Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Mart 2015 - I dekada  (Pročitano 49777 puta)

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Mart 2015 - I dekada
« Odgovor #300 poslato: 06. Mart 2015. u 08:18 »
Ispala veka i dobro je sto se nisu  ostvarile onakve padavine

Nisu modeli toliko promasili padavine... dosta je ispadalo zapadnim,jugozapadnim i centralnim predelima...
a znacajnije padavine imace i (danas)petak i subotu,pogotovu ovi krajevi...pa to lako moze dogurati do prognoziranih 60,70 mm

problem su nizi predeli gde sneg konstantno pada na pozitivnoj temperaturi a dosta je bilo i kise i susnezice..nikako ne moze biti kao u predelima iznad 1000 mnv gde je uglavnom padao suv sneg...

mada jutros Ivanjica izgelda prelepo...

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Mart 2015 - I dekada
« Odgovor #301 poslato: 06. Mart 2015. u 08:18 »
Bogami od ponoci je sneg prilicno napadao,prvi deo noci razocarenje ali ne i drugi,u odnosu na ono sto sam ocekivao u drgom delu noci ovo je pozitivno iznenadjenje...

trenutno u Ivanjici





a kako li to izgleda u malo visim predelima iv,a tek onim visokim iznad 1300 mnv gde je svo vreme padao suv sneg ;D

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Mart 2015 - I dekada
« Odgovor #302 poslato: 06. Mart 2015. u 08:38 »
Kod mene svih 4.4mm padavina palo u obliku kiše i malo susnežice u početku. Sada je suvo i delimično se razvedrilo. Očekujem da sine sunce uskoro. Takt +2°C
Na Fruškoj Gori se po očekivanju formirao snežni pokrivač, beli se.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Mart 2015 - I dekada
« Odgovor #303 poslato: 06. Mart 2015. u 08:46 »
5mm u kišomeru! Reklo bi se odlično ... ne treba nam ni kiša ni sneg. Od prognoziranih 50 ... 40 ... i 20mm pred same padavine, palo je samo 5mm. Ovo je najveći promašaj modela za padavine ... GFS bruka, EC malo bolji ali je i on omašio.
Sve u svemu, drago mi je da je ovako ispalo. :)

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.004
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Mart 2015 - I dekada
« Odgovor #304 poslato: 06. Mart 2015. u 08:48 »
Susnezica, eto barem smo videli pahulje ako nista drugo... Od ponoci je palo oko 5-6mm videcu tacno kad ispraznim kisomer, u toku jucerasnjeg dana 20.1mm.

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Mart 2015 - I dekada
« Odgovor #305 poslato: 06. Mart 2015. u 08:51 »
CIST SNEEG :) KRUPNE PAHULJE 1 C :)

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Mart 2015 - I dekada
« Odgovor #306 poslato: 06. Mart 2015. u 09:03 »
Trpa sneg ostaje zal zato sto je tek sad preslo u sneg :)

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.146
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Mart 2015 - I dekada
« Odgovor #307 poslato: 06. Mart 2015. u 09:22 »
Bilo snega i tokom noci,i sada pada slabim intenzitetom,ali to nista ne utice na pokrivac,cak se pola i istopio tokom noci.
Sada ga ima 5,6cm,a na Rudniku 46cm. :o
Trenutna T 0.9°C.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Mart 2015 - I dekada
« Odgovor #308 poslato: 06. Mart 2015. u 09:23 »
Nakon 33mm "čiste" kiše na Zvezdari trenutno pada sneg uz temp. "okruglo" 0.0C na najvišem delu (240-250mnv) a 1km (vazdušnom linijom) "nizbrdo" odavde na Karaburmi je +1.3C.
Neće od ovog snega biti ništa bitno ali je lepo makar ga videti kako pada.
Na AMS Košutnjak, na 203mnv tj. 40-ak metara nižoj lokaciji od vrha Zvezdare, temp. je 0.2C.
Vračar je pre pola sata imao 1.2C a sada je 1.6C.

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Mart 2015 - I dekada
« Odgovor #309 poslato: 06. Mart 2015. u 09:33 »
Palic u 9h javlja slab sneg, da mi je znati iz cega:)

U Subotici nije bilo od ovog ciklona padavina, vetar siba, i pocelo je da se razvedrava...ovaj vetar lepo isusio sve, bice idealno kada se vreme prolepsa da se radi napolju.

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.004
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Mart 2015 - I dekada
« Odgovor #310 poslato: 06. Mart 2015. u 09:36 »
Kod mene je susnezica presla u kisu.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2015 - I dekada
« Odgovor #311 poslato: 06. Mart 2015. u 09:44 »
Ima 15-ak cm snega ali to liči na zimsku idilu samo na čistini.

Na asfaltu je bljuzga,sa drveća (jer nije bilo vetra) pravi vodopad i to ne liči ni na šta.

