: 03. Februar 2011. u 15:44 »
Nadam se da nije problem vajdenje teme iz naftalina..
Elem, dadoh se i ja u racunanje ruze vetrova, pa cak i u iscrtavanje.  :sun
Evo sta sam napravio:
1. 16 grupa pravaca


2. Svih 360 stepeni pojedinacno (da ne kazem 360 grupa pravaca)


Ove 2 ruze su napravljene od istih podataka (izmisljenih) i % se odredjuje prema najvecoj grupi.
Da ne ulazimo u to da li je prikaz tacan, moje pitanje je, da li postoji precizno definisano kako se predstvalja ruza ili je to slobodna volja onoga ko je izradjuje odnosno onoga kome je namenjena? Meni je itekako logicno da je bolje donje resenje jer je precizniji prikaz..

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Ruza vetrova
« Odgovor #24 poslato: 03. Februar 2011. u 15:50 »
Ako popraviš prikaz podataka (radar tip grafika, opseg 0-360), mislim da bih se mogao složiti sa drugim rešenjem. prvo je prilično nejasno, drugo je znatno slikovitije.

Popravi, pa kači da vidimo.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Eco

  • Poruke: 9
  • Lokacija: Serbia
Odg: Ruza vetrova
« Odgovor #25 poslato: 04. Februar 2011. u 10:52 »
Evo prikaza sa realnim podacima (okolina Smedereva ove godine)

I jos jedno pitanje, ako radar tip grafika ne podrazumeva samo oznacene strane sveta, sta jos treba dodati?  :?:
Hvala

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Ruza vetrova
« Odgovor #26 poslato: 04. Februar 2011. u 12:18 »
Vrlo je interesantna ruža koju si dao (sa 360 pravaca). Međutim, pošto je 'reckava', to se u meteorologiji lako izbegava 'ukrupnjavanjem' u segmente azimuta od po 10 stepeni minimum.
Mislim da ne treba ništa dodavati, ali ni oduzeti. Odlina je ideja za 'ukrštanje' pravca i brzine vetra, pa je informacija o vetru ovako sasvim kompletna (kompletnija nego što je uobičajeno).
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže BiloKo

  • Poruke: 2
Odg: Ruza vetrova
« Odgovor #27 poslato: 24. Novembar 2011. u 10:25 »
Molim za pomoć. Naime, potrebna mi je za diplomski ruža vetrova za Grad Novi Sad. Tražio sam svuda po netu ali nisam uspeo da nadjem. Čak sam i pitao na sajtu RHMZ ali sam ostao bez odgovora. Hvala unapred. Pozz.

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Ruza vetrova
« Odgovor #28 poslato: 25. Novembar 2011. u 19:01 »
Ja ne bih rekao da iko ovde raspolaze ruzama vetrova. To treba pitati u RHMZ, ali naravno otici i licno pitati.

Van mreže BiloKo

  • Poruke: 2
Odg: Ruza vetrova
« Odgovor #29 poslato: 27. Novembar 2011. u 09:50 »
Okey stupio sam u kontakt sa RHMZ i nadam se da ce mi pomoci, svejedno hvala na savetu a mozda neko i procita ko ima ruzu za Novi Sad pa okaci. Nikad se ne zna :-) Pozz

Van mreže Belkom

  • Poruke: 2
Odg: Ruza vetrova
« Odgovor #30 poslato: 02. April 2014. u 01:15 »
Moze li neko da mi napravi ruze vetrova za cestinu i brzinu za Valjevo. jedna za cestinu jedna za brzinu.
                                     N   NNE   NE   ENE   E   ESE   SE   SSE   S   SSW   SW   WSW W WNW   NW   NNW      C
рел.честине( ‰)           30   16   32   43   43   23   12   7   11   9   25   93   122   52   33   15   435
средње брзине (m/s)   2,7   2,1   2,3   2,4   2,6   2,7   2,6   2,1   2,8   2   2,1   1,9   2,5   2,7   3,1   2,5   

hitno mi treba, pa ako neko ima vremena, bih veoma zahvalan.. hvala unapred!!

Van mreže Belkom

  • Poruke: 2
Odg: Ruza vetrova
« Odgovor #31 poslato: 02. April 2014. u 01:17 »
Oznake za strane sveta su melo ispomerane, izvinjavam se zbog toga :)