Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1361938 puta)

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.390
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #580 poslato: 13. Septembar 2013. u 15:19 »

 ^^ ^^
Spremaju se da ukljuce novi radar, zato su smanjili zum da bi se videlo i celo podrucije koje ce novi radar hvatati.. bar ja tako mislim  :kafa:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.147
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Meteo chat
« Odgovor #582 poslato: 05. Oktobar 2013. u 18:08 »
Danas je bilo pretezno vedro i hladnjikavo.Zanima me kada kazu da ce u Beogradu biti jutarnja temperatura oko 2 C,a na periferiji i do -2 C,na koje se sve delove grada odnosi kada kazu periferija,tj da li se misli i na ovaj deo grada na ceraku?Da li je temperatura slicna kao u gradu ili se i ovde ocekuje mraz?Znam da je ovde obicno hladnije,ali ne znam sada za ove jutarnje temp.   :neznam:  ...Ja sam ovo sinoc napisao u temi Oktobar I dekada pa niko nije video i nije mi odg pa reko da napisem ovde,mozda i nije bilo za onu temu vec zao ovu,nisam znao gde da napisem ovo  :neznam:

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #583 poslato: 05. Oktobar 2013. u 19:09 »
 ^^ Joco, kada je u pitanju temperatura na Ceraku, dobro bi bilo da gledaš temperaturu na AMS Košutnjak koja se nalazi kod RHMZ-a.  Cerak nije previše daleko, i slična je nadmorska visina. Sve AMS koje su u vlasništvu RHMZ-a imaš na ovom linku. http://www.hidmet.gov.rs/ciril/osmotreni/automatske_stanice.php

E sad - da li je Cerak periferija? I da li kad kažu na prognozi "periferija" se misli i na Cerak? U čisto geografskom smislu, za Cerak se i može reći da pripada periferiji grada. Ako mene pitaš, a i iz nekog iskustva praćenja temperatura sa različitih stanica u Beogradu, opadanje temperature u toku noći nije isto na Ceraku i Koštunjaku (i uopšte na beogradskim brdima) kao na ravničarskoj periferiji grada koja obuhvata npr. Surčin, Borču, Batajnicu i Novi Beograd donekle. Pojednostavljeno,  u toku vedrih i mirnih noći vazduh na brdu se hladi i "spušta" niz padine, dok nešto topliji vazduh dolazi na mesto hladnog, što uzrokuje usporavanje pada temperature na brdu, i pred svitanje bude hladnije u podnožju nekog brda (i u ravničarskim delovima grada) , nego li na samom brdu.

Svež primer za ovo što pričam može da bude i protekla noć, na Košutnjaku je Tmin uznosila 4.1C, dok je u centru (na Vračaru) Tmin bila 2.9C. Na ravničarskoj periferiji grada - na surčinskom aerodromu - Tmin je iznosila 0.6C.

Ovo sve što pričam se odnosi na opadanje temperature u toku noći i to kada je vedro i tiho vreme.  :)




Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Meteo chat
« Odgovor #584 poslato: 05. Oktobar 2013. u 22:14 »
Znam za ove 4 AMS sto ima na RHMZ-u,a za ovo sto si mi poslao nisam nikako mogao da nadjem,jednom sam bio usao preko nekog linka i izgubio,hala ti sto si mi poslao ovo,spasao si mi zivot :D Imao sam ranije neki termometar pre par god i merio temp. al to je bio neki jeftin bezveze ne znam ni koliko je bio tacan i onda mi se razbio i sad nemam pojma kolika je temp. ovde.Gledam ja AMS Kosutnjak ali ne znam kolika je razlika u temperaturi,ja msm da je preko dana identicna ili razlika za najvise 0.3 C-0.5 C,a preko noci nemam pojma,nije daleko Kosutnjak,al tamo je suma itd..

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Meteo chat
« Odgovor #585 poslato: 06. Oktobar 2013. u 09:10 »
Imao sam ranije neki termometar pre par god i merio temp. al to je bio neki jeftin bezveze ne znam ni koliko je bio tacan i onda mi se razbio i sad nemam pojma kolika je temp. ovde.
Nema to veze da li je jeftin ili nije. Imam jedan jeftin koji sam uzeo pre nekih 10 godina ... sav se ogulio jer mi stoji u dvorištu ispod drveta na nekih 2m od zemlje. Mogu ti reći da je prilično pouzdan. Kako znam? Godinama sam pratio temperaturu najbližih stanica i pokazalo se da je i kod onih +40°C i kod -20°C "tu negde". E sad, ne može da ti pokazuje baš u decimalu ...
Jedan mi je postavljen na zid kuće na terasi ... on hoće da "beži" od zvanične za 4-5°C.
Za "prvu pomoć" meni su ok!