1,3°C.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*


Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Mart 2015 - I dekada
« Odgovor #312 poslato: 06. Mart 2015. u 09:58 »
Prelepo je bilo jutros jer je svaka grana bila okovana debljim sneznim pokrivacem....

i dalje pada umeren i umeren do jak sneg... jaci intezitet nego u prvom delu noci sinoc...sto se nikako ne bi moglo zakljuciti po radarskim slikama i modelima...zato sam pozitivno iznenadjen
tako da je od 12h sinoc napadalo lepo i nastalja,medjutim sada je pola onog snega sa grana opalo,i temp je u blagom plusu ,bice dobro ako ovaj inteyitet barem odrzi ovu visinu snega do veceras jer se i veceras ocekuju padavine ovde...

Za razliku od doline MOravice u visim delovima Ivanjice u minusu sneg samo nastavlja da raste  ;D

Van mreže krstivoje

  • **
  • Poruke: 825
  • Starost: 40
  • Lokacija: Рача Крагујевачка
  • volim lepo vreme samo kad pecam...
Odg: Mart 2015 - I dekada
« Odgovor #313 poslato: 06. Mart 2015. u 10:04 »
kod mene dosadna jesenja kisa pada vec 36 sati bez prestanka, voda lezi na sve strane...odvratno. ne znam sta se ovo desava od 2012nemazime i snega, morm da pogledam po sluzbenim glasnicima, mozda je vucic doneo zakon o zabrani zime dok ne izadjeno iz krize, tj. ogranicenje na jedan sneg maksimalno po sezoni... :neznam: :D :D :D 

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Mart 2015 - I dekada
« Odgovor #314 poslato: 06. Mart 2015. u 10:37 »
Ovde susnezica ne prestaje T malo u porastu 2.5 C .

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Mart 2015 - I dekada
« Odgovor #315 poslato: 06. Mart 2015. u 11:33 »
pogled sa prozora je lep, ali je horor hodati po ulicama zbog bljuzgavice

ni ovog puta nije bilo sreće sa uslovima, moglo je to mnogo lepše da bude s obzirom da je cele noći padao krupan sneg jakog inteziteta



vidim da je u Ivanjici je baš fino napadalo :)

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Mart 2015 - I dekada
« Odgovor #316 poslato: 06. Mart 2015. u 12:17 »
Cestitke svima koji dobise kakav takav sneg,makar bio on i dekorativan.Neki ni pahulje ne vidoše od ovog ciklona :) Žestok promašaj modela čak i kada se ušlo u padavine  :D Bar ce biti poucnije iz ovog dogadjaja da ipak vise verujemo svojim očima i prozoru...Povrh  svega se  obruka i kod drugara i kolega-  u najavi da ce pasti sneg  Hehehehe xD
Sta reci,hladno,oblačno,tmurno,slaba kiša.. Hoću  :sun i proleće!

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Mart 2015 - I dekada
« Odgovor #317 poslato: 06. Mart 2015. u 12:27 »
 ^^

Nisi jedini i ja sam se isplatio na poslu pošteno, a rođaci umalo da ne krenu na put zbog moje najave obilnog snega.  :redface:

Ali iskreno nisam razočaran. Sneg koji se ne hvata na beton i topi se nakon dva dana nema apsolutno potreba da pada i stvara dodatno blato. Proleću je sada vreme.

Svuda gde je padao sneg i gde je bilo 0 stepeni, temperatura je naglo skočila odmah po prestanku padavina. Jednostavno nema dovoljno hladnoće za sneg i sunce je već previše jako u martu. Pamtim lepe snegove u martu ali nikada ne pamtim da je taj sneg dugo opstao nakon prestanka uticaja ciklona.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Mart 2015 - I dekada
« Odgovor #318 poslato: 06. Mart 2015. u 12:35 »
I u Paracinu nije bilo ni pahulje. Ocekivao sam bar da presnezi ako vec nije moglo da zabeli, ali ni to se nije desilo. Kisa i samo kisa, jedina dobra stvar je sto je palo duplo manje od prognozirane kolicine. Trebalo je da padne 40-ak mm, a palo je 19mm kod mene, a na stanici malo preko 20mm.

Sada je oblacno i prohladno, padavine su prestale, temperatura iznosi 5.2C.

Nocas stize nov talas padavina sa jugoistoka, ali ja ovde kod mene ne ocekujem nista od njega usled pojacanja severoistocnog vetra.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2015 - I dekada
« Odgovor #319 poslato: 06. Mart 2015. u 12:41 »
Tako nekako je i ovde.Lep je samo pogled iz kuće na belinu,ili kad se ode dalje od kuća i drveća.

Ovako-kad izađem iz kuće,ispod stabala od onog popadalog snega sa grana bljuzgavo i već se nazire zemlja,putevi i trotoari bljuzgavi,oluci kaplju...

Sneg se ubrzano topli dakle,ali ima ga još  9-10cm.

Inače je oblačno,tmurno uz sve jači vetar sa zapada.

T 2,3°C.

Iskreno,nisam očekivao ovako visoku temperaturu ali i izostanak padavina..

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*