Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jul 2017 - II dekada  (Pročitano 37507 puta)

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Jul 2017 - II dekada
« Odgovor #340 poslato: 20. Jul 2017. u 19:40 »
Rupa iznad Paraćina :)
Hahah dobar si, rupa iznad Paracina.:rofl: Slika je lepa, ali je komentar stvarno smesan. Gde se na ovoj slici vidi rupa i kakva rupa, drugo to nije Paracin na slici. :laught:

Razvedrilo se skoro skroz, kao da nista nije ni bilo. Prema merenjima u Cupriji bilo je oko 35C u najtoplijem delu dana, takodje moguce da je tamo potkacio pljusak, videcemo kasnije zvanicna merenja nakon 20h.

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 44
  • Lokacija: Borča
Odg: Jul 2017 - II dekada
« Odgovor #341 poslato: 20. Jul 2017. u 20:39 »
Danas sam službeno napravio jedan krug po Šumadiji. Išao sam Ibarskom do Čačka, tamo me je jutros sačekala kiša. Iz Preljine su se videle kišne zavese ka Kraljevu, a ka Užicu je bilo baš crno nebo. Posle sam prošao kroz Mrčajevce, pa preko Knića, Topole nazad za Beograd. Nebo je bilo puno kumulusa, ali nisam primetio da je negde padala kiša. Inače je bilo baš tužno gledati njive i livade po Šumadiji. Livade su izgorele od sunca, kukuruz je uvio list, soja je požutela, suncokret je oborio glavu i ne gleda u sunce (valjda je i njemu više muka). Šume su još uvek zelene, ali se pitam dokle će. Mislim da ćemo svi osetiti ovu sušu na jesen. Cene hrane će da odu u nebesa. Mislim da sad i kad bi pala kiša ne bi bilo spasa. Žao mi je svih ljudi koji su se mučili i ulagali i na kraju nemaju ništa zbog ovakvog leta.
Inače u Borči ceo dan vedro i vrlo toplo, mada još uvek podnošljivo zbog malo hladnijih noći.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Jul 2017 - II dekada
« Odgovor #342 poslato: 20. Jul 2017. u 21:08 »
Hahah dobar si, rupa iznad Paracina.:rofl: Slika je lepa, ali je komentar stvarno smesan. Gde se na ovoj slici vidi rupa i kakva rupa, drugo to nije Paracin na slici. :laught:

Razvedrilo se skoro skroz, kao da nista nije ni bilo. Prema merenjima u Cupriji bilo je oko 35C u najtoplijem delu dana, takodje moguce da je tamo potkacio pljusak, videcemo kasnije zvanicna merenja nakon 20h.

Sale čovek ništa nije pogrešio. Levo od pivare se vidi oblak koji je istočno od Ćuprije davao padavine. Desno od pivare pa do zgrade u krupnom planu je paraćinska rupa, a od mored je oblak koji je južno od Paraćina davao padavune, kao i ovaj skroz desno koji je padavine davao iznad Juhora.

U Paraćinu trenutno vedro, 27 stepeni. Početkom naredne sedmice stiže stanica pa se vraćam sa podacima online.


Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Jul 2017 - II dekada
« Odgovor #343 poslato: 20. Jul 2017. u 21:43 »
Dikile umes da se orjentises svaka ti cast. ;)  Meni ovo iskreno ne deluje nista zanimljivo u smislu neke rupe, jasno se vidi gde su kisne zavese a gde ne, tako da sigurno nismo jedina rupa u okolini bili. Oblaci nisu zahvatali veliku povrsinu, u ovako susnim letima stvarno je tesko ocekivati da nas nesto pogodi kako treba.

I u Cupriji isto skoro nista, samo 0.1mm.

Van mreže Djordje Antonijevic

  • *
  • Poruke: 360
  • Starost: 24
  • Lokacija: Stojacak, Smederevska Palanka
  • Samo sunce, Stojacak sity....
    • ....
Odg: Jul 2017 - II dekada
« Odgovor #344 poslato: 20. Jul 2017. u 21:50 »
Kod mene je danas razbila kisa,ali dva puta kad je puklo, ja mislio da ce krov kuce da padne, i posle prvog groma je krenuo potop.
Sve u svemu dobar dan za nestabilnosti,bar u ovom kraju.
Sutra se nadam ponovnom potopu  :tu:
:D :) Bum Bum