Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1347915 puta)

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3720 poslato: 04. Februar 2018. u 17:36 »
Niksic 3 u koji bi Srpski grad voleo da zivis a glavni kriterijum meteo desavanja? :)
Eh sad :D
Vidi,ja sam ti po tom pitanju zahtjevan.Najradije bi otiso u Bg,al posto su meteo kriterijumi,mozda Zlatibor.Eto on je imao jedan metarski snijeg,ima nesto vise padavina od ostatka Srbije.A u koji bi ti Crnogorski najradije? :D

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.766
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3721 poslato: 04. Februar 2018. u 17:49 »
Najradije bi otiso u Bg

Ko bi rek'o ....  :D

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3722 poslato: 04. Februar 2018. u 17:50 »
Naum.  :rofl: :rofl: :rofl: :laught: :laught: :laught: :laught: :laught: :laught: :laught: :laught: :laught: :rotf: :rotf: :rotf:
:rotf:

E ulepša mi dan.

Naravno, nemoj se ljutiti dragi Niksic3  :tu:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže chmi

  • *
  • Poruke: 133
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3723 poslato: 04. Februar 2018. u 17:56 »
Juče dok je pljuštala kiša, susnežica, ledena zrnca a možda i grom prognoze su davale ovo (ps postavka je bila tačno na moj zgradi, zanemariti ono Dorćol u meniju
Miljakovac-Rakovica

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3724 poslato: 04. Februar 2018. u 17:56 »
 ^^ I mene lepo nasmeja Naum  :)

Niksic 3 sta ces tamo vidis da se nakotili i podigli temperaturu pa nema vise onih snegova a taj rekord od 80cm sto imaju ni sami ne znaju kako...
Ja u koji bi Crnogorski znam da mii nece verujes al bas u Niksic ovi ostali svi imaju nesto a nesto nemaju...Primorski velika vlznost malo sneg, Cetinje ubije kisa, Podgoricu sve a narocito vrucina a sneg isto nema, Ovi gore na severu to vec imamo na JZ a vi cini mi se niste losi za zadrzavanje snega i na visinu ste pa manje su letnje vrucine... A o pivu da ne pricam  :)

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3725 poslato: 04. Februar 2018. u 18:24 »
Istina Niksic je svjez ljeti,cesto se navuce oblacina,padne i kisa cesto.Tropske noci su kod nas jako jako rijetke,prosjek tropskih noci je 0,al zna da se zadesi ponekad po jedna,(one nesretne 2007 smo imali 3)al to je jako rijetko.Ne znam kako si mislio kad si rekao da je sjever ka jugoistok Srbije :hm: Mozda si mislio na Berane i Bijelo Polje,mada i oni imaju nesto vise padavina,i vece snjegove.Al kakvih sve mjesta na sjeveru Cg ima to je za cudo,pogotovo sjevero-zapad.U Savnik moze pasti veliki snijeg(165 cm rekord),Pluzine(180cm),Kolasic(190+cm),Zabljak (220cm+),Plav(170cm+)...
E izdvoio bih ti Plav tu su svuda okolo velike planine,tu je prelijepo jezero,dvije prelijepe rijeke i vise potoka.E sad i mi u Niksic imamo veca jezera dosta,tu su Slano 9km2,Krupac 5.5km2,Liverovici 1.5km2 i ima Kapetanovo jezero na planini.Al Krupac i Slano su gradska jezera.Na krupcu imas uradjenu veliku lijepu plazu,ljeti je ambijent ljepsi nego u pola primorskih mjesta.Slano je udaljeno 6km od centra grada,al je tamo ambijent potpuno prirodni,sve su sume okolo,malo ima kuca blizu jezera,ima jedno manje selo,tu ljeti stalno idem u ribolov.Niksic ima 4 rijeke Zeta,Bistrica,Mrkosnica i Gracanica.A Niksicko pivo je broj 1. :thumbup:
------
Ne znam Naume sto bi te to cudilo :)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3726 poslato: 04. Februar 2018. u 18:27 »
Citat
Ne znam kako si mislio kad si rekao da je sjever ka jugoistok Srbije

Mislio sam na jugozapad Srbije ne na jugoistok...
A kako stojite sa vetrom jel ima neki nezgodan vetar da nervira u duzem nekom periodu kao kod nas kosava nocu u sred leta a hvala joj u prolece kad nocu duva  :)?

