Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Manjak snega  (Pročitano 21400 puta)

Van mreže bojan886

  • *
  • Poruke: 257
  • Lokacija: Pirot,jugoistocna Srbija
Manjak snega
« poslato: 22. Januar 2016. u 12:42 »
Ukoliko nije za ovu temu neka moderatori prebace,ne znam da li je iko primetio da u poslednjih 10ak godina,izuzev 2012te i marta prosle godine,postoji manjak snega u planinama srednje visine,dakle tu oko 1000 m,ne racunam ivanjicki kraj,crni vrh,kao i pojedine planine centralne srbije,ali na primer u Brzecu na Kopaoniku u pomenutom periodu visina snega jako tesko premasuje 30,40 cm,a neretko i manje,a verujem da kao primer mogu posluziti i planine mog kraja,zapadne srbije,vranjskog kraja,kao i mnoge druge,zanima me vase misljenje.

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Manjak snega
« Odgovor #1 poslato: 23. Januar 2016. u 23:47 »
Prosek dana sa snežnim pokrivačem na Kopaoniku, Zlatiboru i Crnom vrhu se nije menjao u periodu 1981-2010 u odnosu na period 1961-1990,a recimo u većini gradova je taj broj opao za 3-4 dana u godini što je 9-11%. Ne znam gde se mogu naći podaci o visini snežnog pokrivača, jer bi u svakom slučaju bilo lepo to analizirati  :confused:

Van mreže bojan886

  • *
  • Poruke: 257
  • Lokacija: Pirot,jugoistocna Srbija
Odg: Manjak snega
« Odgovor #2 poslato: 24. Januar 2016. u 02:20 »
Ma,prosek dana sa snegom i jeste mozda slican,ali maksimalna visina snega u toku zime jako retko je prelazila pomenute cifre,sto ranije nije bio slucaj koliko me secanje sluzi.

Van mreže bojan886

  • *
  • Poruke: 257
  • Lokacija: Pirot,jugoistocna Srbija
Odg: Manjak snega
« Odgovor #3 poslato: 24. Januar 2016. u 12:28 »
Zaboravih da kazem,trenitno situacija i nije tako losa,posto je i ta nadmorska visina od ciklona pre desetak dana dogurala do pola metra manje vise,ali ne dogadja se to svake zime.