Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Protivgradna zaštita  (Pročitano 177254 puta)

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #440 poslato: 09. Mart 2020. u 12:04 »
Pozdrav za sve koji prate ovu temu. 3. marta smo imali seminar za novu sezonu odbrane od grada (2020.)
Novosti su sledeće, država namerava da u naredne dve godine potpuno automatizuje sistem odbrane od grada (ne znam da li ovo važi i za ostale radarske centre). Koliko sam razumeo, Valjevo je već kompletno automatizovano, Fruška Gora kreće od ove sezone. RC Samoš kome pripada i naša stanica Čestereg će verovatno biti automatizovana u ovoj i narednoj godini.
Sistem će biti isti, jedino što neće postojati "neodazivanje strelaca"... postojaće radio veza pomoću koje će RC moći da se obrati nekom ukoliko se nalazi u blizini a potrebno je da se dejstvuje, ili ukoliko neko pokuša da obije stanicu. Solarni paneli, kamera i baterije su takođe deo sistema.
Eto, posle 20-ak godina, bliži se penzija. :worthy: Ove godine stanica 85 Čestereg, po starom, sledeće... videćemo.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #441 poslato: 09. Mart 2020. u 17:50 »
@ Ljubiša

Da li znaš zašto za RC Samoš RHMZ ne objavljuje meteorološke podatke kao sa drugih RC po Srbiji?

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #442 poslato: 09. Mart 2020. u 19:52 »
Stvarno ne znam... :confused:

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #443 poslato: 05. Jun 2022. u 19:40 »
5. jun 2022. Srednji Banat
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=2HQhiiOrLL8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=2HQhiiOrLL8</a>

Van mreže Leda

  • *
  • Poruke: 135
  • Starost: 32
  • Lokacija: Yellow brick road
  • Zevsova ljubavnica
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #444 poslato: 30. Jun 2022. u 14:11 »
Ove godine,cini mi se, da je snabdevenost raketama malo bolja. Kada je bio pre neku nedelju onaj talas kisurine i grada koji je zahvatio S.Palanku, Kragujevac pa do Kraljeva, najvise raketa je ispaljeno iz sela Poljna kod Trstenika i spasili su celu opstinu i šire od grada. Takodje, moram da pohvalim jednu staru baku od preko 80 godina u selu kod Kragujevca koja spava u kućici i redovno puca kada joj dojave. Svaka cast!
Na tromeđi Kragujevca, Jagodine i Kruševca

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #445 poslato: 15. April 2023. u 10:26 »
Danas je počela sezona odbrane od grada. Radarski centri Fruška gora i Bajša (Srem i Bačka) su potpuno automatizovani a Samoš (Banat) je delimično automatizovan, ostao je deo srednjeg Banata i severni Banat. Mi smo dobili ugovor na samo dva meseca, tako da očekujem da će i ovde da se završi automatizacija do kraja sezone.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #446 poslato: 15. April 2023. u 14:11 »
 ^^ ^^

Dakle, penzija se sad već nepovratno približila. Ima li automatizacija nekih nedostataka?
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #447 poslato: 15. April 2023. u 20:09 »
^^ ^^

Dakle, penzija se sad već nepovratno približila. Ima li automatizacija nekih nedostataka?
:D 22 godine "staža".
Verovatno da ima, ali ima više prednosti...nema više "nisam stigao na stanicu, nisam čuo komandu...". Iskreno, jedva čekam da me zameni "robot".  :grin:

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.766
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #448 poslato: 16. April 2023. u 10:29 »
A da li ima raketa? ili barem dovoljno? Navodno postoji problem sa nabavkom od poslednjeg požara u fabrici u Leštanima ...

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #449 poslato: 16. April 2023. u 11:34 »
Za sada ih ima, videćemo kada krenu da se troše.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #450 poslato: 23. Jun 2023. u 12:16 »
To bi bilo to što se tiče protivgradne odbrane od mene kao strelca stanice 85 Čestereg, RC Samoš. Nastupa automatizacija.
Počasna rafalna paljba...za sve pare... :D
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=bhl7lyqd14I" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=bhl7lyqd14I</a>

Van mreže Kiraj

  • *
  • Poruke: 356
  • Lokacija: Basaid ,Banat
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #451 poslato: 23. Jun 2023. u 17:27 »
Pre par dana su građevinci nešto radili oko protivgradne stanice u Bašaidu.Urađena je nova ograda ,koja je sada višlja .Da li će i ona preći u automatski mod ?


Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #452 poslato: 23. Jun 2023. u 18:46 »
Cela Vojvodina je prešla na automatske, ostao je deo srednjeg i severnog Banata i to je to.

Van mreže Olivera

  • *
  • Poruke: 19
  • Starost: 35
  • Lokacija: Ada
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #453 poslato: 16. Jul 2023. u 17:52 »
Ima negde informacije koliko raketa je ispaljeno cetvrtak u vojvodinu?  Jedno vreme je bila  dostupna na RHMZ stranicu, a izgleda da nema vise.