Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Chat  (Pročitano 692372 puta)

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Chat
« Odgovor #3460 poslato: 08. Februar 2018. u 21:46 »
Malo je bezveze da sunce 21. juna izađe u 3.50...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Chat
« Odgovor #3461 poslato: 08. Februar 2018. u 21:55 »
Istina. Kada bi bilo uvek letnje racunanje vremena ljudi bi celu zimu po mrklom mraku isli na posao. Ja ustajem u 6 svako jutro i celu zimu je noc u to vreme. Sa druge strane onda bi dan bio do kasnije pa se nebi nikad smrkavalo vec u 16h. Mada meni to ne smeta toliko. Nekako mi nije prirodno ustajati i buditi dete po mraku, a to sto se ranije smrkava je manje bitno.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Chat
« Odgovor #3462 poslato: 08. Februar 2018. u 22:02 »
Slazem se Joe i Sale,meni bolje ovako bas me briga dal mrak pada u 4 ili 5,cak je i bolje u februaru daje vise zimski utisak kad pada u pola 6 nego u pola 7,osecam kao  da je prolece,a za budjenje je vec receno
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Chat
« Odgovor #3463 poslato: 08. Februar 2018. u 23:01 »
Evo i najnovijeg clanka gde jasno pise da EU predlaze ukidanje letnjeg racunanja vremena, ne zimskog, odnosno standardnog vremena. To je predlog, a tek treba da se usvoji ako se usvoji.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=02&dd=08&nav_category=78&nav_id=1356719

Malo je bezveze da sunce 21. juna izađe u 3.50...

Dejo da, ali isto tako bi se u zimskom periodu mnogo kasnije svitalo, ima ljudi koji rade od 6h sati, a zimi bi se svanjavalo skoro u 8 sati, kada bi se racunalo letnje vreme. Ja stvarno ne bi mogao da funkiconisem.

Zato bi najbolje bilo da ostane sve kako jeste, a to je da se i dalje pomeraju kazaljke na satu.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Chat
« Odgovor #3464 poslato: 09. Februar 2018. u 05:56 »
Srednjeevropsko vreme je jako široko rasprostranjeno, a mi smo na njegovom krajnjem istoku. Ostanak na letnjem računanju bi praktično značilo prelezak u drugu vremensku zonu gmt + 2 (istočno evropsko vreme)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Chat
« Odgovor #3465 poslato: 09. Februar 2018. u 06:28 »
Evo februar je, ustao sam a jos je mrak u 6:25 (7:25 po letnjem). Sada su se jos produzili dani. Inace pouzdano znam da bi po letnjem racunanju vremena u 8 jos bio mrak u decembru i januaru. Tako da i oni sto rade od 8 bi dolazili na posao po mrklom mraku. 
Takođe je dosta neprijatno leti sto se smrkava tek u 21h. Kada sam bio u Parizu smrkavalo se u 22h leti. Deluje mi mnogo prirodnije zimsko racunanje vremena za nasu geografsku duzinu, a možda i za celu Evropu. Pa ljudi da ostane letnje u Parizu bi svitalu krajem decembra i pocetkom januara u 9 sati!

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Chat
« Odgovor #3466 poslato: 09. Februar 2018. u 06:37 »
Izlazak sunca šeta 3 sata i 45 minuta, tako da neminovno mora biti 21. juna jako rano, a 21. decembra jako kasno. Pomeranjem kazaljki se ovo vreme skraćivalo na 2 sata i 45 minuta.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Chat
« Odgovor #3467 poslato: 09. Februar 2018. u 06:49 »
Moje misljenje je a i skoro sam neki tekst citao da bi najbolje bilo da predjemo na GMT +2. Da se poravnamo sa Grckom i istocnim susedima.. Nebitno mi dal zimi sviće u 6,7 ili 8 ali je daleko bitnije da je dan duzi. Depresivno je kada zimi ustanes u pola 6 ili 6 i mrak je ali Jos depresivnije je kada te i posle posla saceka mrak u pola 4-4h..

