Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1347538 puta)

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #840 poslato: 29. Jun 2014. u 14:43 »
'Ajd Jovo nanovo - sad su Novosti na redu:

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/reportaze/aktuelno.293.html:498379-Otkud-u-Srbiji-tornada-crni-skakavci-vulkani-poplave

Najlepsi deo teksta  :bang: :

Citat
Makedoniji je stubove gustog dima počeo da izbacuje i vulkan Duvalo kod Ohrida, što je zaprepastilo čak i tamošnje vatrogasce, s obzirom da su svašta gasili do sada, ali nikada žive vulkane.

Gledam nesto Ostrovicu kod Rudnika - ako proradi, a samo sto nije, nadrljali smo  :oboze:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #841 poslato: 10. Jul 2014. u 18:55 »
Ogimet uveo da stare podatke mozemo svakih 3 minuta gledati



 :(

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #842 poslato: 21. Jul 2014. u 21:30 »
Miloš je lepo odgovorio, ali ja bih dodala par reči: ovo nije poljoprivedni forum (ima i takvih na internetu), ovo je forum gde ljudi sa uzbuđenjem prate vremenske prilike, komentarišu ih i pre nego što se dese, najavljuju i prijavljuju šta se kod njih dešava. Treba ih razumeti, ne objavljuju ovde momci samo ono što im se sviđa, nego ono što vide, bilo na nebu, bilo na prognostičkim kartama, satelitskim ili radarskim slikama. A to je opet podložno tumačenjima... Zato ovaj forum ne treba čitati bukvalno, nego između redova ;)

uprkos svim lepim forumskim manirima - citiram samu sebe, a moderatori će prepoznati šta gde spada i eventualno nešto ovde premestiti...

elem, sad ću malo oštrije o forumu i navikama pojedinih, slengu "lovaca na munje" itd.

kad neki upućeni klinac napiše "dobar izlaz za mene / moj kraj" --- znam da će biti oluje tamo kod njega...
(ti izlazi su samo prognostičke karte, napravljene po ovom ili onom modelu, sve je to programirano)
ali te karte ne ume svako od nas da čita (ja tamo ne vidim ni gde sam, a kamoli gde je komšija, gde kiša, gde grad)
zato su neki suvisli komentari sa ovog foruma više nego dobrodošli, inače se sve svodi na prepucavanje poznavalaca...

kako vreme odmiče, ovaj forum napušta sve više ljudi koji su svojevremeno činili srž i čije sam komentare zaista volela da čitam
/ne bih nikog da imenujem, nek se prepoznaju sami ako su još uvek u ovoj 'zoni sumraka'/

i neki fanovi se premeštaju na fb (kao naš "sneško")... hm...

a da ne pričam o toleranciji naših admina, inače ne bih ja ovo ovde mogla da pišem ;)



« Poslednja izmena: 21. Jul 2014. u 21:46 beket »

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #843 poslato: 24. Jul 2014. u 12:37 »
Ne znam jeste li primijetili da se u medijima obično tek nakon prolaska nestabilnog talasa i jačih oluja počnu pojavljivati vesti o tome kako se sprema nevrijeme i nepogode.
Ovih dana nisam primijetio da je ijedan internet portal izvještavao o mogućim nepogodama, a danas evo, čim se vrijeme stabilizovalo najavljuju ih:

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=07&dd=24&nav_category=12&nav_id=880290

Čisto sumnjam da je RHMZ dao ovakvu prognozu za danas, na sajtu nemaju nikakvo upozorenje... Ne znam zašto se ovo toliko često dešava u medijima, nije ni prvi, a ni poslednji put...


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #844 poslato: 24. Jul 2014. u 12:46 »
 ^^ ^^

Doduse, B92 je poceo da izdaje opsirnije vremenske prognoze od skora. Pratim njihov portal kad gledam vesti preko moba, najavljivali su prethodnih dana da bi moglo biti nepogoda od ponedeljka.
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Meteo chat
« Odgovor #845 poslato: 25. Jul 2014. u 12:42 »
Новинарима Курира у лажима нико не парира, ово је страшно, сезона купања ове године до новембра  ???  :lool:

http://www.kurir-info.rs/planeta/naucnici-otkrivaju-ceka-nas-pakao-leto-nas-nije-zaobislo-samo-malo-kasni-clanak-1479163

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #846 poslato: 25. Jul 2014. u 13:35 »
A sta reci Medo... ono sto najvise mrzim jeste da upravo upozoravaju na neke nebulozne stvari , a kada trebaju stvarno upozoravati nikad ih nema.   :nelupaj:

Van mreže Saobraćajna Kamera

  • *
  • Poruke: 207
  • Lokacija: Beograd
    • Saobraćajna Kamera
Odg: Meteo chat
« Odgovor #847 poslato: 28. Jul 2014. u 12:18 »
Je l' to rhmz počeo da ciklonima daje nazive? Jutros jedan dnevni list piše, pozivajući se na rhmz, da se Šana ustvari zove Luka.
Beograd

youtube.com/user/saobracajnakamera

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #848 poslato: 28. Jul 2014. u 12:29 »
^^ Koliko mi je poznato, tako su ovaj ciklon nazvali kolege sa Crometea. Ne znam kako je iko uspio to ime da poveže sa RHMZ-om.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Saobraćajna Kamera

