Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Februar 2015  (Pročitano 72540 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Februar 2015
« Odgovor #240 poslato: 09. Februar 2015. u 14:19 »
Srbin jel mozes da mi das link gde ja mogu da vidim takvu prognozu za Nish kao sto je na tvojoj slici?

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Februar 2015
« Odgovor #241 poslato: 09. Februar 2015. u 14:20 »

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Februar 2015
« Odgovor #242 poslato: 09. Februar 2015. u 14:54 »
Hvala Joe :)

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Februar 2015
« Odgovor #243 poslato: 09. Februar 2015. u 16:15 »
Вечерас очекујем код мене још неколико центиметара максимално новог снега, већ сутра идемо у плус са температурама, није нам требао уопште овај топли фронт али како је тако је.

Што се тиче инверзије, све мање верујем у њу, али не бих је отписивао још, некако су ми услови слабији него што су били на картама, а видимо да је сунце све јаче и јаче, уосталом за сат-два је отопио сав снег јутрос са асфалта, да је децембар и јануар била би то сасвим друга прича, овако тешко.  :-\

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Februar 2015
« Odgovor #244 poslato: 09. Februar 2015. u 17:25 »
Najveće šanse za sneg tokom noći i sutra imaće zapadna i jugozapadna Srbija, za moj kraj nisam nešto optimističan
možda padne još koji cm dok će u timočkoj i Negotinskoj krajni verovatno ostati suvo.

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Februar 2015
« Odgovor #245 poslato: 09. Februar 2015. u 18:26 »
Baš tako Nele  :super:

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Februar 2015
« Odgovor #246 poslato: 09. Februar 2015. u 18:51 »
GFS je ponovo uveo padavine za sredu popodne,i to nimalo zanemarive-posebno za jugozapad.

Nakon toga inverzija steze,posebno kotline u juznoj polovini zemlje.

Koja ce to zimulja biti u Sjenici :o
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Februar 2015
« Odgovor #247 poslato: 09. Februar 2015. u 20:00 »
Za vikend otopljenje temperature oko 10 stepeni.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Februar 2015
« Odgovor #248 poslato: 09. Februar 2015. u 20:11 »
Ako sam ja dobro video prema gfs-u do 24.2 nema zahladjenja i tada ce temperature biti oko 0 ili iznad...

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Februar 2015
« Odgovor #249 poslato: 09. Februar 2015. u 20:23 »
GFS je ponovo uveo padavine za sredu popodne,i to nimalo zanemarive-posebno za jugozapad.

 ^^

Isto mislim da ce u utorak cak i sredu biti snega a da od srede postoji porast T ali da je dosta ublazeno poredeci sa pre nekoliko dana .

@ Bart

Ipak mislim da ce temperature vec od cetvrtka biti u porastu , a od subote cak oko 10 C :)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Februar 2015
« Odgovor #250 poslato: 09. Februar 2015. u 21:56 »
aca aseric ja sam mislio da kad prodje ovo zahladjenje da novog nece biti do 24.2.. Znaci od cetvrtka do 24. nece biti znacajnijeg zahladjenja, naravno ovo sve moze da se promeni...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Februar 2015
« Odgovor #251 poslato: 10. Februar 2015. u 08:22 »
Narednih dana postoje vrlo male šanse za temperaturnu inverziju. Za inverziju nam treba priliv toplog vazduha po visini i jak anticiklon. Ni jedno ni drugo. Bićemo na rubu anticiklona, a hladan vazduh po visini će opstati sve do vikenda. Očekuju se maksimalne temperature iznad nule i topljenje snežnog pokrivača. Postoje minimalne šanse za maglu i inverziju.


Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Februar 2015
« Odgovor #252 poslato: 10. Februar 2015. u 11:36 »
Što se tiče inverzije neće je biti u većem delu Srbije. Ali zbog uspostavljanja polja povišenog vazdušnog pritiska iznad delova istočne Evrope počeće da duva jugoistočni vetar: Takva situacija u Timočkoj krajini neće dozvoliti prodor toplijeg vazduha sa zapada. Narednih dana će i dalje jutra biti sa umerenim jutarnjim mrazevima a dnevne temperature neće biti puno iznad 0°C. Za vikend je moguća već pojava niske oblačnosti u Negotinskoj krajini koja će se širiti ka unutrušnjosti Timočke krajine. Sa niskom oblačnošću sasvim je izvesna pojava ledenih dana. Razlika u temperaturi između zapadne i  istočne Srbije u tim danima može biti veća od 15°C.

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Februar 2015
« Odgovor #253 poslato: 10. Februar 2015. u 15:16 »
aca aseric ja sam mislio da kad prodje ovo zahladjenje da novog nece biti do 24.2.. Znaci od cetvrtka do 24. nece biti znacajnijeg zahladjenja, naravno ovo sve moze da se promeni...

 ^^ Izvinjavam se nisam bio razumeo :)

Narednih dana dolazi do povecanja temperature , kao sto su Joe i Boce vec rekli .

Sad kako izgleda bice ovo duzi period stabilnog i suncanog vremena .

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Februar 2015
« Odgovor #254 poslato: 10. Februar 2015. u 16:17 »
Ni ne treba nam magla i inverzija kad već nema nekog značajnijeg snežnog pokrivača (u nižim predelima) koji bi bio "sačuvan" zahvaljujući takvoj situaciji. Bolje da uživamo u  :sun vremenu.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Februar 2015
« Odgovor #255 poslato: 10. Februar 2015. u 17:11 »
Dobro kod mene se ima šta sačuvati i voleo bih da zvekne inverzija, ali to nije realno. Mada videćemo, do vikenda još i postoje šanse. Totalno suprotno od istoka Srbije.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Februar 2015
« Odgovor #256 poslato: 10. Februar 2015. u 18:04 »
Po meni sansi ima itekako dobrih tamo do ponedeljka za inverziju.Ovo se odnosi na juzne i centralne predele,Vojvodina ce verovatno imati "svoj" jugoistocnjak koji bi fenirao.

Od utorka se vec javi razlika pritiska dovoljna da probije vetar po trenutnim izlazima,no daleko je to i cas se stigne promeniti.

S obzirom da sam od sutra vece kuci,svakako da bi voleo da uzivam u "inverznom zimskom ambijentu" sa snegom na tlu :)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2015
« Odgovor #257 poslato: 10. Februar 2015. u 18:23 »
Što se tiče Beograda, ovdje je inverzija isključena, ali daleko od toga da će biti naročito toplo. Biće dosta sunca sigurno, ali temperature će ostati uglavnom ispod 10°C, a uz sve jaču košavu od petka, ne vjerujem da će biti baš prijatno napolju. Kako god, pred nama je period od 10-ak dana vrlo nezanimljivog vremena:



padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Februar 2015
« Odgovor #258 poslato: 10. Februar 2015. u 18:31 »
Ono što mi je veoma interesantno jeste noć sreda na četvrtak kad modeli daju veoma niske temperature na istoku i jugozapadu Srbije.




Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Februar 2015
« Odgovor #259 poslato: 10. Februar 2015. u 23:08 »
Bice temperatura iznad 5C ponegde vec od cetvrtka zbog puno sunca moje je misljenje, ali ce jutra zato biti veoma hladna sa umerenim mrazevima.

Od vikenda postepno jacanje jugoistocnog vetra a temperatura oko 10C.

Sta ce biti pocetkom naredne sedmice ne zna se jos uvek tacno.

Oba modela crtaju razvijanje AC-a na severoistoku i istoku Evrope, samo sto je kod EC-a  greben AC-a mnogo izrazeniji i na njegovom rubu curi veoma hladan vazduh sa istoka. Ala bi kosava usisavala tu hladnocu, zato kod mene EC i daje bas jako zahladjenje pocetkom sledece sedmice.