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Chat
« Odgovor #3468 poslato: 09. Februar 2018. u 08:39 »
 ^^

Uh ne slazem se nikako. Mnogo je bitnije da ne ustajes po mraku, a to dal ce sat vremena kasnije ili ranije da padne noc je manje bitno. Veliki je sok za ogranizam i zdravlje svih zivih bica da ustaju po mraku. Mislim da upravo to izaziva depresiju izmedju ostalog. Na kraju krajeva objasni ti mom detetu zasto ustaje u vrtic po mraku, kada sam ga nocas grdio sto je ustao, a jos je noc...  :facepalm:
 Meni rano smrkavanje zimi ne izaziva depresiju uopste, a ujutru kada ustajem po mraku mrzim svoj zivot.  :grin:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3469 poslato: 09. Februar 2018. u 11:23 »
Ovo je trenutak kad shvatis da su najcesce svi nasi problemi sto imamo mali... Ne znam ni sta da kazem toliko mi zao... Nek mu je vecna slava...
https://noizz.rs/kultura/nebojsa-mi-placemo/n4r756x

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Chat
« Odgovor #3470 poslato: 09. Februar 2018. u 11:26 »

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Chat
« Odgovor #3471 poslato: 09. Februar 2018. u 11:46 »
Strašno tužna vest!!! Jedan od omiljenih naših glumaca koji je zračio pre svega pristojnošću i dobrotom!
Večna mu slava!!!


Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Chat
« Odgovor #3472 poslato: 09. Februar 2018. u 12:29 »
Pocivaj u miru legendo... :cry:


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Chat
« Odgovor #3473 poslato: 09. Februar 2018. u 12:55 »
 :cry:

Nek mu je večna slava. Meni je bio jedan od omiljenih glumaca. Prerano je otišao.

Van mreže Sapcanin123

  • **
  • Poruke: 618
  • Lokacija: Sabac-centar
Odg: Chat
« Odgovor #3474 poslato: 09. Februar 2018. u 17:09 »
Pocivaj u miru legendo!
Poslednje zbogom-Nebojsa Glogovac.
Moja omiljena uloga je uloga Zivca iz kengura.
Tuga.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Chat
« Odgovor #3475 poslato: 09. Februar 2018. u 17:24 »
Jutros kada sam video vest, nisam mogao da poverujem..  :(
Imao sam tu cast da ga upoznam pre 3 meseca, jedan od nasih najvecih glumaca! Pobogu sta je ovo,koliko nas glumaca napustise prethodne dve  godine :cry:

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.691
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Chat
« Odgovor #3476 poslato: 09. Februar 2018. u 17:39 »
Takodje je i kod mene jedan od omiljenih,tako ce i ostati! Njegov rad cu uvek ceniti! U Srbiji vlada epidemija raka,samo eto nije zarazna pa ne moze da se proglasi.Uranijum cini svoje i gasi zivote mladih ljudi. Neka mu je Vecna Slava. :-(

Van mreže Dane84

  • *
  • Poruke: 182
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vršac
  • Zima u dusi,Sibir u srcu.
Odg: Chat
« Odgovor #3477 poslato: 10. Februar 2018. u 18:20 »
Haha pozdrav drugari ovde Danijel iz Vršca,prodao sam komp pa nisam imao šifru zadnje 2 godine,e sad imam i ja nešto da izjavim nešto za dnevnik sto bi legendarni PtPrince rekao:Administratori i moderatori,a gde su moje 2 zvezdice vrćajte odmah nazad haha ;
Zima u dusi,Sibir u srcu.

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #3478 poslato: 10. Februar 2018. u 19:52 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=bKdJ1oy9ick" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=bKdJ1oy9ick</a>


Zbogom legendo.
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3479 poslato: 27. Februar 2018. u 11:18 »
Videh ovo na poljoinfo forumu objavio clan IMT577dv  kod Cuprije, vozac od 7h u kamionu.... Strasno je stanje na putevima ko ne mora nigde da ne ide automobilom...