  • *
  • Poruke: 207
  • Lokacija: Beograd
    • Saobraćajna Kamera
Odg: Meteo chat
« Odgovor #849 poslato: 28. Jul 2014. u 12:35 »
Sada sam pročitao i članak, sve su živo iskombinovali :) Google: "UZBUNA: Ciklon Luka kriv za nevreme u Srbiji"
Beograd

youtube.com/user/saobracajnakamera

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #850 poslato: 28. Jul 2014. u 15:46 »
Izgleda da "secanja" sezu samo do pojave interneta, mob. telefona, digitalnih video i foto kamera :( ostalo kao da se nije ni dogodilo, tj. niko "ne pamti"! Malo sam mator, ali dobro se secam strasnih nocnih oluja sedamdesetih dok sam letnje raspuste provodio u selu Bosnjane. Cujes krs i lom nocu i kad ustanes... polupani crepovi, pocupano drvece, pokidani strujni vodovi, celi redovi bandera na zemlji, usevi unisteni...

Citam tekst i Blicu: http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/483555/Zasto-munje-cepaju-nebo-nad-Srbijom i ne mogu da se ne nasmejem nekim stvarima (inace biolog ce vam veoma lepo objasniti klimatske promene i meteoroloske pojave  :selam:

Citat
15. 7. 2014. Nevreme u Smederevu oštetilo više fasada, polomilo krošnje u parkovima i prevrtalo kontejere.

Prosto neverovatno da se tako nesto desi za vreme letnje oluje  :nelupaj:

Citat
13. 7. 2014. Grad je uništavao useve u selima kraj Blaca
To je bilo neverovatno - krenuo onako redom i njivu po njivu polako  :nelupaj:

Citat
30. 6. 2014. Oluja u Pirotu čupala drveće i prevrtala kontejnere
Auuuu, haarp, chemtrails i ostalo  :nelupaj:

Citat
25. 6. 2014. Tornado u Šopiću: leteli krovovi, srušio se kamion
Jel' kamion bio na krovu pa se srusio ili se eto "srusio" da ne kazem prevrnuo  :nelupaj:

I vrh:
Citat
Najdramatičnije je bilo u Jajincima, gde je grom zapalio banderu.
Pa zar bas banderu! I meni je dramaticno zapalio jednu vrbu kraj potoka, a 1992. udario u telefonsku banderu i jos mu to nije bilo dosta nego je jos dva kraka udarilo u komsijke odzake - crkao mi tad preskupi bezicni telefon cija je popravka kostala 80 dm :(

 :crutch:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže 10C-25C

  • *
  • Poruke: 285
  • Lokacija: niš 6km zapadno od centra
Odg: Meteo chat
« Odgovor #851 poslato: 30. Jul 2014. u 10:47 »
Ja sam malo stariji nego momci sa foruma i od uvek sam volio da pratim vremenske prilike,pre nije bilo kao zadnjih godina dugih perioda bez kiše ili sa puno kiše,isto tako  32C nije isto sada kao pre(verovatno će da se smeju na ovo ali ljudi su obično slepi kod očiju),e sad šta je uzrok može da se nasluti.
-3C...32C


Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.146
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #854 poslato: 05. Avgust 2014. u 08:41 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=773WdsMfO48" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=773WdsMfO48</a>

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Meteo chat
« Odgovor #855 poslato: 05. Avgust 2014. u 12:41 »

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Meteo chat
« Odgovor #856 poslato: 05. Avgust 2014. u 12:55 »
Imam jednu zamerku, ali bez ljutnje. :D To je za dobrobit foruma, kada tekstovi  sa SerbianMeteo izlaze u medije. Kaže se hladni front!

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Meteo chat
« Odgovor #857 poslato: 05. Avgust 2014. u 13:00 »
Имам један предлог, пошто је неминовно да ће име сваког циклона који доноси јаку промену времена изаћи у штампаним и онлине медијима, да се отвори тема типа Сербиан метео и медији, где би се качили ти линкови који би изашли, али и вршиле разноразне корекције, допуњавања и деманти, шта мислите о томе?

Van mreže Saobraćajna Kamera

  • *
  • Poruke: 207
  • Lokacija: Beograd
    • Saobraćajna Kamera
Odg: Meteo chat
« Odgovor #858 poslato: 05. Avgust 2014. u 13:09 »
Podržavam.

Ja redovno prenosim najave odavde na Twitter i da znate da tamo fali direktna interakcija.

Uvek formiram poseban hashtag za svaki ciklon (ovaj je #ciklonBranko) i vidim da se vrlo lako popularizacije i usvaja.
Beograd

youtube.com/user/saobracajnakamera

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #859 poslato: 05. Avgust 2014. u 13:49 »
Dobra ideja Medo , postajemo sve popularniji i popularniji  :)