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #586 poslato: 11. Oktobar 2013. u 22:30 »
http://www.mondo.rs/a623298/Info/Ex-Yu/U-Podgorici-nece-biti-zivota-2048.html

"U Podgorici neće biti života 2048.
Očekivana prosečna temperatura, prema američkim naučnicima, iznosiće oko 50 stepeni Celzijusovih."

 :lmao: :rofl: :doh:

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.598
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #587 poslato: 12. Oktobar 2013. u 11:12 »
http://www.mondo.rs/a623298/Info/Ex-Yu/U-Podgorici-nece-biti-zivota-2048.html

"U Podgorici neće biti života 2048.
Očekivana prosečna temperatura, prema američkim naučnicima, iznosiće oko 50 stepeni Celzijusovih."
 :lmao: :rofl: :doh:

Nisu nista pogresili. Svi će da se presele u Beograd  :rofl:

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #588 poslato: 11. Novembar 2013. u 18:52 »
ima li negde da piše na osnovu čega rhmz određuje "subjektivni osećaj temperature"?
kako može realna temp. da bude manja - kad duva vetar?! i to severni...



Van mreže Marko_bg

  • **
  • Poruke: 1.065
  • Starost: 39
  • Lokacija: јужни Београд, Церак - Жарково
Odg: Meteo chat
« Odgovor #589 poslato: 11. Novembar 2013. u 22:34 »
Има на сајту Метеоса табела субјективног осећаја топлоте и хладноће. У првој табели је битна влажност ваздуха а у другој брзина ветра, тако сам бар ја разумео. 

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.294
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #590 poslato: 25. Novembar 2013. u 16:32 »
@ Ziko

Jaoo kad se setim proslog Decembra onog snega u Zrenjaninu, kad si nam poslao link taj webcam, bila noc, jaoo Zrenjanin je najbolje prosao tada...kako je bilo, kakva vejavica.. :P :P

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.147
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #591 poslato: 25. Novembar 2013. u 16:38 »
To je moralo da se sacuva.. :)


Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.390
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #592 poslato: 25. Novembar 2013. u 17:40 »
@ Ziko

Jaoo kad se setim proslog Decembra onog snega u Zrenjaninu, kad si nam poslao link taj webcam, bila noc, jaoo Zrenjanin je najbolje prosao tada...kako je bilo, kakva vejavica.. :P :P
Ima na forumu jedna tema o tom nevremenu.
http://www.serbianmeteo.com/forum/index.php?topic=2899.0

I naravno http://www.serbianmeteo.com/forum/index.php?topic=2883.500

Nezaboravno u svakom slucaju.. valjda ce biti i ove zime nesto slicno, ali ipak malo blaze  ;)
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.974
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #593 poslato: 25. Novembar 2013. u 17:48 »
Ja se nadam ovome :D


Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.147
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #594 poslato: 26. Novembar 2013. u 12:35 »

Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #595 poslato: 26. Novembar 2013. u 13:32 »
Video sam sad na TVu lep snezni prizor u Lisovicu.
sve je belo kao u bajci i pada umeren sneg. :)

Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #596 poslato: 26. Novembar 2013. u 14:43 »
Pa ovo na Farmi je prelepo za gledati... :)
snezna idila

Van mreže Aleksandar

  • *
  • Poruke: 289
  • Lokacija: Brus
Odg: Meteo chat
« Odgovor #597 poslato: 26. Novembar 2013. u 16:20 »
ajde neka mi neko objasni da li ce biti nocas jacih padavina centralna srbija, posto bas slabo pada sneg a na sat 24 oblaci polako nestaju, ne razumem kako se to nocas najavljuje jaci sneg, ko ce da profitira a ko ne??? sever, zapad, jug, istok ili ko vec...

Van mreže Miki-NS

  • **
  • Poruke: 615
Odg: Meteo chat
« Odgovor #598 poslato: 26. Novembar 2013. u 16:27 »
Pa receno je da ce u vecernjim casovima padavine biti intenzivnije, a najvise padavina ocekuje se na zapadu, jugozapadu, jugu i u centralnoj Srbiji, sto ne znaci da u ostalim krajevima nece biti snega. Znaci bice i kod tebe...

Van mreže Aleksandar

  • *
  • Poruke: 289
  • Lokacija: Brus
Odg: Meteo chat
« Odgovor #599 poslato: 26. Novembar 2013. u 16:38 »
da, ali nema te oblacnosti koja bi donela taj sneg, nije toliko jaka idi na sat24 pa ces da vidis