Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1348232 puta)

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #880 poslato: 21. Avgust 2014. u 22:12 »
Ono što je meni interesantno jeste to što Jocko aka navijač i njegov drugar sa portala tvrde kako smo mi "navijači" vremenskih nepogoda i kako iste i "prizivamo" ?! Čeprkao sam po starim porukama i našao sam jockine poruke iz 2008 godine:





Ovo zadnje najjače:



Hmmm pomalo kontradiktorno od sadašnjeg stava?  ;)

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #881 poslato: 21. Avgust 2014. u 22:24 »
Hmmm pomalo kontradiktorno od sadašnjeg stava?  ;)

ma jok, to je klasika - novajlije na ovom forumu prihvataju ovdašnji žargon, a posle se lako prešaltuju...
/ja sam iz druge priče, ali videla sam taj isti žargon na sličnim forumima - ne samo kod komšija tipa crometeo, nego i dalje/

dakle, jedno je šlihtanje, drugo je oponiranje, treće je razmišljanje i komentarisanje iz svog ugla -
/ja bih volela da ovo treće dominira, ali to nije bilo tako ranije, sad je srećom sve češće i zato je ovaj forum bolji od drugih/

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #883 poslato: 04. Septembar 2014. u 17:20 »
Odličan i veoma poučan tekst Profi. Moje mišljenje je da je najveći  problem oko tog satelitskog sagledavanja zemljine površine upravo ta nemogućnost (koja je i navedena u tekstu) ljudi koji su stručni da se bave naukom , kako to dolikuje sa enormnim napretkom tehnologije. Razlozi bi mogli biti i pomalo apsurdni jer u većini skučajeva "live" podaci sa satelita su kontrolisani od strane vlada i njihovih organizacija/institucija ( vojska , specijalne vladine organizacije , i slično ) te stoga mi nemamo kompletnu slobodu da gledamo podatke uživo bez ikakve cenzure i drugih nameta. Takva vrsta zavisnosti jedne nauke samo od takvih organizacija i ljudi je čista glupost. Treba postojati veća nezavisnost nauke od tih istih institucija koje i onako ne doprinose nikakvu korist društvu , a samo zamislimo šta bi sve mogli da uradimo i kakva istraživanja da postignemo da imamo slobodu da gledamo našu divnu planetu i promene na njoj bez i jedne prepreke.
« Poslednja izmena: 04. Septembar 2014. u 17:30 Miki96 »

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Meteo chat
« Odgovor #884 poslato: 09. Septembar 2014. u 01:06 »
Ево, прође скоро цело лето (пошто календарски још није :D), а не испратисмо ни једно од ових невремена на нашем LAWR-u, а он је најбољи за она невремена на локалном нивоу, као што је то било рецимо данас. Баш ме је занимало шта се ту дешава, због чега га нема? И тако у тој знатижељи, ја се обратим RHMZ-u пре скоро месец дана, и питам их шта је са тим радаром..? И добих данас одговор који гласи:


"Захваљујемо се што сте нам се обратили постављеним питањем. Већ дуже време, због техничких проблема, радарска слика са LAWR-а (Local Area Weather Radar) није доступна због квара на мотору који окреће радар. Нажалост, поправка мотора није могућа, па се спроводи набавка за нови, а законске процедуре око набавке трају. Чим мотор буде набављен, подаци са LAWR-а ће поново бити доступни на сајту".


Па ето, ако је још некога као и мене занимало шта је било са радараом, сад знају шта је проблем. Сад ме још само занима када ће набавити тај мотор  :twisted:  :D

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #885 poslato: 09. Septembar 2014. u 11:33 »
а законске процедуре око набавке трају.


Iskreno kada si mi rekao da si im pisao , nisam ni očekivao da će išta i odgovoriti.  ??? Lepo od njih što su odgovorili al kad sam pročitao ovo o zakonskim procedurama , mislim da će novi radar biti montiran negde 2015.. eventualno i kasnije  :lmao: Pa dobro ajde da ne budem baš toliki pesimista ali pošto je RHMZ državna institucija valjda će to biti što pre jer nam je taj radar od velike pomoći.

Van mreže ssoney

  • **
  • Poruke: 1.731
  • Starost: 44
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #886 poslato: 09. Septembar 2014. u 14:08 »
Ево, прође скоро цело лето (пошто календарски још није :D), а не испратисмо ни једно од ових невремена на нашем LAWR-u, а он је најбољи за она невремена на локалном нивоу, као што је то било рецимо данас. Баш ме је занимало шта се ту дешава, због чега га нема? И тако у тој знатижељи, ја се обратим RHMZ-u пре скоро месец дана, и питам их шта је са тим радаром..? И добих данас одговор који гласи:


"Захваљујемо се што сте нам се обратили постављеним питањем. Већ дуже време, због техничких проблема, радарска слика са LAWR-а (Local Area Weather Radar) није доступна због квара на мотору који окреће радар. Нажалост, поправка мотора није могућа, па се спроводи набавка за нови, а законске процедуре око набавке трају. Чим мотор буде набављен, подаци са LAWR-а ће поново бити доступни на сајту".



Па ето, ако је још некога као и мене занимало шта је било са радараом, сад знају шта је проблем. Сад ме још само занима када ће набавити тај мотор  :twisted:  :D



Bravo Joco, dobro je sto si se setio da ih pitas, bar sad znamo sta je u pitanju ako nista drugo.