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3727 poslato: 04. Februar 2018. u 18:34 »
Mislio sam na jugozapad Srbije ne na jugoistok...
A kako stojite sa vetrom jel ima neki nezgodan vetar da nervira u duzem nekom periodu kao kod nas kosava nocu u sred leta?
E zaboravih ti to reci.Niksic je poznat po jakom ledenom sjevernom vjetru koji puse sa planine Vojnik.Tako je prosle zime po jakom minusu duvao sjever jacine 23m/s.Cesto zna da duva po minusu jak sjeverni vjetar,i ko nije naviko na to,moze biti bolno,ja se jos uvijek nijesam adaptira.Uvijek mi usi nastradaju :D
Mada zna i jugo puvat jako,e to mi je mrzno.Pane 100 litara uz jak jugo,3 porodicna kisobrana tu ne pomazu :D

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3728 poslato: 04. Februar 2018. u 19:26 »
Cek a Kolasin kako on stoji sa meteo desavanjima i ne desavanjima?

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3729 poslato: 04. Februar 2018. u 19:39 »
Cek a Kolasin kako on stoji sa meteo desavanjima i ne desavanjima?
Bukvalno sve Kolasin ima.Ima dosta padavina prosjek 2000mm,velike snjegovi su gore,ljetne nestabilnosti,ljeti su noci dosta svjeze gore.Jak je Kolasin u svemu.Stvarno ne znam sta mu fali.

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3730 poslato: 04. Februar 2018. u 19:40 »
A jesi li ti ovo prolazio kroz Platije prije neki dan?

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3731 poslato: 04. Februar 2018. u 20:02 »
Meni sasvim kul izgleda postavka tog ciklona za naredni vikend. Mislim da u tom slučaju severna i zapadna Srbija dobijaju lep sneg. Ne obazirite se previše na to što modeli tu daju uglavnom 3-5C na 2m za vreme padavina. Modeli nisu u stanju da prizemnu temperaturu uhvate ni za naredna 24h, a kamoli za tako dalek period. Ono što deluje ubedljivo je da ostaje ispod 0C na 850mb. Treba još vremena da se to iskristališe, ali neke nade ima.

Večerašnji EC kao da me poslušao i dao 20+ cm snega u Beogradu za vikend. Naravno da to apsolutno ništa ne znači, ali govori da ova situacija itekako ima potencijala. A uveliko je to ušlo u famoznih 180h. Ostali modeli još nisu blizu EC-a po količini padavina i temperaturi, ali polako...


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm


Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.766
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3732 poslato: 04. Februar 2018. u 20:02 »
Meni Šavnik No.1 ipak, uvek me seti Đekne i tih srećnih vremena ...

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.766
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3733 poslato: 04. Februar 2018. u 20:03 »
Večerašnji EC kao da me poslušao i dao 20+ cm snega u Beogradu za vikend.

Možda je vreme da Bart organizuje onu kladionicu ponovo, pa ko zna, možda iskukamo nešto ...

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3734 poslato: 04. Februar 2018. u 20:06 »
Ukmo po meni crta jos obilniji sneg za citavu Srbiju,tako da Ec nije usamljen,steta sto nema padavinskih za Ukmo
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3735 poslato: 04. Februar 2018. u 20:08 »
A jesi li ti ovo prolazio kroz Platije prije neki dan?
Dje me prepozna?  Salim se nisam ja :) Video neke snimke valjda odatle ono vodopad na autoputu...

Možda je vreme da Bart organizuje onu kladionicu ponovo, pa ko zna, možda iskukamo nešto ...
Da udje u sigurnije vode i ukljucicu moje strucno znanje u bukmejkerstvu, ali me brine NSR... Tanko mi deluje za nas...

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3736 poslato: 04. Februar 2018. u 20:15 »
 ^^ @Bart Ti stavi kvote a ja cu da gadjam  :grin: Uverio si se kako gadjam u zadnje vreme  :D
Kolasin No1. I meteorološki a i koreni su odatle  :)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3737 poslato: 04. Februar 2018. u 20:31 »
^^ @Bart Ti stavi kvote a ja cu da gadjam  :grin: Uverio si se kako gadjam u zadnje vreme  :D
Kolasin No1. I meteorološki a i koreni su odatle  :)
Uverio sam se :). Jadan onaj ko ti treba isplati  ;)  :laugh:
Zanimljiva je cg sa klimom...
Kolko je bilo dobro  meteo takmicenje za cg kad niko od 40 i vise takmicara ne pogodi neku maks temperaturu za neki grad i da pritom kod svih bude promasaj 3.5C+...  :grin:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3738 poslato: 04. Februar 2018. u 20:56 »
Evo kako to izgleda na meteogramu, više kao zanimljivost da okačim. Ovakva zatrpavanja smo navikli da gledamo u dalekim satima, a ovoga puta za manje od nedelju dana. 33mm čistog snega na temperaturi između 0°C i 1°C. Zvuči kao naučna fantastika, ali...


izvor - yr.no


izvor - kachelmannwetter.de



padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3739 poslato: 04. Februar 2018. u 21:06 »
Eh, lako je to posmatrati sa Miljakovca, Ceraka, Vidikovca, Mirijeva, Kumodraza... :)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*