Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1363226 puta)

Van mreže djuki77

  • *
  • Poruke: 68
  • Starost: 47
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #600 poslato: 27. Novembar 2013. u 09:05 »
Ovo u Beogradu ne bih uopste nazvao snegom. Ima strukturu kao sneg kada padne u maju, samo voda. Verovatno mere u Kosutanjaku ili negde jos vislje. Kad pogledam slike u Kragujevcu ili Novom Sadu, ne verujem kako je ovde mogla ova voda da padne... Jel moze neko strucniji da objasni zasto je u Beogradu pao ovako voden sneg!?

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #601 poslato: 27. Novembar 2013. u 09:13 »
Pa kao u maju i sad je novembar i nije vreme za pravi suvi sneg ;)
Voden je jer svaki cm ima u sebi 1mm padavina. Podloga je još topla i odmah se topi, a ni temperatura nije išla ispod nule.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.995
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #602 poslato: 27. Novembar 2013. u 13:13 »
Ehh da je ovaj sneg padao na -1,-2c bilo bi sigurno preko 20cm u mom kraju... 4h vec pada umerenim intezitetom a povecanja skoro i da nema  :D bas kao sto je neko sinoc napisao bolje i 2,3 cm suvog snega nego 15cm bljuzge ;D Daleko je ovo od zimske idile,ali tek je pocelo  ;)

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.693
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Meteo chat
« Odgovor #603 poslato: 27. Novembar 2013. u 13:42 »
Ja samo suvi sneg i volim ovo nikako,bolje da smo uživali na plus 15 nego u ovoj bljuzgi gde ti gumene čizme trebaju,fuuj!

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Meteo chat
« Odgovor #604 poslato: 29. Novembar 2013. u 09:10 »
Nekoliko meteo zanimljivosti koje sam čuo-pročitao-video ovih dana ...
Kaže voditeljka na Pinku "U Vojvodini ne pada sneg" ... mislim da tog trenutka samo Subotica nije imala sneg. :nelupaj:
Prognoza RTS-a ... završava je rečima ... "Ako je ikako moguće ne izlazite napolje."  :nelupaj:
I na kraju dno ... http://www.kurir-info.rs/ceka-nas-blaza-zima-najhladnije-bice-u-januaru-sa-minus-6-clanak-1109259 :nelupaj: :nelupaj: :nelupaj:

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #605 poslato: 29. Novembar 2013. u 10:47 »
Kao da se utrkuju ko ce da napise nesto nebuloznije...

Evo jos jedne vesti od jutros.
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/423598/Ove-zime-72-dana-bice-ispod-nule

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Meteo chat
« Odgovor #606 poslato: 29. Novembar 2013. u 11:03 »
A stvarno se trudim da zaobiđem sve te gluposti ako je ikako moguće ...

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #607 poslato: 29. Novembar 2013. u 11:10 »
A stvarno se trudim da zaobiđem sve te gluposti ako je ikako moguće ...
Tesko, imam naviku da u toku dana nekoliko puta udjem u internet novine( mada to i nisu novine) i procitam aktuelnosti. Kada naidjem na temu vezanu za meteorologiju(retko) ili prognozu moram da procitam jer je jace od mene i onda na kraju lupam glavu zasto sam uopste citao kad je nevidjena glupost u pitanju.

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.147
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #608 poslato: 29. Novembar 2013. u 11:15 »
Najgore je od svega toga sto narod to procita,pa ide posle i prepricava,pa ti dodje da places.

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #609 poslato: 29. Novembar 2013. u 11:45 »
Kolege, ajde što to piše, papir trpi sve. Ali me nervira kad ljudi iz moje neposrednije okoline pročitaju neke nebuloze ovog tipa po novinama i uzmu ih zdravo za gotovo, pa me pitaju da li je to tačno. Onda ja treba da im objašnjavam da to s mozgom veze nema...  :rofl:

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Meteo chat
« Odgovor #610 poslato: 29. Novembar 2013. u 11:50 »
 ^^ Pre nekoliko dana sam igrom slučaja započeo priču sa dva starija čoveka o vremenskim prilikama ... nikako mi nije išlo u glavu da za tih 60 i kusur godina nisu zapamtili sa koje strane najčešće dolazi kiša i nevreme! :-\

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.599
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #611 poslato: 29. Novembar 2013. u 12:50 »
Sećate se najave onog velikog nevremena sa tornadima i kojekakvim cudima proslog leta. Pitale su me komsije gde da beže, da se skolone dok sve ne prođe.  :oboze: . Moj odgovor je bio da od toga nema ništa. Zabezeknuto su me gledali.

I sada imam česta pitanja kakva će da bude zima.


Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #612 poslato: 29. Novembar 2013. u 13:24 »
I onda naravno odgovoriš da ne znaš i onda te pitaju kako ne znaš, pa svi kažu... Ah...