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Meteo chat
« Odgovor #887 poslato: 09. Septembar 2014. u 18:16 »
Iskreno kada si mi rekao da si im pisao , nisam ni očekivao da će išta i odgovoriti.  ??? Lepo od njih što su odgovorili

Ја сам прво помислио, ма ови ме кулирају, заболе их. Па сам помислио да сам оставио погрешан mail, па да не могу да ми одг. али се испоставило следеће:

"С обзиром да сам користио годишњи одмор, нисам био у могућности раније да Вам одговорим на постављено питање. У нади да ћете уважити моје извињење, срдачно Вас поздрављам."

Мора човек на одмор, шта да се ради, тако да уважавам то извињење  :D.
А те законске процедуре су опште познати у Србији. Дочекаћемо следећу сезону док заврше са процедурама  ???

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #888 poslato: 09. Septembar 2014. u 19:52 »
 ^^ Svaka njemu čast stvarno , vidi se da je čovek ljubazan i  pošten.  ;)

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #889 poslato: 11. Septembar 2014. u 18:35 »
ah, evo i jedno žensko/ženstveno gunđanje na zvanične prognoze ;)

/ne bih to potpisala, niti lajkovala, nego tek da se zna šta cipelice ne trpe, ali pošto je to objavljeno u kulturnoj rubrici - računajte da je to neka vrsta eseja, dakle nije novinski članak u klasičnom stilu/

http://www.danas.rs/danasrs/kultura/cemu_sluze_vremenske_prognoze.11.html?news_id=288754

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.280
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #890 poslato: 11. Septembar 2014. u 22:47 »
ah, evo i jedno žensko/ženstveno gunđanje na zvanične prognoze ;)

/ne bih to potpisala, niti lajkovala, nego tek da se zna šta cipelice ne trpe, ali pošto je to objavljeno u kulturnoj rubrici - računajte da je to neka vrsta eseja, dakle nije novinski članak u klasičnom stilu/

http://www.danas.rs/danasrs/kultura/cemu_sluze_vremenske_prognoze.11.html?news_id=288754

U Juznoj Africi se moze zaglaviti i zatvor za pogresnu prognozu - pre svega zbog upozorenja na vremenske nepogode, a one se, recimo, ne dogode: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2085811/Todays-forecast--prison-South-African-weathermen-face-jail-fines-wrong.html

Citat
...Kad tri četvrtine ekrana zauzme cica sa velikim dekolteom, nije mnogo bitno što pokazuje Skandinaviju a govori o Španiji. Tek pošto deo vesti planiranih za vreme prođe, shvatite da nemate pojma šta ste slušali. S druge strane, jasno možete da ponovite šta ste videli. Tu je jedna naša televizija napravila početničku grešku u pokušaju da bude rodno korektna. Stavila je ne baš zanimljivog dasu da tumači razvoj oblaka nad Evropom, a zaboravila da ga skine u šorts. Ali, kako je navika ozbiljna stvar, iako nema golih nogu, isključimo se čim se pojavi najava prognoze...

Ono, jes' zena u pravu - mada bi mu osim sortsa stajala i majica "pekarka" ;)
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.280
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #891 poslato: 12. Septembar 2014. u 19:53 »

Steta sto je oblacno, mozda je moglo i kod nas nesto zanimljivo da se vidi na nebu nocas:

http://www.space.com/27132-solar-storms-bombarding-earth-now.html

Kazu da se jos uvek ne cuje nista na visokim frekvencijama, ali je moguce (bar u SAD) da dodje do kracih prekida u GPS sistemu, smetnji na radiju kao i do promena napona u mrezi...
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"


Van mreže Saobraćajna Kamera

  • *
  • Poruke: 207
  • Lokacija: Beograd
    • Saobraćajna Kamera
Odg: Meteo chat
« Odgovor #892 poslato: 12. Septembar 2014. u 20:08 »
Misliš da bi nešto zaista moglo da se vidi? U kojoj formi?
Beograd

youtube.com/user/saobracajnakamera

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.280
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #894 poslato: 12. Septembar 2014. u 20:16 »
Misliš da bi nešto zaista moglo da se vidi? U kojoj formi?

Neki oblik Aurore Borealis - procitah negde medju brdom tekstova o ovome da bi, ako je nebo cisto i nema svetlosnog zagadjenja od gradskog svetla, moglo nebo da se "zasareni" nocas i na nasim geografskim sirinama. Tako kazu - samo prenosim - posto je ovo bila jedna od jacih solarnih baklji ali uperena direktno u nas (severnu hemisferu).

http://www.astronomija.co.rs/vesti/9027-suneva-oluja-dolazi-tijekom-dana.html

Hvala za link Ljubisa  :)
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Saobraćajna Kamera

  • *
  • Poruke: 207
  • Lokacija: Beograd
    • Saobraćajna Kamera
Odg: Meteo chat
« Odgovor #895 poslato: 12. Septembar 2014. u 20:27 »
E, onda baš šteta...
Beograd

youtube.com/user/saobracajnakamera

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Meteo chat
« Odgovor #896 poslato: 13. Septembar 2014. u 08:36 »
Hvala za link Ljubisa  :)
Nema na čemu.
Ako je za utehu, ja sam sinoć imao deo vedrog neba ka severu i u to vreme nije bilo ništa ... kasnije se naoblačilo. :(

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.146
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #897 poslato: 20. Septembar 2014. u 20:28 »
Nema niko da okaci novi cilon?

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.146
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #899 poslato: 26. Septembar 2014. u 22:04 »