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.995
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #613 poslato: 29. Novembar 2013. u 14:50 »
Ne znam odakle im hrabrosti da predvidjaju kakva nas zima ocekuje kad jedva pogode i za tri dana unapred  :D No dobro,veca je zasluga oko ovih scenarija i konstruisanja takvih prica od strane medija,koji se utrkuju ko ce da zaplasi ili razverdi nas ionako napaceni narod :D RHMZ je standardno konzervativan i umeren sto se tice prognoza za neki duzi vremenski period i bolje je ne obracati paznju na ove novinarske clanke   ;)

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.693
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Meteo chat
« Odgovor #614 poslato: 29. Novembar 2013. u 16:31 »
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/423598/Ove-zime-72-dana-bice-ispod-nule
Ovaj text je danas veliki br radio stanica preneo,naročito u jutarnjem programu! Hteo-ne hteo moraš da znaš,a ovakve inf su čudo!
I to svi navode RHMZ da li on zaista daje ovakve nebulozne informacije?

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #615 poslato: 29. Novembar 2013. u 18:11 »
^^ Pre nekoliko dana sam igrom slučaja započeo priču sa dva starija čoveka o vremenskim prilikama ... nikako mi nije išlo u glavu da za tih 60 i kusur godina nisu zapamtili sa koje strane najčešće dolazi kiša i nevreme! :-\

Džaba broj godina Ljubiša, neke ljude prosto neke stvari ne zanimaju, pa ne primećuju ni ono najočiglednije. A onda kad čuju neku pompeznu meteorološku najavu nekog tabloida ili slično, slepo poveruju. I onda treba da ubeđujem te ljude da je to totalna glupost...a cela priča je još komplikovanija jer se mediji u 90% slučajeva pozivaju na RHMZ (pa ljudi još više poveruju), s tim što oni protumače na svoj vrlo subjektivan način to što je RHMZ saopštio, da ne kažem da totalno izvrnu ono što je rečeno.

@dikile Sećam se da su tada neke moje komšije odvozili svoja kola u raznorazne garaže, da im tornado ili grad ne bi uništio kola.  :rofl: Tog se popodneva nije dogodilo ništa specijalno kod mene, predveče je bio jedan kratkotrajan pljusak, ako me sećanje ne vara.  ;D

@ ivkeBgd Imaš na početnoj strani RHMZ-a  "КЛИМАТСКИ ИЗГЛЕДИ ЗА СРБИЈУ ЗА ЗИМСКУ СЕЗОНУ 2013/2014.", to je zvanično saopštenje RHMZ-a, samo su raznorazne novine to prenele na svoj način.  :doh:

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Meteo chat
« Odgovor #616 poslato: 30. Novembar 2013. u 15:24 »
Džaba broj godina Ljubiša, neke ljude prosto neke stvari ne zanimaju, pa ne primećuju ni ono najočiglednije. A onda kad čuju neku pompeznu meteorološku najavu nekog tabloida ili slično, slepo poveruju.
Ovde nije bilo komentarisanje nekog događaja koji su mediji lansirali, nego onako uobičajena priča o tom odakle dolazi kiša, nevreme ... imam utisak da će za godinu dana velika većina pričati kako se ne sećaju kada je zadnji put bilo 40-ak cm snega i smetovi preko dva metra, iako smo u 2012. imali dva puta taj slučaj! ;)

A što se tiče RHMZ-a ... evo i danas su na RTS iznosili "podatke o tome kakva će zima biti". Jasno mi je odakle su je preuzeli, ali nisu naglasili kakva je to prognoza i na osnovu čega se donosi. Ko hoće da pročita, sve mu to lepo piše na sajtu zavoda!

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #617 poslato: 30. Novembar 2013. u 16:41 »
 ^^ Znam o čemu pričaš, nego generalno kažem da to apsolutno neudubljivanje ljudi u bilo šta (kao npr. taj tvoj primer za kišu i nevreme), predstavlja dobru podlogu da se posle poveruje u svašta što se plasira kroz medije.

Desilo mi se ovog leta da čitam neki komentar druga na fejsbuku, koji kaže kako RHMZ daje netačne podatke o temperaturi u toku vrelih letnjih dana, i da je tog jutra u 10h izmereno 45°C u hladu u Beogradu, samo se to krije.  :lmao: I sad, da je on imao najobičniji pijačni termometar, i da ga je stavio negde napolju u hlad, shvatio bi da je tog jutra u 10h bilo nešto manje od 30°C u BG-u... a da ne pričam da je samo po osećaju toplote na koži mogao da zaključi da od tih 45°C nema ništa.  :)

A ovog novembra sam čuo nekoliko komentara da nikad u novembru nije bilo toliko toplih dana kao ove godine...svi zaboraviše novembar "davne" 2010. godine.   ;)

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Meteo chat
« Odgovor #618 poslato: 30. Novembar 2013. u 16:48 »
 :D Da, čuvena priča kako RHMZ ne sme da objavi veću temperaturu vazduha od 39,9°C ... letos sam u Zrenjaninu nekoliko puta imao diskusiju na tu temu. :nelupaj:

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #619 poslato: 01. Decembar 2013. u 21:22 »
Molim Vas samo da obratite paznju na ovo sto cu dole napisati i da jednom za uvek razresimo i konacno razumemo kako se termin ciklon koristi u srpskom jeziku. Bilo bi pozeljno tako ga i koristiti...

1.ciklon           
2.ciklona         
3.ciklonu       
4.ciklona
5.ciklone
6.s ciklonom
7.o ciklonu

 :-*